facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa IT

IT Governance, IT Management, Řízení IT služeb, ITIL, COBiT, Prince, ISO

clanky Správa IT: články

Nové trendy v oblasti operativního monitorování

Nové trendy v oblasti operativního monitorování
V dnešním podnikovém prostředí je vyvíjen stále větší tlak na proaktivní monitorování a kontrolu IT prostředí ze strany vedení společnosti, podnikových trendů, vládních regulací, obchodních procesů či samotných koncových uživatelů. Jedním ze zásadních úkolů IT oddělení je zajistit kontinuitu, dostupnost a bezpečnost IT služeb v takovém podnikovém prostředí.
Systémy Windows jsou důležitou a zároveň kritickou platformou, neboť dnes často zastávají zásadní funkce pro běh IT infrastruktury, datových úložišť, poštovních služeb a dalších podnikových aplikací. Z tohoto důvodu je vhodné vlastnit „nějaký“ monitorovací nástroj, pomocí ... více »

Automatizace správy IT

Automatizace správy IT
Pamatuji si výrok jednoho z našich bankéřů, který před pár lety na adresu lidí v IT z jeho banky řekl: „Oni na mne mluví nějakou čínštinou, jediné slovo, které jim rozumím, jsou peníze. A přitom nikdy nedodají to, co potřebuji, a když tak na půl a pozdě!“
IT Schizma Podíváme-li se na obrázek 1, vidíme, že podle analytiků IT trhu podobně reagovali i ostatní ředitelé firem. Daleko zajímavější je ale jiná interpretace obou křivek. Pokud do grafu vneseme náklady na pořízení IT infrastruktury v jednotlivých letech, dostaneme podobnou křivku té dolní. Pokud přidáme náklady na provoz této infrastruktury, dostaneme křivku horní. Ana... více »

Ensemble, aneb jak zrealizovat integrační projekt

Ensemble, aneb jak zrealizovat integrační projekt
Ensemble je komplexní integrační platforma, která přináší schopnosti potřebné pro rychlou realizaci integračních iniciativ v podnicích. Představuje prostředek pro vytváření nových strategických obchodních řešení, která využívají funkcionalitu stávajících aplikací, umožňují plánování nových obchodních postupů a integrují data napříč celým podnikem.
Ensemble patří do portfolia společnosti InterSystems, společně s objektovou, vícerozměrnou databází Caché, s níž sdílí velké množství technologií. Lze jej klasifikovat jako řešení typu enterprise application integration. Pro Ensemble je typická komplexnost integrační platformy s architekturou, ... více »

Aby se identita nestala noční můrou

Aby se identita nestala noční můrou
Ještě před několika lety by nás asi ani nenapadlo, že se identita a její řízení (identity management) stane jedním z nejdůležitějších úkolů informační bezpečnosti. Svět ICT se ale roztříštil, takže pojem identity management začínáme skloňovat ve všech pádech.
Jo, to byly časy… Se slzou v oku můžeme vzpomínat na dobu ne zase tak dávno minulou, kdy se prostě určité osobě přiřadil její elektronický ekvivalent. Bylo to jednoduché, bylo to rychlé – a stačilo to. Jenomže svět ICT není statický, nýbrž dynamický, a tak se časem objevily nečekané problémy s tím, že prosté „přelití“ reálné identity do elektronické přestalo dostačovat. Například ... více »
akce

Správa identity

Správa identity
Mezi nejčastěji řešené problémy v IT dnes patří snižování nákladů a investic, pravidelné získávání informací nutných pro rozhodování a hlavně zlepšování služeb, které IT poskytuje. Po IT je požadováno, aby zrychlilo nasazování nových aplikací pro přímou podporu obchodu a aby je pak dokázalo levně a efektivně provozovat. Nárůst počtu aplikací však s sebou přináší větší bezpečnostní rizika. Jedním z nejdůležitějších, leč špatně řešitelných požadavků dnešní bezpečnosti je bezpečnost vlastních sítí. Ve většině organizací se jedná o jedno z nejkritičtějších míst bezpečnosti. Důležitou roli zde hraje správa přístupu, což je schopnost přesně definov... více »

IT náklady pod kontrolou

Informační systém pro ICT oddělení ALVAO

Jistě není nutné zdůrazňovat, že udržení aktuální evidence výpočetní techniky dělá vrásky nejednomu manažerovi, který má tuto oblast na starosti. Zvláště ve větších firmách, které mají nasazeny desítky nebo stovky počítačů, je to opravdu nelehký úkol. Nejde přitom jen o evidenci fyzických zařízení. Udržet si přehled o instalovaném softwaru ve velkých sítích, o jeho legálnosti a využívaných licencích také není snadné. Pro ulehčení této činnosti vyvinula společnost ALC informační systém pro ICT oddělení ALVAO.
ALVAO, informační systém pro IT oddělení, je softwarové řešení, které se skládá ze dvou produktů. Prvním z nich je řešení ALVAO Ass... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37
Ceník inzerce portálu SystemOnLine