facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu
Trendy ICT

VR – virtuální realita

Virtuální realita a její přínos v retailuObr. 1: S příchodem HTC Vive Pro 2 se virtuální realita dostala do sféry 5K rozlišení, které umožňuje detailní studium vlastností produktů a dokonalejší simulaci práce.Virtuální realita je jednou z nejuni­verzálnějších inovací businessu posledních let. Způsobuje posun nejen v zábavě, vzdělávání, přístupu k infor­macím, ale také v průmyslu a samo­zřejmě také v obchodu. Občas může překotná míra adopce působit až groteskně a mnohé zřejmě napadne, že jde o prostou módní vlnu. Pokud se však podíváme na možnosti populární technologie blíže, odhalí nám přínosy, které se s železnou pravidelností projevují úsporou času i finančních prostředků. Pak už jsou kroky automobilek, vzdělávacích společností i developerů snadno pochopitelné.

Celý článek ...


Automobilový průmysl široce využívá možnosti virtuální reality

Virtuální realitaMálokteré odvětví průmyslu se chopilo virtuální reality tak jako automobilky. Ty si vyzkoušely moc VR v marketingu, prodeji i vývoji, kde nyní VR šetří neočekávané procento času a peněz. Adopce technologie byla dokonce tak rychlá, že se pravděpodobně ve voze navrženém s pomocí VR proháníte i vy. VR vybavení totiž dnes nalezneme nejen v kancelářích mladoboleslavské Škodovky. Využívá jí celý koncern VW, Ford, Hyundai, BMW, Bugatti a mnozí další.

Celý článek ...


HTC Vive představilo nová profesionální VR řešení

Virtuální realitaNovinky v oblasti virtuální reality v čele s headsety HTC VIVE Pro 2 a VIVE Focus 3 s 5K rozlišením a 120° zorným úhlem, představují výrazný posun v kvalitě zobrazení. Současně s novými headsety byla odhalena také nová sada nástrojů VIVE Business pro firmy a organizace všech velikostí. Můžeme se tak těšit na nárůst kvality zážitků i zjednodušení implementace VR v profesionálním segmentu.

Celý článek ...


Virtuální realita v developmentu, architektuře a stavebnictví přináší zvýšení kvality a snížení nákladů

virtuální realitaKonference Real Estate Market Spring 2021, která byla online přenášena z prostor Virtuplexu, největší haly na komerční využití virtuální reality u nás, představila trendy a novinky ze světa developmentu, architektury i stavebnictví. Odborníci se na ní shodli, že virtuální realita přináší zvýšení kvality a efektivity.

Celý článek ...


Virtuální realita vzdělává lékaře a pomáhá i v léčbě samotné

virtuální realitaJednou z oblastí, kde virtuální realita boří hranice a mění zavedené postupy je i medicína. Týká se to všech jejích oblastí, jelikož je prospěšná nejen při vzdělávání mediků, ale také v klinické praxi. Představuje nejdokonalejší zobrazovací techniku, která pomáhá lékařům i prostředek, který dokáže připravit pacienta na stresující zákroky či vyšetření. Obzvláště zajímavé je pak její nasazení v psychologii a neurologii, kde je využívána k výzkumu i léčbě nejrůznějších problémů.

Celý článek ...


Jaké výhody přináší virtuální realita do oblasti retailu, potravinářství a logistiky?

virtuální realitaVirtuální realita (VR) je fascinující svou specifickou univerzálností, díky které může posunout téměř jakékoli odvětví, nebo se v něm uplatnit přinejmenším jako skvělý pomocník. Její hranice jsou totiž díky softwarové povaze obsahu bezbřehé. Ostatně hráči počítačových her se v ní dnes mohou vesele prohánět v kosmických lodích, navštěvovat nejrůznější kouty reálného světa, nebo se stát kýmkoli v prostředí simulace VR Chat.

Celý článek ...


Virtuální realita je budoucností strojního inženýrství obzvláště v době vzdálené spolupráce

virtuální realitaVirtuální realitu zná dnes již téměř každý, může být skvělým nástrojem pro interní testování modelů a sestav i ohromujícím nástrojem pro jejich prezentaci klientům. Co ale zatím tak obvyklé není je samotné modelování strojů a vytváření sestav v jejím prostředí. A to i přes to, že jde o skvělou odpověď na komplikovanou situaci, do které se celý svět dostal. I bez ohledu na aktuální omezení, které pravděpodobně povede k jejímu rychlejšímu přijetí v mnoha odvětvích, představuje virtuální realita cestu k velkým úsporám a pokroku.

Celý článek ...


Tvorba návrhu ve virtuální realitě šetří čas i peníze

VirtuplexDo Virtuplexu, největší komerčně dostupné haly pro virtuální realitu na světě, která se nachází v pražských Horních Počernicích, přijely od loňského otevření desítky firem, které chtějí prostřednictvím virtuální reality posunout svůj byznys výrazně kupředu. Klienti zde navrhovali své nové komerční či kancelářské prostory, vzdáleně prezentovali své produkty nebo využívali virtuální realitu k testování a výzkumu.

Celý článek ...


Virtuální realita v logistice zboží i výroby

VirtuplexVirtuální realita proniká do všech odvětví průmyslu. Ať už se jedná o designování nových výrobků, jejich prezentaci či výcvik zaměstnanců, vždy přináší nezanedbatelné snížení nákladů. Není tomu jinak ani v případě logistiky v rámci výroby i prodeje. Úspory je možné hledat nejen při výcviku nových pracovníků. VR se dostává ke slovu již ve chvíli, kdy jsou výrobní či skladové prostory projektovány.

Celý článek ...


Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.


Inzerce

Digitální bitva o zákazníky i zaměstnance

IT Systems 11/2021Pokud bychom měli z aktuálního vydání IT Systems vypíchnout hlavní témata, upozornili bychom především na články věnované digitalizaci personalistiky, integraci podnikových aplikací, využití IT ve zdravotnictví nebo na téma bankovní identity, na kterou se díváme jak z perspektivy možného komerčního využití, tak i z hlediska její architektury a technologií, na nichž je tato moderní forma autentizace postavena. Největší prostor ovšem dostal blok článků věnovaný automatizaci zákaznické péče.