facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Business Intelligence

Data warehousing, Data mining, Balanced scorecard, BPM, MIS

clanky Business Intelligence: články

Open-source business intelligence

Open-source business intelligence
Trh softwarových řešení v oblasti business intelligence prošel v posledních letech zásadními proměnami a konsolidací. Menší úspěšní výrobci podlehli akvizičním snahám velkých hráčů na trhu, jako Oracle, SAP, IBM a dalším. Nicméně delší dobu již začíná klepat na dveře BI trhu také open-source software. Na rozdíl od jiných open-source produktů, jako jsou například Unixové operační systémy či kancelářský balík OpenOffice, se však open-source BI software dostal do povědomí IT manažerů až poměrně nedávno.
Historie business intelligence. Magický pojem business intelligence vymezil v roce 1989 Howard J. Dresner, zaměstnanec konzultační společn... více »
POINT.X

Credit scoring

Credit scoring
V následujícím příspěvku se budeme věnovat řízení kreditních rizik a tzv. skóringovým modelům, které se kromě skórování žádostí a behaviorálního skóringu běžně aplikují v marketingu, kde pomáhají vytvářet efektivní reklamu nebo strategii pro udržení stávajících zákazníků, a softwaru, který se pro tento účel používá. Skóringové modely nacházejí uplatnění také v managementu dluhů, který je využívá pro optimalizaci procesů při jednání s neplatiči.
Základní dělení finančních rizik Finanční rizika jsou rizika spojená s finančními aktivitami. Základní klasifikaci finančních rizik znázorňuje schéma na obrázku 1. Kreditní riziko je zákl... více »

Business intelligence – opřete se o reálná čísla

Business intelligence – opřete se o reálná čísla
Vyžaduje každý ve vaší organizaci věrohodné informace pro svou práci, okamžitý přístup k těmto informacím a předpokládá, že to půjde stejně tak jednoduše jako přístup k e-mailu či internetu? Pak je ta správná chvíle pro implementaci řešení business intelligence (BI).
To může být, stejně jako složení typů lidí v organizaci, velmi pestré řešení. Vychází z praktického poznání, kdy manažera nelze děsit analytickými funkcemi, a naopak analytika neuspokojíte reportem s několika „budíky“. Důraz na rozmanitost BI vyplývá z požadavků organizací na podporu rozhodování a zvýšení informovanosti o výkonnosti napříč spektrem příjemců informací. Trendy... více »
POINT.X

Proč a jak sledovat datovou kvalitu

Proč a jak sledovat datovou kvalitu
O data governance se obvykle píše jako o jakémsi všeobjímajícím, trochu mlhavém konceptu. Složité definice a pojednání nesoucí se spíše ve vzletně filozofickém duchu často nabízejí spoustu moudrých rad, jako že jde o program, který se „musí rozvíjet koncepčně“ a „má odrážet business potřeby“ apod. Že se detailně zabývá organizačními strukturami, zavádí nové pracovní role, doporučuje vytvářet akční plány… Ale když už se natěšený a trochu netrpělivý čtenář domnívá, že „teď to konečně přijde“, že teď už se doví, jak to konkrétně dělat a jak vypadají skutečné výstupy těchto aktivit, traktát se najednou dobere konce a je završen obecnými zvoláními... více »
akce

Interaktivní dashboardy Versino Report Factory

Interaktivní dashboardy Versino Report Factory
Interaktivní dashboardy jsou nástrojem, který poskytuje manažerům účinnou podporu při jejich každodenní práci, operativním i strategickém rozhodování. Interaktivní dashboardy umožňují nejen monitorovat aktuální výkonnost jednotlivých obchodních procesů podniku, identifikovat kritické ukazatele a zkoumat je v požadované úrovni detailu. Umožňují také pomocí analýz typu „co se stane když…“ modelovat bez nutnosti programování a hledat možné příležitosti ke zlepšení výkonů nebo vhodnou úsporu nákladů.
Praktickým příkladem moderního manažerského nástroje pro podporu rozhodování a řízení je Versino Report Factory. Představuje sadu předpřipraven... více »

Přichází čas pro corporate performance management

Přichází čas pro corporate performance management
Ekonomická recese vytrhla mnoho společností z černých čísel. Byl nápis na zdi jednoduše skrytý našim očím, nebo jsme byli příliš slepí, abychom jej viděli? A co je důležitější, máme již dnes procesy a informace nastaveny tak, abychom si příště těchto znaků všimli dříve, než bude příliš pozdě?
Pro mnoho firem nastává čas pro zamyšlení, úvahy ve stylu „mohli jsme“, „měli jsme“ či „měli bychom“. Přestože se všichni musíme ohlédnout zpět do minulosti a poučit se z ní, musíme také hledět dopředu. Kam odtud směřujeme? Jak&eacut... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36
Ceník inzerce portálu SystemOnLine