facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa IT

IT Governance, IT Management, Řízení IT služeb, ITIL, COBiT, Prince, ISO

clanky Správa IT: články

Chladicí systémy v datových centrech příští generace

Chladicí systémy v datových centrech příští generace
Společnost Gartner Research předpovídá, že v roce 2008 bude mít polovina dnes provozovaných středisek zpracování dat postavených před rokem 2002 nedostatečnou napájecí a chladící kapacitu. Jinak řečeno, budou zastaralá v důsledku nedostatečného napájení a omezené možnosti chlazení. V těchto případech vzniknou potíže, které bude třeba řešit.
Podle předpokladů přitom problém bude stále závažnější, protože energetická náročnost vzrostla v souvislosti s přechodem na výkonnější technologii blade serverů. Ukazuje se, že použití některých informačních technologií, jakými jsou například právě zmiňované moderní a vysoce výkonné počítače... více »

Výkonnostní testy podnikových aplikací

Výkonnostní testy podnikových aplikací
S přechodem aplikací na vícevrstvou architekturu a s prudkým vývojem v oblasti nových technologií se začaly výrazným způsobem projevovat výkonnostní problémy nově vznikajících systémů. Zpočátku bylo hledání úzkých míst realizováno pomocí manuálně prováděných testů za účasti většího počtu uživatelů. To se při zvyšování počtu současně pracujících uživatelů stávalo organizačně i finančně neúnosné, navíc nebylo možné tyto testy zopakovat s garancí stejné zátěže v průběhu testu. Začaly vznikat podpůrné nástroje pro zátěžové testy. Vznikla tak disciplína výkonnostních testů.
Nástroje pro výkonnostní testy umo... více »

Proč implementovat ITIL?

Proč (vůbec) jít do (tohoto) rizika?

Proč implementovat ITIL?
ITIL je již několik let známý pojem, skoro všichni s ním máme nějaké zkušenosti – bohužel většinou ne zrovna ty nejlepší. Přesto však byl, je a zřejmě i nadlouho zůstane (klíčová norma ISO 20000 z něj vychází) vedoucí „best practice“ pro řízení dodávek IT služeb. Proč si ITIL nevydobyl v našich krajích stejnou pozici jako na rozhodujících IT trzích nebo jako u dodavatelů softwarových nástrojů? Pojďme si udělat malý exkurz do myšlení manažera, který v ITILu objevil jeho světem obdivované kouzlo a rád by ho dal k dispozici svému podniku.
Dobrá nabídka zní: „Šéfe, mám pár dobrých tipů, nepo... více »

Identity a access management

Řešení jednotné správy uživatelů a uživatelských oprávnění pro heterogenní prostředí

Identity a access management
Ve většině větších firem a organizací existuje heterogenní prostředí. Používají zde různé aplikace na odlišných operačních systémech a databázích, centralizované, decentralizované i lokální, s přístupy přes terminál, klient/server, webové rozhraní. Každá platforma, případně i skupina operačních systémů apod., databáze, skupina aplikací má svou vlastní správu, vlastní seznam uživatelů a uživatelských oprávnění, vlastní bezpečnostní politiku atd. Správa je náročná, ovládání aplikací a přístup k datům klade nároky jak na správce systémů, tak také na vlastníky dat i běžné uživatele. Ani pro celkovou bezpečnostní politiku organizace není... více »
akce

Jak pochopit a uchopit cloud computing

Jak pochopit a uchopit cloud computing
Cloud computing je často představován jako revoluční změna ve výpočetních systémech, jako budoucí generace úzce spolupracujících systémů, které dnes označujeme jako grid, ovšem s tím rozdílem, že půjde o komerční využití. Výrazný mediální zájem o tuto problematiku je podpořen nabízenými komerčními službami velkých poskytovatelů jako Amazon nebo Google či dodavatelů jako IBM, Intel nebo Microsoft.
V případě každého nového pojmu se můžeme setkat s mnoha různými definicemi, zejména pokud se nedostaneme dostatečně hluboko pod zobecňující povrch – až na technické základy. Cloud computing se definuje jako výpočetní služby prováděné a dos... více »

Proč a jak využívat dohledový systém

Praktický pohled na propojení business služeb a IT infrastruktury

Proč a jak využívat dohledový systém
Využití systémů pro monitoring a dohled IT systémů je v současné době u rozsáhlejších sítí nezbytností. Téměř vždy však chybí propojení těchto technologických nástrojů na hlavní činnost podnikání společnosti. Přitom propojení businessu a IT technologií umožňuje zvýšit společnosti zisk z poskytovaných služeb při nižších nákladech na lidské zdroje, urychluje zavádění nových služeb do provozu a pomáhá snížit rizika výpadků příjmů z podnikání.
Dle našich zkušeností v současné době většina provozovaných dohledových systémů řeší pouze tzv. technický dohled, a nikoli dohled poskytované služby, nebo dokonce transakcí. Výstupům z těchto systémů r... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37
Ceník inzerce portálu SystemOnLine