facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Business Intelligence

Data warehousing, Data mining, Balanced scorecard, BPM, MIS

clanky Business Intelligence: články

Ukázka práce s nástrojem Report Builder 2.0

Ukázka práce s nástrojem Report Builder 2.0
Data, data a opět data. Valí se na nás ze všech směrů a čím dál s větší vervou a intenzitou. Problematikou jejich zpracování, analýzy a vyhodnocení se zabývají specifická řešení z oblasti označované jako business intelligence. Přestože úvodní fáze zpracování dat, totiž transformace a integrace dat, je zpravidla v těchto řešeních tou stěžejní, koncový uživatel ji prakticky nevnímá. Vlastně často ani neví o její existenci. Jediné, co ho zajímá, jsou výsledné reporty a analýzy. Ať jsou smysluplné, a navíc i hezké pro oko diváka.  
Prostředek, který je odpovědí na standardizované i specifické informační potřeby koncového uživ... více »
POINT.X

Nástroje pro monitorování podnikových aktivit

BAM – business activity monitoring

Nástroje pro monitorování podnikových aktivit
Tvrdá konkurence nutí organizace pružněji a efektivněji reagovat na události a změny v tržním prostředí. Do popředí se dostávají schopnosti monitorovat trh, analyzovat tržní události a jednat v reálném čase v případech, kdy hodnota informace s časem prudce klesá. Protože činnost organizací je stále více závislá na podpoře IT, tyto schopnosti musí být přirozeně zakomponovány i do podnikových informačních systémů.
Tradiční nástroje pro podnikové zpravodajství (business intelligence) jsou jen prvním krokem. Sběr historických dat a propracovaná analýza mohou být sice nesmírně cenné pro stanovení střednědobých a&... více »

Trendy vývoje systémů business intelligence

a vize Microsoftu o BI řešeních na platformě MS SQL Server 2008

Trendy vývoje systémů business intelligence
Jednou z nejrychleji rozvíjejících se oblastí informačních systémů jsou business intelligence aplikace. Společnost Gartner předpovídá pro rok 2008 růst globálního BI trhu o necelých 13 procent, přičemž jeho celosvětová hodnota dosahuje zhruba sedmi miliard dolarů. Rok 2007 byl ve znamení konsolidace, kromě nezměněného prvního místa (Microsoft) nezůstal na místech dalších téměř kámen na kameni. Oracle koupil Hyperion, SAP převzal Business Objects a OutlookSoft, IBM pak Cognos s Applixem. Pět předních hráčů teď představuje okolo 95 procent trhu. Jaké jsou však, kromě tohoto rysu, další jednotící trendy?
Trendy v BI Jedním z všeobecných tr... více »
POINT.X

Trendy manažerských řešení směřují k pojmu performance management

Trendy manažerských řešení směřují k pojmu performance management
Jak se vám daří jako manažerovi nebo pracovníkovi controllingu orientovat se ve všech názvech, pojmech, anglikanismech a zkratkách v oblasti řešení v IT? Rozeznáváte mezi sebou pojmy business intellingence, MIS, performance management, data mining a jiné? A možná to ani není tak podstatné, protože termíny jako controlling, plánování, forecasting, balanced scorecard nebo manažerská výsledovka jsou vám jistě bližší a samozřejmé.
Trend na trhu manažerských řešení jednoznačně směřuje k pojmu performance management neboli řízení výkonnosti. Performance management (PM) je styl řízení, který využívá kombinace moderních technologií a procesů plá... více »
akce

Moderní řešení pro podporu efektivní činnosti controllingu

Moderní řešení pro podporu efektivní činnosti controllingu
Dnes je na trhu dostatečné množství controllingových systémů, ze kterých si může uživatel vybrat ten, který nejlépe vyhovuje jeho potřebám a očekáváním. V současnosti je téměř nezbytností, aby controllingový systém splňoval požadavky kladené na aplikace business intelligence (dále BI) a zároveň v maximální míře podporoval svými funkcemi kritické činnosti v oblasti controllingu z hlediska času a variability požadovaných výstupů. V tomto článku se pokusím zrekapitulovat požadavky uživatele z oblasti controllingu s načrtnutím možností vytvoření vhodného prostředí pro řešení controllingu s cílem efektivního a kvalitního uspokojení informačních po... více »

Data warehouse appliance

Základny pro datové sklady

Data warehouse appliance
Vývoj v oblasti BI klade stále větší nároky na hardware a software, který se používá pro uspokojení požadavků uživatelů na informace. S rostoucími nároky na rychlost poskytovaných informací, četnost aktualizací datového skladu a v neposlední řadě rostoucí počet uživatelů informací nutí dodavatele jednotlivých komponent k větší podpoře škálování. Pokud pro databázi dojde místo, řešení je jednoduché – pořídíme si nové disky, v horším případě celé diskové pole. Pokud je však výkonnost nedostačující, máme zpravidla několik možností. Můžeme se zamyslet, zda je náš datový model (jak logický, tak fyzický) optimálně postaven pro typ databáze, k... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36
Ceník inzerce portálu SystemOnLine