facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Business Intelligence

Data warehousing, Data mining, Balanced scorecard, BPM, MIS

clanky Business Intelligence: články

Analýzy pro podporu rozhodování

Analýzy pro podporu rozhodování
Představte si možnost získat maximální užitek ze všech vašich dat, možnost vytěžit klíčové informace a poskytnout je včas těm správným lidem, možnost na základě přesných údajů přijímat informovaná rozhodnutí a díky tomu pozitivně ovlivnit chod vaší společnosti. To vše nabízí některý z moderních analytických nástrojů, pro něž se používá anglické slovní spojení business intelligence (BI). O BI se často hovoří jako o svatém grálu pro firmy, které chtějí lépe pochopit, jak zdokonalit stávající procesy a zvýšit celkovou výkonnost. Ale co je přesně BI a proč by do této technologie měly firmy investovat?
Data na dlani BI je především jednotný,... více »

Podnikový plán

Rostou nároky, ale i možnosti řešení

Podnikový plán
Navzdory tomu, že proces tvorby plánu podstupují každoročně všechny větší organizace, jedná se stále o oblast překvapivě skromně podporovanou informačními technologiemi. Stále nejrozšířenějším nástrojem zůstává prostá tabulka v Microsoft Excel. Zde však platí, že jak přibývá počet tabulek a vazeb mezi nimi, roste rychle pracnost přípravy celého plánu. Vyvstávají také další problémy, pro jejichž řešení není samotn&ya... více »

Vyplatí se investovat do business intelligence?

Vyplatí se investovat do business intelligence?
Business intelligence (BI) jako řešení pro podporu rozhodovacího procesu v organizacích zaujímá již delší dobu přední pozice v žebříčku zájmů vedoucích pracovníků rozhodujících o investicích. Pokročilá práce s informacemi už ale není doménou jen těch největších společností, nýbrž je možné sledovat zřejmý nárůst poptávky po systematickém vytěžování informací z provozních dat i u menších společnost&iacut... více »

Kritické faktory úspěšnosti business intelligence

Kritické faktory úspěšnosti business intelligence
Společnosti potřebují organizovat svá data jednoduchým a jednotným způsobem, tak aby uživatelé získali rychle potřebné informace. Vybudování podnikových datových skladů a distribuce informací rozličnými způsoby a formami řeší jen část tohoto problému. Dalším problémem je, jak efektivně řídit celý tento proces poskytování informací. Tlak na rychlé a kvalifikované rozhodování na základě faktů je faktorem úspěchu ve většině s... více »
akce

Čtyři tváře master data managementu

aneb Různé implementační styly MDM

Čtyři tváře master data managementu
Iniciativa master data management (MDM) již delší dobu ruší klidný spánek ředitelů IT a datových architektů velkých společností bez ohledu na předmět jejich podnikání. Pokud jste momentálně ve fázi intenzivních úvah o způsobu implementace MDM do vaší organizace, následující řádky vám pomohou lépe se zorientovat ve výhodách, ale i úskalích různých přístupů k této problematice.
Master data management Disciplína MDM je poměrně komplexní záležitostí, která má za úkol zajišťovat dostupnost správných dat ve správný čas na správném místě. Správnými daty se v tomto případě rozumí master data (často též kmenová či referenční data) o zákaznících,... více »

Manažerský informační systém ve společnosti Penam

Manažerský informační systém ve společnosti Penam
PENAM, a.s., se sídlem v Brně je druhou největší pekárenskou společností v České republice, denně se setkáváme s některým z produktů této společnosti, kterých je více než tisíc. Do skupiny PENAM patří dvanáct pekáren a čtyři mlýny v České republice a na Slovensku osm pekáren a čtyři mlýny. PENAM, a.s., je součástí skupiny AGROFERT HOLDING, a.s., zásobuje všechny obchodní nadnárodní řetězce a zaměstnává více než dva a půl tisíce pracovníků. Po roce 2007 došlo k prudkému rozvoji společnosti uskutečněním řady akvizicí, což s sebou přineslo i velký nárůst provozních dat o chodu společnosti, které bylo třeba rychle a efektivně vyhodnocovat. V roce... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36
Ceník inzerce portálu SystemOnLine