facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

ERP systémy - podnikové informační systémy

Více informací o ERP systémech najdete na specializovaném webu www.ERPforum.cz

www.erpforum.cz
clanky ERP systémy: články

Potravinářská výroba a obchod v českém ERP systému

Potravinářská výroba a obchod v českém ERP systému
Akciová společnost Rabbit Trhový Štěpánov tvoří společně s ostatními dceřinými podniky skupinu Rabbit CZ, jednu z nejvýznamnějších potravinářských korporací, která je v rukou českého vlastníka. Činnost holdingu je soustředěna do oblasti zemědělské prvovýroby, produkce a distribuce potravin. Celá skupina zaměstnává 1 900 pracovníků a její obrat dosahuje šesti miliard korun. Případová studie popisuje, jak společnost Rabbit Trhový Štěpánov dospěla k výměně informačního systému a postupovala při realizaci implementačního projektu. Uvádí také přínosy a plán dalšího rozvoje nasazeného ERP řešení.
Akciová... více »

Jak vybrat cloudové ERP?

Jak vybrat cloudové ERP?
Vybrat cloudové ERP na trhu, kde téměř každý dodavatel prohlašuje, že takové řešení má, není jednoduché. Pochopit, co se ve skutečnosti pod nálepkou cloud skrývá, je pro manažery skutečná výzva, a to i proto, že tento termín není úplně jasně definován. Každý systém je tak třeba během výběru podrobit pečlivé analýze, abychom zjistili, jak moc „cloudy“ vlastně je a do jaké míry vyhovuje našim potřebám.
Termínem cloud označují dodavatelé ERP vše, od hostování on-premise systému přes privátní či veřejné cloudové sítě až po poskytování softwaru jako služby v single nebo multitenant prostředí, kdy více vzájemně oddělených zákazníků sdílí stejn... více »
  

- Inzerce -

Seminář: Představení špičkového ERP řešení - Infor ERP LN

Infor_ERP_LN-120.jpgMnoho podniků dnes řeší různé problémy s kooperací jednotlivých oddělení a tím pádem i se spoluprací jednotlivých modulů napříč firmou a informačním systémem. Příkladem jsou skladové hospodářství (rezervace materiálu, výdej materiálu ze skladu, stav skladu), TPV, Výroba (plán výroby, výrobní příkazy, sledování výroby, hlášení výroby), požadavky zákazníků, ale i finance (hodnocení nákladů, hodnocení výkonnosti, účetnictví). Společnost Infor proto pořádá seminář o řešení Infor ERP LN, který se koná v sídle společnosti Infor dne 17. 2. 2011 od 9:00 do 13:00.

ERP systémy ve stavebnictví

ERP systémy ve stavebnictví
Pohled stavebních firem na používání informačních systémů se za posledních deset let zásadně změnil. Rozšířil se od zajištění základní funkce související více méně s ekonomickou agendou také k informační stránce – mluvíme přece o informačních systémech. Dodavatelé ERP systémů na českém trhu tedy rozšířili nabídku o moduly související právě se shromažďováním „neúčetních“ dat a jejich prezentací směrem k pracovníkům v provozu.
Zakázky a obchodní příležitosti Přechod od zakázky k obchodnímu případu je klasickým příkladem přerodu ekonomického systému v informační ERP systém. Zakázka je poměrně univerzální ... více »

Vyplatí se provozovat ERP v cloudu?

Vyplatí se provozovat ERP v cloudu?
Začátek kalendářního roku je neodmyslitelně spjat nejen s přeplněnými jazykovými kurzy a posilovnami, ve kterých si plní každý to svoje novoroční předsevzetí, ale také s průzkumy a prognózami, co nás v novém roce čeká. Pokud jde o IT, zůstává vše při starém – cloud. S jedinou výjimkou: firmy o něm definitivně přestávají jen uvažovat, a konečně do něj hodlají i investovat. Proč? A vyplatí se jim jejich investice?
Nedávný průzkum společnosti EMC ukázal, že 46 procent ze sedmi tisíc dotázaných manažerů je přesvědčeno, že jejich podnikovou IT architekturu nahradí do tří let cloud computing. Cloudová řešení totiž... více »
  

- Inzerce -

Informační systém K2

Komplexní a flexibilní řešení pro farmacii


Každá firma má svá specifika, zvláště pak společnosti spojené s farmaceutickým průmyslem. Jedná se nejen o výrobu léků, ale i o výrobu zdravotnických pomůcek, případně o balení (blistrování léků), pro která platí stejně náročná pravidla a předpisy. Při implementacích Informačního systému K2 ve farmaceutických společnostech jsme se setkali s řadou jak standardních, tak i speciálních řešení. Pokusme si představit alespoň ty zásadní.

Dobré ERP pomůže i s řízením projektů

Dobré ERP pomůže i s řízením projektů
Firmy, které mají svoji činnost organizovanou do projektů (zejména dlouhodobých), mají vysoce specifické požadavky na řídicí procesy, jejichž podporu pak vyžadují od dodavatelů informačních systémů. Běžná ERP řešení jsou orientována spíš na měření v počtech kusů výrobků či zakázek. Lze v těchto firmách použít standardní ERP?
Praktické zkušenosti ukazují, že pro kvalitní ERP systém nepředstavuje naplnění specifických požadavků projektového řízení zásadní problém. To však v žádném případě neznamená, že stačí systém jenom nainstalovat a spustit! Předpoklad, že vyhovující řešení dostane zákazník už na instalačním DVD, je ... více »

Jak dobře zavést a převzít nový informační systém

Jak dobře zavést a převzít nový informační systém
Předpokladem pro řádné fungování informačního systému v každém podniku je správné nastavení a vykonávání procesů jeho správy. Se zavedením nového informačního systému do produkčního prostředí, tedy ostrého provozu, je proto spjata celá řada aspektů. A právě na ně se zaměříme v tomto článku.
Výroba informačního systému probíhá formou projektů při dodržení dohodnuté kvality, kvantity, termínu a rozpočtu. Oproti tomu jeho správa v produkčním provozu je řešena liniově jako dlouhodobá činnost. Procesy výroby informačního systému a procesy jeho správy jsou rozdílné, je tedy nutné současně se zavedením softwar... více »
  

- Inzerce -

Najděte správného obchodního partnera

Na trhu dodavatelů ERP probíhá v současné době masivní bilancování. Nejhlubší krize je již minulostí a je na čase začít promýšlet změny, které povedou ke kontinuálnímu rozvoji firmy. Kdo by pro tyto kroky nechtěl obchodního partnera, který by mu pomohl se stabilizací? Akvizice a fúze, ať už pečlivě utajované, nebo veřejně propagované, jsou na denním pořádku. Dohody o strategických partnerstvích se dotýkají malých i středních společností, které hledají silného partnera, který by jim pomohl udržet se na trhu a uspět v konkurenčním boji.

 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine