facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

ERP systémy - podnikové informační systémy

Více informací o ERP systémech najdete na specializovaném webu www.ERPforum.cz

www.erpforum.cz
clanky ERP systémy: články

Kritický pohled na realitu českého ERP trhu

Světové trendy se prosazují pomalu

Kritický pohled na realitu českého ERP trhu
Pronájem po internetu, servisně orientovaná architektura, masivní uplatnění v malých a středně velkých podnicích – to všechno jsou trendy nejčastěji zmiňované v souvislosti s ERP systémy v posledních letech. Hovoří o nich renomované analytické agentury, marketingové kampaně dodavatelů i odborné články v časopisech. Realita českého trhu a ERP projektů v tuzemských podnicích je však poněkud jiná.
Centrum pro výzkum informačních systémů (CVIS) provádí průběžně každý rok průzkum českého trhu s podnikovými aplikacemi u dodavatelů a dotazování v českých podnicích, ať už za účelem zpracování komplexních případových studií, poradenských pr... více »

Změna ERP řešení ve firmě?

Změna ERP řešení ve firmě?
ERP systém je kostrou firmy, která zasahuje do každé oblasti a udržuje její aktivity jako jeden organismus. Náhrada takového systému může být bolestivým krokem, pokud se však provede správně, může vám otevřít neomezené možnosti rozvoje firmy. Základem hladkého přechodu je kromě dobré přípravy i výběr zkušeného IT partnera, který poskytne nejen informační systém, ale i kvalitní konzultace a podporu.
Kdy uvažovat o výměně ERP systému? Důvody, proč se firmy rozhodnou vyměnit informační systém, se mnohdy opakují. Podívejme se detailněji na nejčastější nedostatky, aby se z ERP systému nestala aplikace omezené životnosti. Omezená funkčnos... více »

Moderní ERP systém

Výhody integrované platformy

Moderní ERP systém
Při výběru nového ERP systému je potřeba si uvědomit, že jedním z nejdůležitějších parametrů je, aby se jednalo o takový systém, který budou zaměstnanci skutečně používat a který bude pro jejich práci nikoli překážkou, ale usnadněním. Aby tomu tak bylo, měl by informační systém splňovat následující kritéria: měl by podpořit zaměstnance v jejich práci, umožnit získání relevantních a konsekvenčních informací napříč celým podnikem, přizpůsobit se firemním procesům a rolím uživatelů ve firmě a být otevřený z hlediska možné integrace k ostatním systémům.
Vazba na správu dokumentů Prvním z pilířů moderního integrovaného ERP systému je usnadně... více »

Mobilita informačního systému, podmínka nutná

Mobilita informačního systému, podmínka nutná
Mobilita je slovem, které se stalo velmi častým reprezentantem moderního způsobu podnikání. Setkáváme se s ním v různých podobách a oblastech lidských aktivit. Loňský rok byl například vyhlášen Evropským rokem mobility pracovníků s mottem K evropskému trhu. A právě mobilita je dnes hnacím motorem tržního růstu. Příznivě pro firmy vyznívají už i ekonomické aspekty. Je nutné si včas uvědomit, že mobilita už není módním výstřelkem a historickou nutností.
Mobilita je definována obecně jako pohyb, schopnost pohybu čí pohyblivost. Z pohledu informačního systému je pro nás důležité si uvědomit, že se tento pojem vztahuje nejen k organismu, před... více »
akce

Dokoupit modul ERP, nebo investovat do speciálního řešení?

Pokud patříte mezi středně velké podniky, které uvažují o rozšíření funkčnosti či záběru ERP systému, jistě si kladete otázku, zda sáhnout po modulu z osvědčeného balíku, nebo se vydat cestou hledání a kombinování vašim potřebám nejlépe vyhovujících dílčích systémů od specializovaných výrobců. Pokusíme se nyní na příkladu CRM řešení pro středně velkou firmu projít několik hledisek, která vám toto dilema usnadní.
Dvě cesty Pokud vaše společnost o rozšíření informačního systému uvažuje, otevírají se dvě zmíněné varianty – buď zakoupit potřebné moduly uceleného ERP řešení, nebo koupit či vyvinout speciální aplikace podle aktuálních potřeb.... více »

Jak správně realizovat přechod na nový ERP systém

Jak správně realizovat přechod na nový ERP systém
Abyste dosáhli dobrých výsledků na trhu, je nezbytné využít plného potenciálu vaší firmy, a proto potřebujete rychle, zároveň však s co nejnižšími náklady řídit všechny podnikové procesy, počínaje výrobou, ekonomickou oblastí či obchodem a konče personalistikou. Vztahy mezi těmito, ale i dalšími procesy dokáže přehledně uspořádat řešení celopodnikového informačního systému neboli ERP.
ERP a implementace ERP je podnikový informační systém, který integruje a automatizuje velké množství procesů souvisejících s produkčními činnostmi podniku. Typicky se jedná o výrobu, logistiku, distribuci, správu majetku, prodej, fakturaci a účetnictví. ... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine