facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu
AI a Business Intelligence

RPA - automatizace procesů

Automatizace není v našem oboru žádnou novinkouJonathan Appleton je výkonným ředitelem asociace ABSL, která sdružuje společnosti z oblasti podnikových, zákaznických a IT služeb. Požádali jsme ho o krátký rozhovor, ve kterém jsme si povídali především o tom, jak uvedené oblasti ovlivnila digitalizace a nástup nových technologií, ale nevyhnuli jsme se ani otázkám kybernetické bezpečnosti a změn vyvolaných pandemií covidu.

Celý článek ...


RPA: Usilování o komplexní inteligentní automatizaci se (ne)vyplácí

Roboti se ve výrobním prostředí používají již dlouhou dobu. Celé výrobní linky byly automatizovány pomocí robotů, které provádějí výrobní kroky, manipulují s díly nebo je přepravují do další výrobní jednotky. RPA, tedy automatická robotizace procesů, přenáší tento přístup automatizace do administrativní a řídící práce organizace.

Celý článek ...


Přehnané řízení rizik zabíjí RPA

Není žádným překvapením, že koronavirová pandemie vyvolala trvalou změnu v tom, jak firmy napříč všemi odvětvími vnímají možnosti umělé inteligence a automatizace. Zatímco dříve mnohé společnosti chápaly tyto technologie jako něco navíc, co může pomoci, dnes je to jeden z imperativů pro úspěšné podnikání.

Celý článek ...


Přehnané řízení rizik zabíjí RPA

Řízení rizik možná není to první, co vás napadne v souvislosti s na­sa­zo­vá­ním RPA. Podle ana­ly­ti­ků Gartneru je to ale kromě pro­duk­ti­vi­ty hlavní faktor, o němž by CIO a mana­že­ři zod­po­věd­ní za řešení typu robo­tic­ké auto­ma­ti­za­ce měli uva­žo­vat a nav­zá­jem oba vyva­žo­vat. Platí to zej­mé­na ve finan­čním sektoru, který je tradičně jednou z hlavních vertikál využívajících RPA.

Celý článek ...


Tři nejčastější chyby při zavádění RPA

KomixAž 85 % firem, které zavedly RPA procesy, uvádí spokojenost. RPA podle nich nejen splnily, ale často i předčily očekávání na zlepšení přesnosti, flexibility a dodržování termínů. Jejich potenciál je obrovský a jejich síla tkví v jednoduchosti. Automatizace založená na RPA dokáže ve firmě výrazně snížit objem lidské práce s nízkou přidanou hodnotou, jen CEO díky nim podle výzkumu McKinsey ušetří až 20 % své pracovní doby.

Celý článek ...


Budoucnost je v RPA: firmy se bez softwarových robotů neobejdou

RPAČtvrtá průmyslová revoluce mění pohled společností na firemní IT systémy. Pandemie covid-19 trend robotizace v ČR i ve světě ještě urychlila. Automatizace procesů bude do budoucna hrát stále větší roli.

Celý článek ...


Samoobslužnost a operátoři v podobě robotů, to je budoucnost zákaznických a podnikových služeb

ABSLPoskytování podnikových služeb či zákaznické podpory dnes stále častěji znamená nasazování technologií a inovací, které umožní, aby byl zákazníkův požadavek řešen rychle, bez chyb a pokud možno automatizovaně, bez nutnosti zásahů lidských operátorů.

Celý článek ...


Robotizace a kognitivní automatizace dokumentů:
Díl 6 - za hranice pokročilé robotizace – co je inteligentní automatizace v širším pohledu?

InfomaticVítejte u závěrečného šestého dílu našeho seriálu, který vás provází cestou nejnovějších trendů v multikanálovém snímání dokumentů a inteligentního OCR, s představením, jak umělá inteligence napomáhá v robotizaci a celkové automatizaci zpracování dokumentů a dat.

Celý článek ...


Robotizace a kognitivní automatizace dokumentů:
Díl 5 - Jak vytěžit automatizaci zpracování dokumentů na maximum?

InfomaticVítejte u pátého dílu naší šestidílné série, která vás provází cestou nejnovějších trendů v multikanálovém snímání dokumentů a inteligentního OCR, s představením, jak umělá inteligence napomáhá v robotizaci a celkové automatizaci zpracování dokumentů a dat.

Celý článek ...


Robotizace a kognitivní automatizace dokumentů:
Díl 4 - Jak změřit úspěšnost řešení digitalizace?

InfomaticVítejte u čtvrtého dílu naší šestidílné série, která vás provází cestou nejnovějších trendů v multikanálovém snímání dokumentů a inteligentního OCR, s představením, jak umělá inteligence napomáhá v robotizaci a celkové automatizaci zpracování dokumentů a dat. Dnes se zaměříme na techniky, jak nejlépe změřit úspěšné fungování nového řešení pro digitalizaci dokumentů a dat.

Celý článek ...


Robotizace a kognitivní automatizace dokumentů:
Díl 3 - „Nákupní seznam“ při volbě technologie pro kognitivní automatizaci zpracování dokumentů

InfomaticVítejte u třetího dílu z naší šestidílné série, která představuje technologie robotizace a kognitivní automatizace dokumentů a novinky v multikanálovém snímání dokumentů s využitím inteligentního OCR.

Celý článek ...


Robotizace a kognitivní automatizace dokumentů:
Díl 2 - V čem spočívá inteligence automatizovaného zpracování dokumentů?

InfomaticV druhém dílu našeho seriálu na téma robotizace a kognitivní automatizace dokumentů vám představíme novinky v multikanálovém snímání dokumentů s využitím inteligentního OCR vytěžování dat. Zaměříme se na vysvětlení, jakým způsobem umělá inteligence umožňuje navyšovat automatizaci ve zpracování dat a umožňuje, aby dokumenty a data pracovaly pro vás a ne naopak.

Celý článek ...


Robotizace a kognitivní automatizace dokumentů:
Díl 1 - Dobře zvolený směr na cestě k inteligentní automatizaci procesů

InfomaticPokud vám déle leží v hlavě, jak automatizovat procesy a dosáhnout větší efektivity vašeho pracovního týmu, nebo vás zajímá téma celkové digitální transformace firmy, pak věříme, že následující řádky pro vás budou přínosné a otevřou vám cestu k hlubším informacím k dnešním možnostem softwarových technologií pro automatizaci podnikání.

Celý článek ...


Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.

Inzerce

Digitální bitva o zákazníky i zaměstnance

IT Systems 11/2021Pokud bychom měli z aktuálního vydání IT Systems vypíchnout hlavní témata, upozornili bychom především na články věnované digitalizaci personalistiky, integraci podnikových aplikací, využití IT ve zdravotnictví nebo na téma bankovní identity, na kterou se díváme jak z perspektivy možného komerčního využití, tak i z hlediska její architektury a technologií, na nichž je tato moderní forma autentizace postavena. Největší prostor ovšem dostal blok článků věnovaný automatizaci zákaznické péče.