facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Business Intelligence

Data warehousing, Data mining, Balanced scorecard, BPM, MIS

clanky Business Intelligence: články

Microsoft Search Server 2008 Express – Příprava na ostrý provoz

Stáhli jste si zdarma Microsoft Search server 2008 Express a provedli jeho instalaci? Rozhodně navštivte Administraci vyhledávání – rozhraní, které vám umožní nastavení všeho druhu a zajistí spokojené uživatele. Skutečnost, že právě koncoví uživatelé budou rozhodovat o úspěchu, či neúspěchu řešení, se promítla do následujícího přehledu požadavků na správce. Potřebuji prohledávat sdílené složky! První na řadu přichází připojení sdílených složek. Ty zpravidla obsahují spousty dokumentů, jejichž struktura se v průběhu času stává čím dál více nepřehlednou. Přidáním tzv. Content Source pomůžete uživatelům prohledávat obsah sdílených dokumentů, č... více »

Business process management (2. část)

Jak úspěšně modelovat procesy organizace

Business process management (2. část)
V první části tohoto článku jsme se zabývali postupnou změnou vnímání firemních procesů a tomu odpovídající úloze vytvářených procesních modelů v období několika posledních desítek let. Uvedli jsme, že nyní jsme svědky období, kdy se procesy vrací plně do rukou organizací, které je mohou uchopit jako klíčové objekty svého podnikání. Požadavky na podobu procesních modelů v tomto období diktuje zejména následná automatizace modelovaných procesů pomocí workflow nebo systémů BPM.
Workflow systémy aktivně podporují business procesy pomocí řízení toku práce, jeho směrováním společně s odpovídajícími informacemi od pracovníka k pracovníkovi. Pr... více »

Microsoft Search Server 2008 Express – vyhledávání, které si zamilujete

Seznámili jste se s novinkou bez cenovky z dílny Microsoftu? Zkusili jste již instalaci vyhledávácího serveru a máte nakonfigurováno? Výborně – vzhůru na testování! Vyhledání na živo Centrum pro vyhledávání vypadá na první pohled jako docela obyčejná webová stránka. Zkrátka nic, co byste nečekali. Pro všechny uživatele jistě potěšující zpráva. Ale zdání může poněkud klamat – zadáním prvního dotazu se však dozvíte víc. Pokud výsledky vyhledávání, které získáte, potřebujete nejen teď, ale i do budoucna, pak jistě uvítáte možnost odběru výsledků prostřednictvím RSS zpráv. Pro nové výsledky pak nemusíte chodit na portál, ale najdete je napříkl... více »

Business process management (1. část)

Jak se mění vnímání procesů a tím i procesní modely

Business process management (1. část)
Procesní řízení organizací je dnes velmi populární v souvislosti s orientací organizací na zákazníka a s neustálým tlakem na zvyšování efektivity jejich fungování. Stále častěji se setkáváme s pojmy procesní řízení, procesní modelování, zdokonalování procesů atd. Jak ale vlastně procesy vnímáme? Je toto vnímání stále stejné, nebo se v průběhu času mění? V poslední době můžeme pozorovat tři časové vlny s rozdílným vnímáním firemních procesů.
Procesy, které skoro nikdo nečetl… První z těchto vln můžeme charakterizovat jako období, kdy procesy existovaly pouze v podobě jakýchsi návyků, kterými byly realizovány činnosti. Procesy tak byly za... více »
akce

Procesní řízení?

To přece máme!

Procesní řízení?
Najde se jen málo firem (a těžko nějaká banka), kterým pojmy jako procesy, procesní řízení, procesní controlling nic neříkají a které by připustily, že v době, kdy optimalizace procesů je jedním ze základních přístupů ke zvýšení konkurenceschopnosti, se procesy nezabývají. Ovšem samo tvrzení „samozřejmě procesy řešíme“ nevypovídá nic o tom, jak se s nimi pracuje a jaká problematika je řešena s pomocí procesního přístupu.
Procesní řízení – přání a realita Jak vypadá procesní řízení v praxi finančních institucí? Jedná se o skutečné řízení procesů, nebo je to pouze formální údržba popisu procesů a úsilí, které do tvorby procesního modelu v... více »

Business intelligence staví na datovém skladu

Business intelligence staví na datovém skladu
Pokud jste na konferenci nebo v odborném časopise zahlédli magické spojení slov business a intelligence, pak byl s velkou pravděpodobností někde v pozadí nebo pod nadpisem zmíněn i další odborný termín: datový sklad. Pokud chcete dát vašemu byznysu inteligenci, potřebujete tedy nutně datový sklad? Pojďme si vysvětlit jednotlivé odborné termíny a přístupy k technologickému řešení.
Co si pod pojmem business intelligence (BI) přesně představit? Existuje odborná definice: souhrnný pojem pro procesy, technologie a nástroje potřebné k přetvoření dat do informací, informací do znalostí a znalostí do plánů, které umožní provést akce podporující ... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36
Ceník inzerce portálu SystemOnLine