facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Business Intelligence

Data warehousing, Data mining, Balanced scorecard, BPM, MIS

clanky Business Intelligence: články

Budoucnost je v nestrukturovaných datech

Budoucnost je v nestrukturovaných datech
Firmy zpracovávají stále větší objemy dat a nic nenasvědčuje tomu, že by se měl tento trend zvrátit. Kvůli velkému množství a různorodosti dat mnozí často ani netuší, jaká data mají k podpoře svých klíčových činností využívat a co vše z nich lze relativně snadno získat. Mimochodem, vzpomenete si ještě na dobu, kdy nás fascinoval počet listů formátu A4 odpovídající jedné disketě? Poté počet knih na jednom cédéčku?
Většina dat je ale nestrukturovaných, ať již jde o texty, obrázky, audionahrávky nebo videa. Strukturovaných dat, tedy těch s přesnou logickou strukturou, například v podobě tabulek, je oproti tomu relativně málo – dle některých... více »

Chtějte MIS, který pomůže s taktikou i strategií

Chtějte MIS, který pomůže s taktikou i strategií
Nač chtít jen něco, když můžete mít všechno přesně v okamžik, kdy to potřebujete. Business Navigation funguje prostřednictvím ověřeného konceptu BNS jako ucelené řešení, které dokáže provázat taktiku se strategií s ohledem na obor podnikání. V dnešní rychlé době, kdy vítězí ten, kdo je rychlejší, dokáže lépe zohlednit specifika svého oboru a přesněji odhadnout budoucnost, je taková integrace konkurenční výhodou. Nejen o tom jsme si povídali s jednatelem a výkonným ředitelem společnosti INEKON SYSTEMS Ing. Janem Huškem, Ph.D.
Ing. Jan Hušek, Ph.D., je výkonným ředitelem společnosti INEKON SYSTEMS od 1. září 2017, kde předtím zastával pozi... více »
  

- Inzerce -

Inekon Systems

je oficiálním distributorem softwaru Tableau pro Českou republiku


Inekon SystemsTableau je v současnosti jedním z nejprogresivnějších nástrojů v oboru business intelligence. Vyznačuje se intuitivními vizualizacemi dat, maximální jednoduchostí ovládání a snadnou integrací s existujícími systémy a databázemi. Tento systém získal v letošním roce i nejvyšší ocenění analytické společnosti Gartner Group, a zvýšil tak svůj náskok v tzv. Magickém kvadrantu pro business intelligence a analytickou platformu. Od roku 2013 je oficiálním distributorem softwaru Tableau společnosti Inekon Systems, která jej nabízí svým zákazníkům v České republice i na Slovensku.

Refactoring databáze nemusí být noční můrou

Refactoring databáze nemusí být noční můrou
Nástroje pro automatizaci procesu tvorby software udělaly za poslední dekádu neuvěřitelný skok kupředu. Bavíme se o Continuous integration, delivery, deployment, ideálně o DevOps. Oblast vývoje Java, .Net, Javascript a dalších aplikačních platforem nabízí nepřeberné množství nástrojů, které nám ulehčí život a většina zdravě uvažujících IT oddělení je již implementovala nebo o tom velmi vážně uvažuje.
I přesto, že jsou podobné nástroje dostupné i v oblasti relačních databází, nejsou zdaleka tak rozšířené. Aktualizace datového modelu relační databáze v rámci migrace nové verze software je na mnoha místech stále velkou výzvou, přenos změn m... více »
  

- Inzerce -

Jak na retenci a cross-sell

u klientů, o kterých nemáte žádné informace?


KPMGVýznamný počet finančních institucí (zejména v oblasti pojišťovnictví a finančního poradenství) nemá příliš mnoho informací o svých klientech. Smlouvy jsou vedeny papírově, kontaktní historie se nezaznamenává, transakce klient moc často neprovádí. Jak může taková instituce nabídnout klientovi to, co potřebuje, v době, kdy to potřebuje, a zvýšit tak jeho užitek a loajalitu? Odpovědí je využití nestrukturovaných dat v podobě informací z diskusí s klienty.

Buďte pro své zákazníky i zaměstnance předmětem touhy!

Buďte pro své zákazníky i zaměstnance předmětem touhy!
Všechny příběhy úspěšných jsou trochu o štěstí, trochu o odvaze a někdy také o znalosti lidského chování, empatii a touze. Zbyněk Frolík postavil svou firmu z kravína, za 27 let ji dostal na špičku mezi výrobci nemocničních lůžek a sám se stal respektovanou osobností české i světové podnikatelské sféry. Nemohl proto chybět ani na konferenci o podnikovém řízení Business Navigation Days 2017, kde v Křesle pro hosta vznikl tento rozhovor.
LINET každých 5 let zdvojnásobuje své tržby. Není vlivem současných událostí ve světě tento trend ohrožen? Je pravda, že loni obrat v USA stagnoval. Obamacare způsobil nervozitu vedení nemocnic, která odl... více »

CRM jako cesta k pochopení zákazníka

CRM jako cesta k pochopení zákazníka
Mezi firmami je už hodně rozšířen koncept CRM. Firmy evidují kontaktní informace, zapisují poznámky ke klientovi anebo evidují své obchodní aktivity. Většina firem ale ještě neobjevila skutečný potenciál CRM a zákaznických dat. CRM je potřeba brát jako hlavní uzel všech zákaznických aktivit a interakcí, a ne jako samostatný, izolovaný systém pro evidenci dat. Navíc v dnešním digitálním světě se nabízí množství zdrojů, z nichž je možné snadno získat data o zákazníkovi a pak je využít ku prospěchu obou stran.
Proč ale investovat do pochopení zákazníka? Protože investice do CRM je přede... více »
  

- Inzerce -

Každý obor potřebuje systém na míru

InekonÚspěch v podnikání dnes stále častěji závisí na schopnostech přizpůsobit se specifikům daného oboru a počítat s výkyvy na trhu. A právě na oborová řešení v rámci manažerských informačních systémů klade důraz i přední český dodavatel nástrojů business intelligence, společnost Inekon Systems.

 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36
Ceník inzerce portálu SystemOnLine