facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa IT

IT Governance, IT Management, Řízení IT služeb, ITIL, COBiT, Prince, ISO

clanky Správa IT: články

Windows Server 2008 II

2. díl: Per aspera ad astra aneb Windows Web Server 2008 a IIS 7.0

Windows Server 2008 II
Již tradičně přináší nová verze serverového operačního systému Windows i novou verzi webového aplikačního serveru – Windows Web Server 2008 s Internet Information Services (IIS), v tomto případě se jedná o IIS verze 7.0. Ta je samozřejmě také součástí všech vyšších edic Windows Serveru 2008. Hlavní dvě novinky v nové verzi IIS jsou modulární architektura a nový konfigurační model. Z nich potom vycházejí další nové možnosti a vlastnosti, jako například dálková správa, snazší rozšiřitelnost, nebo lepší podpora pro konfiguraci webových farem.
Nová modulární koncepce Historicky měl vždy webový server v IIS monolitickou architekturu. V... více »

Zajištění energeticky efektivního provozu datových center

optimalizací úložiště dat

Zajištění energeticky efektivního provozu datových center
Při současném rapidním nárůstu poptávky po energiích a s tím souvisejícím nárůstu jejich cen je slyšet stále více hlasů volajících po využívání energeticky efektivních systémů, zejména serverů a diskových polí v datových centrech. Výrobci těchto systémů musí tedy stále více přihlížet k energetické efektivitě provozu svých systémů a hledat cesty, jak uživatelům zajistit na jedné straně jejich maximální výkonnost, dostupnost, rozšiřitelnost a konfigurovatelnost a na straně druhé stále snižovat jejich energetickou náročnost. Energeticky efektivní datové centrum samozřejmě není jen otázkou spotřeby elektrické energie vlastními systémy, ale také ... více »

Na čem závisí úspěch ITSM projektů?

Na čem závisí úspěch ITSM projektů?
ITSM projekt je takový projekt, jehož cílem je dosáhnout konkrétního zlepšení v některé oblasti IT service managementu (ITSM), tj. v oblasti řízení IT služeb, respektive správy IT prostředí. V průběhu doby bylo v České republice zrealizováno již mnoho stovek ITSM projektů, podrobnosti o desítkách z nich lze nalézt na konferencích, na internetu i v odborném tisku, přičemž prakticky všechny ITSM projekty jsou prezentovány jako úspěšné. Je tomu ale opravdu tak?
ITSM projekt je takový projekt, jehož cílem je dosáhnout konkrétního zlepšení v některé oblasti IT service managementu (ITSM), tj. v oblasti řízení IT služeb, respektive správy IT pr... více »

User productivity kit

User productivity kit
Společnost Oracle jistě znáte jako dodavatele databázových nástrojů a možná jste se již setkali i s podnikovými aplikacemi Oracle. Ostatně jejich portfolio je po sérii provedených akvizicí opravdu hodně bohaté a pokrývá naprostou většinu podnikových procesů. V následujícím článku bychom vám ale chtěli představit jiný softwarový nástroj, který v portfoliu Oracle patří mezi ty méně známé. Přitom jde o zajímavé a podle našeho názoru velmi užitečné řešení pro dokumentování podnikových procesů nebo pro vytváření metodických návodů a názorné dokumentace ovládání podnikových aplikací.
Potřebujete rychle a efektivně seznámit vaše zaměstnance s n... více »
akce

Windows Server 2008

1. díl: Základní vlastnosti nového operačního systému pro servery

Windows Server 2008
Windows Server 2008 je již dva měsíce na českém trhu a určitě jste již na toto téma zažili řadu marketingových cvičení. Když se nad tím však zamyslíte pořádně, víte vlastně vůbec, co je ve Windows Serveru nového? Co se naopak nezměnilo? Pojďme se na tento systém tedy podívat blíže a odpovědět si na všechny otázky.
Co je vlastně Windows Server 2008 Jedná se o operační systém Windows NT verze 6.0, který má jádro stejné jako desktopový operační systém Windows Vista. Pouze je zajímavé, že jej dostáváte s již předinstalovaným prvním servisním balíčkem (Service Pack 1). Obrázek 1 Jeho předchůdce Windows Server 2003 měl oproti Windows XP... více »

Správa a řízení architektury SOA

Správa a řízení architektury SOA
Společnosti, které řeší integraci podnikových procesů přechodem k servisně orientované architektuře SOA, by také měly umět provoz této architektury efektivně řídit. Aby zajistily jeho spolehlivost, potřebují tři základní dovednosti. Především by měly mít možnost porozumět tomu, co se děje v prostředí SOA. Dále musí umět rychle odstraňovat problémy analýzou jejich hlavních příčin a mít prostředky pro analýzu historických údajů pro účely plánování. Nutnou podmínkou splnění těchto tří úkolů a celkově efektivního řízení SOA aplikací je náhled do prostředí SOA s mnoha jeho poskytovateli služeb, konzumenty služeb a vazbami mezi nimi.
Řešení p... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37
Ceník inzerce portálu SystemOnLine