facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

ERP systémy - podnikové informační systémy

Více informací o ERP systémech najdete na specializovaném webu www.ERPforum.cz

www.erpforum.cz
clanky ERP systémy: články

Internacionalizace a lokalizace ERP

Internacionalizace a lokalizace ERP
Máme za sebou dvacet pět let kapitalismu. Jak moc se odlišujeme od západní Evropy? Je nutné stále ještě do podnikových informačních systémů vytvořených a používaných na Západě doplňovat specifické prvky pro Českou republiku?
Srovnání se světem Jsem zaměstnancem firmy, která implementuje více než 20 let původem americký informační systém v českých lokálních výrobních firmách i v nadnárodních firmách s pobočkami v západní Evropě, Rusku, bývalých socialistických státech, v Číně a dokonce i v Africe. Srovnání je velice zajímavé: Rusko je stále velmi uzavřené. Auditoři uznávají jako průka... více »

Chcete svou firmu řídit pohledem do minulosti,

nebo raději držíte budoucnost pevně v rukou?

Chcete svou firmu řídit pohledem do minulosti,
Ekonomický systém a informační systém. Dva pojmy, které se na první pohled možná mohou zdát více než podobné. Je tomu ale opravdu tak? V čem jsou jejich rozdíly? Kdy nám stačí systém ekonomický a kdy už potřebujeme využít systém informační? Pojďme si to ukázat na konkrétním příkladu.
Představte si následující situaci. Společnost potřebuje zorganizovat řízení obchodníků na cestách. Potřebuje, aby její zaměstnanci vykazovali práci přímo z terénu tak, aby jejich aktivita byla ihned viditelná na centrále či kdekoli jinde. Konkrétně má tedy obchodník na schůzce u zákazníka například vyřešit stav salda, případně up... více »
  

- Inzerce -

I malý podnik může mít „velký“ informační systém

ControlMnoho malých podniků se domnívá, že informační systém mohou využít pouze obrovské společnosti. Sami se však snadno přesvědčíte o tom, že i malá firma se dvěma uživateli může ERP systém využít naplno. Pro implementaci celopodnikového informačního systému Dialog 3000S je nejen v malých firmách důležitá vstupní analýza.

ERP pro kvalitu i bezpečnost potravin

ERP pro kvalitu i bezpečnost potravin
Potravinářství je dnes jedním z oněch oborů, které se odkazují na tradice. Není však nijak jednoduché zachovat tradici i kvalitu, aniž by se ceny šplhaly do astronomické výše. S tím souvisí i zpřísňování standardů a norem v potravinářském průmyslu a stupňující se požadavky odběratelů. To vše je pochopitelně pro výrobce silnou motivací k využívání moderních technologií.
V současné době diskutuje odborná i laická veřejnost bezpečnost potravin a normy pro označování jejich složení, především co se týče alergenů, specifických látek a podobně. Většině producentů přinesly tyto novinky spou... více »

Čemu věnovat pozornost při výběru ERP?

Čemu věnovat pozornost při výběru ERP?
Výběr nového ERP systému je prováděn s výhledem na několik příštích let, a proto mu podniky věnují značnou pozornost. Přesto přibližně pět procent českých firem výběr ERP nezvládne a v horizontu několika měsíců ho musí vyměnit za jiný. To přirozeně přináší obrovské ekonomické náklady, často včetně výrobních a prodejních ztrát. Podívejme se společně na několik faktorů, kterým je třeba při výběru ERP věnovat pozornost.
Výběr ERP často brzdí sami IT manažeři Proces výběru ERP systému často negativně ovlivňují šéfové firemního IT. Často nemusí mít ochotu učit se nové technologie nebo trvají na požadavku, aby byl nov... více »
  

- Inzerce -

Než začnete implementovat ERP systém

Asseco SolutionsJakmile obchodní zástupci dodavatele podnikových informačních systémů u potenciálního zákazníka zjistí, že projevuje vážný zájem o koupi jimi nabízeného systému, přizvou k jednání svého kolegu – vedoucího projektu. Tím začíná složitý proces, který končí spuštěním ostrého provozu. Podívejme se však nyní na začátek onoho procesu, který je pro jeho zdárné dokončení extrémně důležitý.

Přínosy SOA pro integraci ERP systémů

Přínosy SOA pro integraci ERP systémů
Pro efektivní využití ERP je třeba zajistit výměnu dat s dalšími systémy: synchronizovat kontakty s CRM, vyřizovat požadavky z portálů nebo vyměňovat dodejky s odběrateli. Jak lze postupovat při integraci informačních systémů v podniku?
Při integraci informačních systémů se často postupuje živelně, tedy jejich přímým propojením: přenosem dat z jedné databáze do druhé, pomocí exportu textových souborů nebo voláním webových služeb. Poslední možnost je pak vydávána za technicky vyspělou architekturu orientovanou na služby. Opak je však pravdou a jak se zvyšuje počet propojení mezi aplikacemi, stává se arch... více »

Cena uživatelské přívětivosti

Cena uživatelské přívětivosti
Uživatelská přívětivost je sousloví, které na nás útočí doslova odevšad. Již dávno není doménou jen dodavatelů informačních technologií, ale nadmíru jej používají téměř všichni – od výrobců „snadno uzavíratelných obalů potravin“ přes dodavatele šamponů „N v jednom“ až po „jednotlačítkové ovladače čehokoli“. Všudypřítomnost kultu uživatelské přívětivosti v nás logicky vyvolává obrannou reakci – stokrát omílané tvrzení prostě nevnímáme nebo nebereme vážně. Bohužel nám tato obranná reakce našeho mozku často brání v seriózním zamyšlení, kdy je uživatelská přívětivost příjemným bonusem navíc, a kdy je tím hlavním, oč tu běží.více »
  

- Inzerce -

Implementace ERP systému – ostrý provoz

Asseco SolutionsV předcházejícím článku jsme se zabývali první fází implementace ERP systému. V případě jejího úspěšného absolvování jsme se dostali do okamžiku, kdy máme v ruce zákazníkem protokolárně akceptovanou detailní analýzu. Tím nastává období vlastní implementace – pro zákazníka o něco klidnější, zatímco pro dodavatele období plného nasazení s cílem stihnout stanovený termín.

 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine