facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Business Intelligence

Data warehousing, Data mining, Balanced scorecard, BPM, MIS

clanky Business Intelligence: články

Co bychom měli požadovat od BI nové generace

Co bychom měli požadovat od BI nové generace
Hovořit dnes o potřebnosti a důležitosti business intelligence by bylo asi zbytečné. Nicméně i tato oblast prochází neustálým vývojem. Hlavní trendy souvisí s možností zpracování většího objemu dat, jejich snadným zpřístupněním koncovému uživateli, umožněním náročnějších what-if analýz či s integrací jednotlivých částí datového řešení do jednoho kompaktního celku.
Hlavní trendy současnosti souvisí s možností zpracování většího objemu dat, jejich snadným zpřístupněním koncovému uživateli, umožněním náročnějších „what-if“ analýz či s integrací jednotlivých částí „datového“ řešení do jednoho kompaktního celku. Díky r... více »

BI4Dynamics vstupuje na český trh

BI4Dynamics vstupuje na český trh
Společnost CCV Informační systémy realizovala první tuzemskou instalaci komplexního business intelligence řešení BI4Dynamics. Nasazení proběhlo ve společnosti GASTON, největšího dovozce konzervovaných potravin do střední a východní Evropy, a to v rekordním čase jednoho dne.
Společnost CCV Informační systémy tak posiluje svoje portfolio komplexních dodávek ERP řešení o sofistikovaný manažerský informační systém s širokými možnostmi nasazení. BI4Dynamics je specializované business intelligence řešení pro ERP systém Microsoft Dynamics, který současně využívá také své vestavěné reportovací a analytické nástroje. Společným srdcem obou integro... více »

Business intelligence ve výrobních podnicích

Business intelligence ve výrobních podnicích
Narůstající náklady a tržní tlak nutí společnosti optimalizovat obchodní procesy a jednat rychleji, přesněji a efektivněji na základě neustále se měnících a nových informací. Díky propojení systémů řízení výroby na úrovni automatizace a řízení výroby (MES), se systémy ERP (enterprise resource planning) a business intelligence (BI) lze ukazatele nákladů a výkonnosti procesů (např. lhůtu mezi zadáním a vyřízením objednávky, spolehlivost dodání) propojit s monitoringem výkonu v celé společnosti. Výrobní inteligence (production intelligence) tyto ukazatele výkonu shromáždí a prezentuje v uživatelských prostředích (cockpits, dashboards) a grafický... více »

Data warehouse jako služba

Data warehouse jako služba
V IT službách se dnes stále častěji potkáváme s fenoménem cloud computingu. Cloud computing může mít různé podoby od SaaS přes PaaS až k IaaS a s trochou nadhledu až po běžný (web)hosting. Mezi hlavní obecné výhody cloud computingu patří úspora nákladů za hardware a software, úspora za IT administrátory, IT specialisty na správu a rozvoj systému, krátká doba implementace a další. S cloud computingem zákazník získá celý systém a jeho nasazení jako službu a platí za používání této služby.
Oblast datových skladů je poměrně specifická. Typický datový sklad obsahuje velké množství firemních dat, aby dokázal uspokojit informační potřeby mnoha ... více »
akce

Mýty kolem open source pro řešení business intelligence

Mýty kolem open source pro řešení business intelligence
První mýtus: Open source není připravený pro produkční nasazení a neumí ani zdaleka to, co opravdové komerční řešení. Produkčně se open source BI již nějakou dobu používá. Komponenty, ze kterých jsou dnešní kompletní open source BI systémy postaveny, se již delší dobu používají jako součásti komerčních řešení. Ve stručnosti, open source BI dnes nabízí: Datové transformace, čištění dat, tvorba datových skladů. Včetně vizuálních grafických nástrojů pro návrh i ladění transformačních procesů. Samozřejmě škálovatelné. Reporting. Libovolné formáty, automatická distribuce, personalizace. Ad-hoc reporting apod. Interaktivní OLAP analytické... více »

Business intelligence jako open source

Business intelligence jako open source
V současném světě IT jsou stále častěji zmiňována dvě téměř magická slova „open source“. Často se zdá, že není možné prohlédnout si IT časopis, poslechnout si IT konferenci, aniž by tam nepadlo něco o open source. Ta dvě slova zásadním způsobem změnila, respektive rozšířila chápání počítačového softwaru a dnes se začínají silně dotýkat také oblasti datových skladů (DWH) a business intelligence (BI).
Výhody open source BI Open source má zejména ekonomický smysl, bourá striktní licenční politiku komerčních nástrojů a vede k minimálním nebo nulovým nákladům za licence. Open source licence zároveň umožňují rozšířit řeš... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36
Ceník inzerce portálu SystemOnLine