facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

ERP systémy - podnikové informační systémy

Více informací o ERP systémech najdete na specializovaném webu www.ERPforum.cz

www.erpforum.cz
clanky ERP systémy: články

Projekty ve specializovaném nástroji, nebo v ERP?

Ring volný!

Projekty ve specializovaném nástroji, nebo v ERP?
V současnosti asi neexistuje organizace, která by neměla zkušenost s projektem. Řízení projektových aktivit již dávno není jen doménou organizací, jako jsou například developerské společnosti nebo IT společnosti řídící vývoj a implementace softwarových projektů. A tak se postupem času vkrádají do procesních dokumentací alespoň základní myšlenky ze standardů projektového řízení. Nabízí se však otázka: jak realizaci projektů vhodně podpořit? K profesionální podpoře projektových procesů můžete v zásadě použít dvojici základních nástrojů: buď systém ERP, nebo specializované nástroje pro řízení projektu. Publikum je dostat... více »

Společenská odpovědnost řízená technologiemi

Společenská odpovědnost řízená technologiemi
Společenská odpovědnost firem již dávno nezahrnuje jen velké korporace, které ji využívají jednou ročně ve zprávách pro vylepšení postavení na trhu a marketingové účely. Stále více společností si uvědomuje důležitost a v dlouhodobém horizontu i ziskovost těchto aktivit. I proto je nutné znát, sledovat a prezentovat data, která jsou často považována za „měkká“ a obtížně dohledatelná.
Společenská odpovědnost firem (CSR – corporate social responsibility) zahrnuje společensky odpovědné aktivity, angažovanost vůči lokálním i globálním občanským skupinám a realizace veřejně prospěšných projektů. Jso... více »
  

- Inzerce -

HELIOS Green Ready pro medicínské přístroje

Helios Green ReadySpolečnost Medical Technologies CZ a.s. byla založena v roce 1993. Zabývá se vývojem zdravotnických prostředků, přístrojů pro rehabilitaci, kardiologii, estetickou medicínu a zakázkovou výrobou elektronických komponent pod značkou BTL. Její produkty jsou dnes prodávány ve více než osmdesáti zemích světa.

Technologická příprava výroby integrovaná v ERP

Technologická příprava výroby integrovaná v ERP
Když jsem před dvaceti lety začínal v oboru IT pro výrobní firmy a pokoušel jsem se svému americkému partnerovi, specialistovi na ERP systémy, vysvětlit zkratku TPV (technologická příprava výroby), narazil jsem na nepochopení. Postupem času jsem zjistil, že softwarová architektura v Československu v této odborné oblasti je velmi specifická. Pokusím se v tomto článku vysvětlit, v čem specifika spočívají a zda jsou naší výhodou.
Výrobní firmy si obvykle pořizují ERP systém kvůli zlepšení plánování výroby a nákupu a kvůli řízení nákladů. Abych mohl dosáhnout těchto dvou cílů, nutně potřebuji vzor... více »

Co ovlivňuje cenu informačního systému

Co ovlivňuje cenu informačního systému
Cena jakéhokoli produktu je při jeho pořizování až na prvním místě, a informační systém není výjimkou. Není to však jednorázový výdaj, je to dlouhodobá investice, při jejímž pořízení se nezaměřujeme jen na okamžitou cenu, ale na poměr ceny a užitné hodnoty a na tzv. dlouhodobou cenu, které se správně říká „celkové náklady na vlastnictví“. Rozbor výše uvedeného by vydal na samostatný článek, ne-li na seriál, a protože tématem tohoto článku je, co ovlivňuje samotnou cenu implementace a provozu informačního systému, pojďme se ve stručnosti podívat rovnou na některé důležité faktory.
Co ovlivňuje cenu při implementac... více »
  

- Inzerce -

Úspěšný audit systémů Byznys ERP

J.K.R.Společnost J.K.R. úspěšně absolvovala audit systémů Byznys ERP pro vedení ekonomických a účetních agend v souladu s platnými předpisy České republiky. Auditoři společnosti Audit & Consulting prověřili systém Byznys ERP zejména z hlediska souladu se zákonem o účetnictví a platnými Českými účetními standardy. Při ověřování postupovali podle Mezinárodních auditorských standardů (ISA) a zákona č. 93/2009 Sb. o auditorech.

Technické aspekty nasazení IS formou služby

Technické aspekty nasazení IS formou služby
Trendem současnosti je poskytování podnikových informačních systémů formou služby z cloudového úložiště. Přístup k takovýmto systémům je zajišťován prostřednictvím přístupového portálu na straně dodavatele, který slouží jako rozcestník ke všem poskytovaným službám. Při přípravě na využití podnikového informačního systému formou služby je třeba mít na paměti i technickou stránku jeho provozu. Nejde ani tak o správu systému jako takového, to je součást plnění poskytovatele. Podnikový informační systém je středobodem informací v organizaci, a aby byl efektivně využit, musí být schopen s dalšími používanými syst... více »

Pět kroků k bezproblémovému servisu ERP

Pět kroků k bezproblémovému servisu ERP
Život firemního ERP systému ve většině případů nekončí jeho implementací. Společnosti neustále mění svou strukturu, procesy, rostou či reagují na změny legislativy. Právě pro podobné případy je nutné software postupně přizpůsobovat stávajícím podmínkám. Následujících pět bodů by vám mělo pomoci k předejití případných problémů při jeho údržbě a servisu.
Vyberte si software schopný růst s firmou Prvotní otázka zní, zda systém vůbec dodatečné úpravy na míru a servis podporuje, nebo se jedná o předpřipravené „krabicové" řešení. Pokud ano, ptejte se, zda vám dodavatel pomůže s analýzou potřebných nástrojů a ... více »
  

- Inzerce -

NAVISYS pomohl BigBoard Praha

s přechodem na Microsoft Dynamics NAV 2009


NavisysSpolečnost BigBoard Praha patří mezi nejstarší provozovatele reklamních ploch v České republice. Na český trh vstoupila v roce 1994 a stala se rychle známou díky svým bigboardům – billboardům s tehdy dosud nevídanými rozměry 9,6×3,6 metru. V roce 2004 se firma poprvé rozhodla nasadit informační systém Microsoft Dynamics NAV. S původní implementací ale nebyla zcela spokojena a v roce 2011 se rozhodla přejít na novou verzi Microsoft Dynamics NAV, a tentokrát se společností NAVISYS.

 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine