facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa IT

IT Governance, IT Management, Řízení IT služeb, ITIL, COBiT, Prince, ISO

clanky Správa IT: články

Windows 7 a Windows Server 2008 R2 z pohledu podnikového využití

Windows 7 a Windows Server 2008 R2 z pohledu podnikového využití
Microsoft právě uvádí na trh nové verze operačních systémů Windows 7 a Windows Server 2008 R2. Je pravděpodobné, že s články o jejich vlastnostech a funkcích se budete nyní setkávat velmi často. My se ale zaměříme na jinde opomíjené nové vlastnosti a funkce, které jsou podstatné především z pohledu využití v podnicích a různých organizacích. Zejména tam, kde Windows plní roli operačního systému jak pro stolní počítače, tak i pro servery. Sloganem „Better together“ Microsoft poukazuje na optimalizovanou spolupráci Windows 7 a Windows Serveru 2008 R2. Co konkrétně tedy přináší jejich kombinace z pohledu organizací? Jak dobře spolu nové verze Wi... více »

Cloud computing přichází

Cloud computing přichází
Cloud computing je nový model, který umožňuje efektivnější využití výpočetních a jiných zdrojů datových center a poskytovatelů služeb. Jak v praxi funguje, co uživatelům přináší a jak jej zavést do prostředí vlastní organizace?
Málokterý termín je v poslední době v oblasti architektury a budování datových center skloňován tak často jako cloud computing. Objevuje se dokonce tak často, že v nemálo lidech vzbuzuje pocity, že pokud někdo v IT neumí něco vysvětlit, zahrne danou oblast do pojmu „cloud“. S nadějí, že se vyhne vysvětlení detailů. Přestože lidé pod tímto obtížně přeložitelným pojmem chápou velmi různé koncepty, požadavky na clo... více »

Realizace výkonnostních testů

Seriál: Výkonnostní testy podnikových aplikací (4. díl)

Realizace výkonnostních testů
Konečně jsme se dočkali dlouho očekávaného okamžiku. Po několika týdnech pracných příprav můžeme zahájit vlastní cyklus spouštění běhů zátěžových testů (ZT). Ti, kteří přípravě věnovali patřičnou pozornost a jsou kvalitně připraveni, mohou očekávat úspěch, a to buď ve formě nalezených a odladěných úzkých míst systému, nebo ve formě výkonnostně akceptovaného řešení. V opačném případě čekají řešitele ještě krušné chvilky při řešení různých problémů na poslední chvíli. při řešení různých problémů na poslední chvíli.  
Fáze realizace zátěžového testu je rozdělena do cyklicky opakovaných aktivit, které směřují k ... více »

Analýza pro výkonnostní a zátěžové testy

Seriál: Výkonnostní testy podnikových aplikací (2. díl)

Analýza pro výkonnostní a zátěžové testy
Kvalita analýzy pro výkonnostní testy je klíčem pro úspěšnou realizaci zátěžových testů (ZT). Analýza pro zátěžový test je prakticky základní realizační dokument ZT, analogie základního dokumentu projektu, který podléhá schválení příslušným řídícím orgánem (změnový manažer, projektový manažer, zadavatel změny/projektu).
Dokument Analýza pro ZT určuje základní atributy výkonnostního měření: co se bude měřit (aplikace, transakční mix), nad jakým prostředím se bude měřit (testovací prostředí, generátory zátěže), jakými prostředky se bude měřit (testovací nástroj, potřebné monitory, měřené parametry), s jakými omezeními a ... více »
akce

Příprava výkonnostních testů

Seriál: Výkonnostní testy podnikových aplikací (3. díl)

Příprava výkonnostních testů
Kvalita přípravy výkonnostních testů se výrazným způsobem podílí na jejich úspěšnosti. Příprava zátěžových testů (ZT) začíná analýzou pro ZT, kterou jsme podrobněji probrali v předchozím vydání. Další přípravné aktivity je vhodné, zvláště při akceptaci výkonnosti aplikace, realizovat až po schválení analýzy pro ZT objednavatelem. Výjimkou je příprava testovacího prostředí, která může, a často i musí být zahájena v předstihu, aby bylo možné dodržet časový harmonogram projektu.
Příprava prostředí Jedná se o důležitou a zpravidla velmi problematickou část přípravy. Vzhledem k tomu, že neexistuje spolehliv... více »

Jak při rozšiřování datacentra zvýšit i jeho efektivitu

Jak při rozšiřování datacentra zvýšit i jeho efektivitu
O efektivitě datových center, potažmo jejich provozních nákladech, se vedou časté diskuse, vznikají dlouhé studie a provozovatelé stále počítají, zda a kdy se co vlastně vyplatí. Podívejme se nyní na toto téma z trochu jiného pohledu – jak efektivitu zvyšovat v rámci přirozeného, průběžného navyšování výkonu datacentra.
V podstatě u každého datového centra je potřeba v určitých intervalech zvyšovat kapacitu a výkon. Současným trendem růstu datacenter je kombinace růstu intenzivního a extenzivního, neboli „zahušťování“ výkonu na stávající ploše a zároveň její rozšiřování. Konsolidací systémů lze dosáhnout nejen zjednodušení jejich správy ... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37
Ceník inzerce portálu SystemOnLine