facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa IT

IT Governance, IT Management, Řízení IT služeb, ITIL, COBiT, Prince, ISO

clanky Správa IT: články

MobileIron – univerzální platforma pro správu telefonů

MobileIron – univerzální platforma pro správu telefonů
Ještě před rokem se zdálo, že podniková mobilní komunikace je poměrně stabilní a jednoduchá záležitost, o kterou se podniková IT stará jen okrajově. Management používal pro mobilní e-mail zpravidla RIM BlackBerry. Střední management si vystačil se zařízeními a komunikačními nástroji od Nokie nebo Microsoftu. V podnikové mobilní komunikaci se ale během několika měsíců vše obrátilo vzhůru nohama a mobilní evoluce jen tak rychle neskončí.
Enterprise segmentem přehlížené platformy Apple iOS a Android od Googlu začaly totiž v loňském roce spolu s výkonnými dotykovými smartphony masivně pronikat do podniků. Jednak si raketově získaly oblibu u ... více »

Jak bude vypadat nová éra internetu

po vyčerpání IPv4 adres?

Jak bude vypadat nová éra internetu
Před nedávnem médii proběhla zpráva o blížícím se vyčerpání IPv4 adres a o možných dopadech na průmyslové odvětví IT i na běžné uživatele internetu. V článku se pokusím přiblížit, v čem spočívají nebezpečí vyčerpání IP adres, co se s tím dá dělat a jak bude vypadat nová éra internetu, až se tento problém podaří překonat.
Internet se stal celosvětovou sítí postupnou evolucí díky původním myšlenkám o svobodě komunikace a díky takřka geniálním technickým řešením. Nejdůležitější ideou od počátků bylo vyloučení technické, administrativní i legální autority, která by v jakémkoliv smyslu „řídila“ internet. V komunikační síti takové řízení zname... více »

Správa IT a fyzická bezpečnost v podniku

Správa IT a fyzická bezpečnost v podniku
Jeden z příštích impulzů pro skokový rozvoj podnikové informatiky bude souviset s řízením fyzické bezpečnosti. Hlavními tématy budou automatizace činnosti ostrahy, integrace technologií a využívání informací z bezpečnostních zařízení pro zefektivňování běžných činností, jako jsou výroba nebo obsluha zákazníků. To bude znamenat další nároky na podnikové IT a příležitosti pro konzultační firmy, integrátory a další dodavatele informačních technologií.
Bývaly doby, kdy řízení fyzické bezpečnosti nemělo s informatikou mnoho společného. Mříže v oknech, správně rozestavěné hasicí přístroje a uzavřený televizní okruh, z nějž se obraz nahrával na... více »

10× pro firemní mobility

10× pro firemní mobility
Smartphony a tablety se stávají ve firmách pomalu, ale jistě mainstreamem. Jejich výpočetní výkon a paměťové parametry neustále stoupají a jsou v podstatě na úrovni PC. Pro podnikové IT tak přibývají nová zařízení pro správu, podobnou jakou poskytují ostatním firemním počítačům. Je proto na čase pro firemní mobility zvolit strategii, která by měla zahrnovat některá z níže zmíněných pravidel.
1. Sjednoťte mobilní zařízení a mobilní platformy Při nákupu firemních mobilních telefonů do firem se postupuje často nahodile. Nejčastěji se v ČR nakupují firemní telefony přes operátora, který prodává dotované telefony především jako podporu pro j... více »
akce

Pro koho je Microsoft Webmatrix?

Pro koho je Microsoft Webmatrix?
Webmatrix je nový nástroj společnost Microsoft, který je určen zejména webovým vývojářům. Ale ne úplně všem.
Jak můžeme rozdělit tvůrce webových aplikací? Jedno z možných dělení je na tři skupiny: profesionální vývojáři, webové agentury a nadšenci. Profesionální vývojáři Do této skupiny patří především společnosti, které vyvíjejí aplikace typu on-line bankovnictví. Vývoj aplikace trvá relativně dlouho, pracuje na něm velký tým architektů, vývojářů, testerů atd. Tato skupina řeší mnoho věcí, které ostatní skupiny většinou ignorují, respektive jsou jim jedno. Jedná se zejména o různé typy testování, jako jsou zátěžové testy a automatizo... více »

Vývojáři všech zemí, spojte se! Na Facebooku

Vývojáři všech zemí, spojte se! Na Facebooku
Facebook je mezi lidmi stále populárnější, s půlmiliardou uživatelů patří k nejnavštěvovanějším webům ve světě i u nás. Marketéři se snaží oslovit potenciální zákazníky se skvělými nabídkami, nejčastěji prostřednictvím reklamy. Svou cestu k zákazníkům, či obecně ke zdrojům příjmů si poměrně rychle vyšlapávají samotní weboví vývojáři. Děje se tak od května 2007, kdy byla oficiálně spuštěna tzv. Facebook Platform. Na ní mohou vývojáři programovat vlastní aplikace, které jsou součástí Facebooku. Možná znáte Farmville či jinou hru od firmy Zynga.
Je na Facebooku naše „cílovka“? Na otázku, zda zahrnout aktivity na Facebooku do marketingu či ... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37
Ceník inzerce portálu SystemOnLine