facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

ERP systémy - podnikové informační systémy

Více informací o ERP systémech najdete na specializovaném webu www.ERPforum.cz

www.erpforum.cz
clanky ERP systémy: články

„Rozhodli jsme se jít vlastní cestou,“

říká Petr Koptík, předseda představenstva a obchodní ředitel Minerva ČR

„Rozhodli jsme se jít vlastní cestou,“
Minerva Česká republika, a.s., je výhradním distributorem společnosti QAD v České a Slovenské republice. Dosahuje obratu téměř 250 milionů korun a její tým tvoří přibližně sto zaměstnanců. Svým zákazníkům, především výrobním a distribučním společnostem, nabízí veškeré služby od instalace softwaru a poradenství až po systémovou integraci a e-business řešení. Za dvacet let působení na českém a slovenském trhu má za sebou více než 150 úspěšných implementací.
Mezi zákazníky Minerva ČR patří společnosti z následujících průmyslových odvětví: automobilový průmysl – Johnson Controls, IACG, TRW Lucas Varity, Inteva Products CR, Aisan Industry... více »

Dorazte se svým ERP projektem do cíle

Dorazte se svým ERP projektem do cíle
ERP projekty jsou během na dlouhou trať, který začíná výběrem vhodného systému a podpisem smlouvy. Definovat jejich cíl může být složitější. Samotná implementace je (celkem pochopitelně) jasně termínově ohraničená a ukončená předáním projektu do provozu. Pro investora nebo uživatele je ale samozřejmě důležité, kdy se dostaví efekt změn, které chtěl implementací nového informačního systému docílit. Z tohoto pohledu se tedy cíl nachází zde. Smutným faktem je, že značná část ERP projektů do tohoto cíle dorazí se značným zpožděním, nebo nedorazí vůbec. Zde je několik tipů, které mohou pomoci, aby slibně nastartovanému projektu nedošel dech.
... více »

„Vždy jsme stavěli na kvalitě služeb a vztahu k zákazníkovi,“

říká Vladimír Králíček, generální ředitel J.K.R.

„Vždy jsme stavěli na kvalitě služeb a vztahu k zákazníkovi,“
Společnost J.K.R. je přední český dodavatel podnikových informačních systémů. Na jejím chodu se podílí více než devadesát zaměstnanců v Příbrami, Praze a Teplicích plus 37 partnerských a dealerských organizací po celé České republice a na Slovensku. Obrat společnosti J.K.R., založené v roce 1991, přesahuje 76 milionů korun. Podnikové informační systémy Byznys ERP využívá v ČR a SR více než 1 250 organizací ze všech oblastí podnikání a podle nezávislých průzkumů patří mezi pět nejrozšířenějších ERP řešení v ČR.
Společnost J.K.R. v loňském roce oslavila dvacet let působení na trhu. Jak se z vašeho pohledu za těch dvacet let změnila oblast ... více »

Podpora podnikových procesů v ERP

aneb Nezbytnost jménem workflow

Podpora podnikových procesů v ERP
Zaměření ERP systémů na procesy je v posledních letech jednoznačným trendem. Snad každý celopodnikový informační systém se nyní ohání podporou řízení procesů, jejich automatizací nebo prostě jen kouzelným slovíčkem workflow. Přesto nás stále nepřestává překvapovat, v jaké míře uživatelé různých ERP systémů stále provádějí některé rutinní operace ručně. Určitý podíl na tom jistě nese i skutečnost, že obecně se o podnikových procesech v ERP napsalo už mnoho, ale jen málo článků ukazuje konkrétní možnosti a přínosy jejich systémové podpory.
Přitom dnes poptávka po řešení procesů v ERP roste, zatímco před nějakými deseti lety byla v této obl... více »
akce

Operační program ICT v podnicích

Čtvrtá a možná poslední možnost, jak získat prostředky pro rozvoj společnosti

Operační program ICT v podnicích
Na začátku nového roku budou mít vybraní zájemci opět možnost žádat o dotace z EU na nákup informačních a komunikačních technologií. Jedná se již o čtvrtou možnost získání zajímavých finančních prostředků pro rozvoj společností. A vzhledem k tomu, že budoucnost dotací je nejistá, půjde nejspíš o poslední příležitost si přilepšit. Pojďme si tedy shrnout, komu je výzva určena a na co konkrétně můžete dotaci čerpat.
Kdo může o dotaci žádat? O dotaci budou moci žádat malé a střední společnosti (tzn. ty, které mají méně než 250 zaměstnanců a jejichž obrat nepřesahuje padesát milionů eur) působící ve zpracovatelském a výrobním sektoru, dále p... více »

„Neuzavíráme partnerství proto, abychom měli o čem psát,“

říká Jan Melzer, generální ředitel společnosti DC Concept

„Neuzavíráme partnerství proto, abychom měli o čem psát,“
Začátkem září podepsali zástupci společností DC Concept a Mikros smlouvu o obchodní a implementační spolupráci. DC Concept, výrobce informačního systému QI, tak rozšířil svoji partnerskou síť o dalšího silného hráče. Zatímco Mikros od spolupráce očekává obohacení svého produktového portfolia a posílení postavení na trhu, DC Concept chce se svým systémem proniknout do nových oborů. Které by to měly být a co dalšího si DC Concept od tohoto partnerství slibuje? To přibližuje v následujícím rozhovoru generální ředitel společnosti Jan Melzer.
Proč jste se rozhodli spolupracovat se společností Mikros? Mikros je společnost se zkušenostmi jak v... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25
Ceník inzerce portálu SystemOnLine