facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Business Intelligence

Data warehousing, Data mining, Balanced scorecard, BPM, MIS

clanky Business Intelligence: články

Rozhovor: Martin Pavlica, Corpus Solutions

„Oblast nestrukturovaných dat je zahalena spoustou mýtů“

Rozhovor: Martin Pavlica, Corpus Solutions
Firma Corpus Solutions působí na trhu řadu let jako dodavatel bezpečnostních aplikací a specializovaných systémů pro státní správu. Stojí například za on-line obchodním rejstříkem, z poslední doby je s ní spojen projekt i-zakazky.cz pro Českou poštu. Do vod nestrukturovaných dat se firma pustila až v posledních několika letech, a možná i proto byl rozhovor s Martinem Pavlicou o možnostech jejich využití i problémech, které jsou s tím spojeny, příjemně otevřený a bez zbytečných příkras.
O nestrukturovaných datech se dnes hodně mluví a řada výrobců je v této oblasti velmi akt... více »

Stavíme efektivní dashboard

Stavíme efektivní dashboard
Návrh a design bývá v dnešní době samozřejmostí při tvorbě webu nebo při návrhu softwaru. Podíváme-li se však na současnou tvorbu business intelligence dashboardu, design je velmi často opomíjen. Jak ale dosáhnout efektivního dashboardu? Odpověď na tuto otázku nás zavede zpátky k pojmům návrh a design. Pojďme se tedy podívat, jak navrhnout dashboard tak, aby s ním lidé rádi pracovali a aby nám zároveň poskytoval relevantní pohled na firemní data.
Velmi často se při rozhovorech se zákazníky potkáváme se zdánlivě jednoduchým požadavkem: potřebuji vidět velké pivotové tabulky, tak abych mohl v datech hleda... více »

Čistota dat – z provozních na analytická

Čistota dat – z provozních na analytická
Pokud se řekne čistota dat, málokdo si představí něco jasně uchopitelného. V tomto příspěvku si popíšeme různé kroky, které se při přípravě dat pro další zpracování používají.
    Konsolidace dat Většina větších společností potřebuje pro své fungování více než jeden software. Samozřejmě, že existují rozsáhlá řešení, která pokrývají všechny agendy společnosti od účetnictví až po autopark. Praxe je často taková, že spousta firem vlastní různé softwary pro různé oblasti, každý takový software generuje své vlastní historické záznamy. Z těchto obvykle decentralizovaných systémů jsou potom data konsolidována v datov... více »

Velká data – nové příležitosti a výzvy

Velká data – nové příležitosti a výzvy
V posledních pěti letech došlo k revolučním změnám na poli informačních technologií. Vývoj je tak rychlý, že jej výzkumná a poradenská společnost IDC nazvala přechodem ke třetí platformě IT. Zatímco druhá platforma byla založená na osobních počítačích (PC) a architektuře klient/server, třetí platforma spočívá na čtyřech pilířích transformovaného IT odvětví, mezi něž řadíme cloudové služby, mobilitu, sociální sítě a velká data.
Priority a výzvy pro CIO Ne všechny technologie třetí platformy se však dočkají stejné pozornosti šéfů podnikové informatiky. V průzkumu společnosti IDC mezi nejvyššími vedoucími prac... více »
akce

Manažerský informační systém už nejsou pouhé reporty

Manažerský informační systém už nejsou pouhé reporty
Manažerský informační systém, business intelligence – dnes se již s těmito pojmy setkal už prakticky každý. V poslední době se neustále zvyšuje zájem uživatelů o nástroje a technologie business intelligence, které významně pomáhají při řízení podniků a jsou již pro velkou skupinu lidí při správném rozhodování nepostradatelné. Proč tomu tak však je až v posledních letech, když pojem business intelligence je starý už více než půl století?
Zájem o business intelligence roste Obecně se dá říct, že nárůst zájmu o business intelligence ovlivňuje především to, že současná ekonomika je založena na znalost... více »

Možnosti business intelligence v oboru automotive

Možnosti business intelligence v oboru automotive
Úspěch v oboru automotive stále více závisí na kvalitní plánovací a analytické podpoře rozhodování a řízení. Přirozeně se proto do popředí dostávají otázky využití prostředků pokročilé business intelligence (BI), které mohou pomoci zvýšit výkonnost a konkurenceschopnost firmy. V této souvislosti lze za naprosto zásadní považovat respektování specifik odvětví a okamžité reakce na jeho aktuální potřeby. Podívejme se na tyto otázky detailněji.
Modelování budoucnosti Podnikání v automotive je běh na dlouhou trať. Řízení výkonnosti probíhá ve víceletých cyklech, jež odpovídají stádiím životnosti produktu – ... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36
Ceník inzerce portálu SystemOnLine