facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa IT

IT Governance, IT Management, Řízení IT služeb, ITIL, COBiT, Prince, ISO

clanky Správa IT: články

Výkonnější DNS pomocí anycastu

Výkonnější DNS pomocí anycastu
DNS (Domain Name Service) je jedna z nejdůležitějších služeb internetu, která přímo ovlivňuje zážitek uživatelů z prohlížení webových prezentací, zejména pak rychlost prvního načtení webových stránek. Abychom se vyhnuli dlouhému čekání na otevření požadované internetové adresy, nebo i přímo výpadkům DNS, lze jeho výkon posílit pomocí anycastu.
Výpadky DNS mívají tragické následky, protože se při nich z pohledu uživatelů – potenciálních zákazníků – zdá, že webové prezentace či jiné služby zkrátka nefungují. DNS je citlivé i z bezpečnostního hlediska. Úspěšný útok na DNS umožňuje přesměrovat tok informací a podstrčit uživateli malware nebo... více »
POINT.X

Kerio Connect – flexibilní mail server s jednoduchou správou

Kerio Connect – flexibilní mail server s jednoduchou správou
Mailový server podporující týmovou komunikaci a spolupráci Kerio Connect cílí především na menší a střední společnosti. Těm nabízí výhody jako jednoduchost nasazení a správy, multiplatformní kompatibilitu a podporu mobilních operačních systémů. Řešení, které se na trhu staví do pozice konkurenta dominantního MS Exchange Serveru, není na trhu nováčkem. Jeho vývoj navázal na produkt Kerio MailServer, kdy v roce 2010 došlo k přejmenování na Kerio Connect. Podívejme se tedy na některé jeho funkce a vlastnosti.
Nasazení a správa Výrobci z Kerio Technologies slibují zákazníkům Connectu snadnost a rychlost nasazení. Nutno říci, že se v tomto p... více »

“Správa sítí musí být jednodušší,”

říká Mike Banic, vicepresident Hewlett-Packard

“Správa sítí musí být jednodušší,”
Banic pracuje pro HP od roku 2010, kdy odešel z jiné významné společnosti „síťařského“ trhu Juniper Networks. Má na starosti celosvětový marketing síťových produktů HP, rozvoj komunikace se zákazníky a prodejních nástrojů. Při své návštěvě Prahy si našel chvíli pro rozhovor s naším časopisem, ve kterém jsme si povídali o strategii HP i výzvách, které podnikové sítě čekají.
Vaše společnost je v současnosti na trhu sítí charakteristická otevřeným přístupem a podporou produktů více dodavatelů, čímž se vymezujete především vůči Cisco. Proč jste zvolili tuto konkurenční strategii? Otevřený přístup je podle nás jediný možný, protože oblast sí... více »
POINT.X

IT projekt v krizi

IT projekt v krizi
Obecně je pojmem krize označována mimořádně složitá, obtížná a tísnivá situace, kdy je zásadně narušeno fungování běžných procesů a dochází k rozhodujícím změnám směrem k velmi špatné, až nebezpečné situaci. Na rozdíl od katastrofy, za kterou obvykle považujeme tu variantu pokračování vývoje, která přímo vyúsťuje ve zhroucení a destrukci systému (nebo ono zhroucení samo), kde už je lidské reflektování v podstatě omezeno jen na bezmocné přihlížení, krizový stav ještě nabízí šanci na zvrat pozitivním směrem, a tedy i možnost pokusit se o aktivní zásah.
Řada mimořádných událostí v životě společnosti vede ke krizovým situacím, ať se jedná o ... více »
akce

Správa IT v novém pojetí?

Využití principů a nástrojů business intelligence pro správu IT

Správa IT v novém pojetí?
IT je černá díra na peníze. Zase jsme investovali miliony a nikde to není vidět. IT stojí tolik peněz a zase to nefunguje. Také se setkáváte s těmito prohlášeními a podobnými názory? Nebo je to snad přímo váš názor? Je to pravda, nebo jen nepochopení situace a skutečného významu IT pro organizaci? Jednu z hlavních příčin výše popsaného neutěšeného stavu a vyhraněných názorů osobně vidím ve špatné komunikaci a „nevědomosti“. Na straně jedné byznys a uživatelé IT neznají problematiku provozu a řízení IT. Na straně druhé je práce lidí z IT nesprávně prezentována a propagována. Výsledkem je celkově „špatné chápání“ pozice a poslání IT v organizac... více »

Mobile device management

aneb Jak zvládnout rostoucí počet mobilních zařízení v podniku

Mobile device management
Počty a varianty mobilních zařízení v podnicích a organizacích rychle rostou. Jeden z největších loňských technologických trendů trvale pokračuje i v novém roce a na pracoviště podniků se valí mobilní telefony a tablety různých značek a s různými operačními systémy. Od iPhonů a iPadů k telefonům a tabletům s OS Android rozličných verzí. Rok 2011 mezitím skončil s nálepkou silného nástupu konzumerizace IT a již dlouho neleží na stole otázka, zda podniková IT budou také podporovat privátní mobilní zařízení zaměstnanců. Otázkou nyní je, kdy a jakým způsobem.
Firemní IT by dnes mělo především přemýšlet nad tím, jakým způsobem mobilní zařízen... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37
Ceník inzerce portálu SystemOnLine