facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Business Intelligence

Data warehousing, Data mining, Balanced scorecard, BPM, MIS

clanky Business Intelligence: články

Kolik nás stojí osiřelá, opuštěná, zbloudilá a zapomenutá data?

Kolik nás stojí osiřelá, opuštěná, zbloudilá a zapomenutá data?
Každý, kdo někdy pracoval v podnikovém IT třeba i malého podniku, ví, co se stane, když končí projekt nebo odchází zaměstnanec. Ať už se končí v dobrém nebo ne tak v dobrém, proběhne rozlučková party, fotky z ní se nahrají někam na sdílenou storage, rozešle se goodbye-email. Když odchází pracovník, zpravidla vrátí ajťákům laptop s „preventivně“ přeformátovaným nebo zakryptovaným diskem, ti mu zablokují přihlášení, někdy i smažou emailovou schránku, HR mu dá jeho „papíry, recepční si vezme vstupní kartičku a adieu! Soubory a emaily ex-zaměstnance nebo smluvního pracovníka ale zůstávají opuštěné ve f... více »

Blíže a rychleji k jádru věci

je základní pravidlo moderního řešení business intelligence

Blíže a rychleji k jádru věci
Jsou to nepochybně data v našich informačních systémech, která nám mohou poskytnout bohatství užitečných informací. Práci s nimi, stejně jako pochopení jejich významu pro náš business, nám mají zjednodušit moderní analytické nástroje. Dříve jejich rozvoj omezovalo několik faktorů, dnes však nic nebrání tomu, abychom se k jádru věci dostali rychle a pružně. A ideálně v reálném čase.
Jde o rychlost... Jedním z hlavních omezujících faktorů na straně analytických řešení byla rychlost zpracování analytického dotazu nad velikými objemy dat. Cena operační paměti databázového nebo analytického serveru byl... více »

Cesta k efektivnímu reportingu (2. díl)

Jak si správně vybrat reportovací nástroj a na co při tom nezapomenout

Cesta k efektivnímu reportingu (2. díl)
V minulém vydání jsem nadnesenou formou popsal symptomy ukazující na nutnost změny reportovacích procesů v organizaci. Dnes se podíváme na to, co by v organizaci při rozhodování o reportingu nemělo chybět a jak může vypadat nasazení reportovacího nástroje.
Co a koho musí organizace mít, pokud má přijít změna? Před finálním výběrem konkrétního řešení by měla proběhnout diskuze o faktorech, které mohou do určité míry limitovat výběr. Nejde pouze o zdroje finanční, ale také lidské, technické a časové. V praxi se setkávám s těmito limitujícími faktory. Vize a chuť Lidé pověření výběre... více »

Současné trendy v oboru business intelligence

Samoobslužnost, přirozené dotazování, information discovery, mobilita

Současné trendy v oboru business intelligence
Nedávno jsem seděl na kávě se svým známým, odborníkem na výrobu elektrické energie. Tématem diskuze byly systémy pro měření účinnosti výroby v elektrárnách a praktická implementace takového řešení ve velké energetické společnosti, v níž v současné době pracuje. Můj známý si povzdechl: „Na začátku mám tisíce nebo desetitisíce měřících bodů denně z výrobní technologie, ale když tento datový tok projde několika řídícími systémy, na konci dostanu jenom 8 agregovaných hodnot popisujících okamžitý stav účinnosti výroby. To už mi dávno nestačí, musím být přesvědčen, že mohu těmto agregovaným hodnotám věřit, ale především chc... více »
akce

Cesta k efektivnímu reportingu (1. díl)

Jak poznat, že je čas na pořízení komplexního reportovacího systému

Cesta k efektivnímu reportingu (1. díl)
Existují symptomy, které ukazují na potřebu zavedení skutečného reportingového nástroje. Je na vás a vašich spolupracovnících, aby tyto příznaky včas rozpoznali a adekvátně na ně reagovali. Stejně jako vede opomíjení prvotních příznaků k závažné nemoci, může ignorování určitých signálů v procesech organizace vést ke zbytečnému plýtvání a špatným rozhodnutím. Ta mohou negativně ovlivnit výsledky vaší organizace. Nabízím pohled na ty nejzávažnější, se kterými se v praxi setkávám a které by měly rozeznít poplašný signál ve vaší hlavě.
Jste zavaleni reporty? V organizacích se často stává, že počet i o... více »

Nové zdroje dat pro bankovní procesy

Nové zdroje dat pro bankovní procesy
Společně s měnícími se preferencemi klientů a prorůstáním nových technologií do procesů bankovních institucí se také mění způsob, jakým jsou zde používány business intelligence nástroje. Ty dnes musí být připraveny na požadavky „byznys“ uživatelů, kteří ke své práci potřebují aktuální data, velice komplexní analýzy a možnost využívat i neobvyklé zdroje dat, jako jsou internetové logy nebo grafické formáty.
V souvislosti s rostoucí popularitou on-line a mobilního bankovnictví rostou očekávání bankovních klientů. Ti předpokládají, že s nimi banka bude komunikovat rychle a podle jejich preferencí. V e... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36
Ceník inzerce portálu SystemOnLine