facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Business Intelligence

Data warehousing, Data mining, Balanced scorecard, BPM, MIS

clanky Business Intelligence: články

Data mining – přeměna dat v hodnotné informace

Data mining – přeměna dat v hodnotné informace
Každá firma, která provozuje informační systémy, vlastní více či méně rozsáhlou databázi údajů, které obvykle ne zcela využívá. Data mining je proces získávání znalostí, vztahů a dříve neznámých informací z dostupných dat. Pod tímto pojmem se skrývá mnoho různorodých technik a postupů, jimiž jsou vstupní „surová“ data upravována, čištěna a analyzována. Díky nesporným přínosům data miningu, zejména pro obchodní procesy, roste obliba tohoto druhu úloh a četnost jejich nasazení. Informace získané prostředky data miningu lze začlenit do stávající IT infrastruktury a zpřístupnit je podle potřeby pracovníkům na všech úrovních organizační... více »

Operační datový sklad nabízí integraci znalostí

Operační datový sklad (ODS) je jednou z možných součástí obecného datového skladu (DW), součástí se specifickým posláním. V plánech podniků budujících DW je s umístěním ODS v architektuře systémů málokdy počítáno. Neprávem.
Datový sklad je vnímán zejména analyticky Role datového skladu (DW, z angl. data warehouse) v podniku je tradičně chápána jako analytická. Dostupnost takové analytické funkcionality, která by během analytikova konání nezatěžovala primární podnikové systémy, je jedním ze základních paradigmat business intelligence (BI). Příprava a integrace dat tak, aby dávaly komplexnější obraz analyzovaného subjektu, je ve smyslu... více »

Optimalizace odezev pro globální přehledy

Optimalizace odezev pro globální přehledy
Datové sklady jsou velmi sofistikovaná řešení, která musí spoléhat na nejmodernější vlastnosti aktuálních verzí špičkových databázových systémů. Právě na prostředcích, které databázový systém poskytuje tvůrcům datového skladu, závisí schopnost výsledného řešení vyhovět uživatelům v jejich analýzách rozsáhlých historických dat při krátkých dobách odezvy. O jednom z nich se zmíním v tomto článku.
Datové modely datových skladů Nejdříve však zrekapitulujme základní principy datových skladů. V datových skladech nejsou „živá“ data, která uživatelé přímo aktualizují. Do datových skladů se data přesunují z jiných zdrojů dat (většinou provozních... více »

Data mining v malých a středních organizacích

Data mining v malých a středních organizacích
V současném vysoce konkurenčním prostředí je pro organizace, bez ohledu na jejich velikost, velice důležitá schopnost dobře poznat potřeby, očekávání a hlavně chování svých zákazníků či odhalení slabých míst podnikových procesů. K dosažení tohoto poznání se dnes stále více využívá prediktivní analýza, a zejména data mining. Data mining je vnímán jako soustava predikčních postupů k transformaci datových zdrojů na informaci podporující v organizaci řízení, rozhodování či plnění obchodních cílů. Nejde přitom o nástroj určený pouze pro velké firmy vybavené rozsáhlou technologickou infrastrukturou, podnikovými informačními systémy, datovými sklady... více »
akce

Nižší pojistné s fraud managementem

Nižší pojistné s fraud managementem
Také vám vadí vysoké pojistné vašeho auta? Máte pocit, že vy jen platíte a zároveň slyšíte o těch „šikovnějších“, kteří dokáží na nehodě vydělat, či ji dokonce záměrně zinscenovat? Bohužel je tomu tak, že při placení pojistného jsou v něm kalkulovány i neoprávněné výplaty pojistného, a tím pádem je pojistné vyšší, než by mohlo být. Naštěstí se technologie mění a pojišťovny s nimi. Pojišťovny implementují a neustále vylepšují inteligentní systémy, které dokáží identifikovat podezřelé případy a následně se s nimi vypořádat. Díky tomu dokáží pojišťovny zlevnit své pojistné a mohou tak být konkurenceschopnější při nasazování svých sazeb.
Pro... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36
Ceník inzerce portálu SystemOnLine