facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

ERP systémy - podnikové informační systémy

Více informací o ERP systémech najdete na specializovaném webu www.ERPforum.cz

www.erpforum.cz
clanky ERP systémy: články

Pět funkcí ERP systému, o kterých možná nevíte

Pět funkcí ERP systému, o kterých možná nevíte
ERP systémy nezačínají a nekončí s tabulkami, grafy a spartánským interface. Nároční zákazníci si žádají neustálé rozšiřování funkčnosti a motivují tak evoluci informačních systémů v souladu s moderními trendy. ERP systémy postupně přebírají roli nejrůznějších specializovaných programů a nabízí celou řadu větších či menších doplňků, které rozšiřují možnosti systému a usnadňují práci s ním. Vybral jsem pětici takových funkcí, o kterých mnoho firem ani netuší, a přitom již patří k základní výbavě moderních informačních systémů.
: Porada týmu exportu za pět minut! Unikátní uživatelské účty a logicky sestavené skupiny, do nichž se zaměstnan... více »

Lesk a bída mobilních podnikových aplikací

Lesk a bída mobilních podnikových aplikací
Mnoho lidí dnes nosí v kapse mobil s výkonem, který odpovídá jen několik málo let starému stolnímu počítači. V situaci, kdy je téměř všude dostupný rychlý mobilní internet, se zdá, že jsou připraveny podmínky pro to, aby se podnikové aplikace začaly stěhovat ze stolních počítačů a notebooků na tablety a mobilní telefony. Je tomu opravdu tak v podnikové sféře? Kde dává smysl přesun z doby stabilní do doby mobilní? Jaké jsou hlavní překážky bránící tomuto přechodu a jaký vývoj lze v této oblasti očekávat? Na to se podíváme v následujícím článku.
Mobilní aplikace se s nástupem iPhonů staly módním a mnohokrát skloňovaným tématem. Možnost mít... více »
  

- Inzerce -

Novinky v informačním systému Money S5 pro řízení a správu podniků

Oblasti_pro_umisteni_datovych_poli.jpgMoney S5 je podnikový informační systém, určený pro řízení středních a větších obchodních i výrobních společností, stejně jako organizací působících v oblasti poskytování služeb. Každému z těchto odvětví je přizpůsoben výběr modulů a funkcí v rámci předem připravených „branžových“ řešení, přitom je ale konkrétní podoba výsledného ERP systému dodána vždy na míru. Díky moderním technologiím, progresivnímu vývoji, modulárnímu složení a důrazu na uživatelskou flexibilitu sedne Money S5 většině společností ve velmi krátké době jako dobře ušitý kabát.

ERP ve velkoobchodních firmách

ERP ve velkoobchodních firmách
Z hlediska kvalitnějšího fungování obchodních společností s pomocí informačních systémů ERP se lze zaměřit na dvě základní linie. Rychlejší vykonávání firemních procesů a eliminaci vzniku chyb. Většina ERP systémů dnes již v základu či nadstavbách obsahuje mnoho nástrojů pro vyšší efektivitu při rozhodování, plánování, analýze či denní rutině.
Pokud se podíváme na oblasti, které velkoobchodní firmy pomocí ERP systému nejčastěji chtějí řešit a také zde ponejvíce investují do nových technologií, pak se zpravidla jedná o skladovou evidenci a s tím spojenou organizaci práce, včetně návazných logistických či distribučních kanálů, elektronicko... více »

Řízení životního cyklu ERP systému

Řízení životního cyklu ERP systému
Aby komplexní podnikové aplikace typu ERP přinášely společnosti největší možnou přidanou hodnotu, je třeba řídit všechny fáze jejich životního cyklu. Analytici společnosti Gartner jich definují pět: strategie a plánování, návrh, výběr, nasazení a řízení a rozvoj. V následujícím textu se zaměříme na to, jaké výzvy jsou podle analytiků Gartneru s jednotlivými fázemi spojeny.
Strategie a plánování V této fázi životního cyklu ERP zakládáme ERP projekt a stanovujeme základní mantinely pro následující etapy. Obvykle zde definujeme procesy, jejichž rozsah by měl ERP pokrývat, slaďujeme potřeby s obchodními a IT strategiemi, vytváříme základní ... více »
  

- Inzerce -

Získejte větší návratnost menší investice do ERP

Získejte od systému více a plaťte méně


roi-2.jpgImplementovali jste podnikový informační systém ERP na základě slibu, že zefektivní Vaše operace a ušetří Vaši společnosti peníze? Teď, ale naneštěstí zjisťujete, že díky zvyšování poplatků a nákladným upgradům se finanční přínos Vašeho ERP řešení snižuje? Položili jste si již otázku kdo vlasně vlastní koho ve vztahu mezi Vámi a Vašim ERP dodavatelem? Epicor věří, že jste to právě Vy, kdo by měl mít navrch nad Vaším ERP dodavatelem.

Integrace MES s ERP

Integrace MES s ERP
Zkratkou MES (manufacturing execution system) označujeme informační systém či ad-on modul podnikového informačního systému ERP, který má za úkol především operativně řídit výrobu a získávat potřebná on-line data o jejím aktuálním stavu a rozpracovanosti. Průmyslová výrobní zařízení a systémy pro řízení výroby MES jsou vzájemně provázány. Stejně tak je potřeba zajistit klíčové propojení MES s ERP, protože bez této vazby nemůže žádný systém pro řízení průmyslové výroby efektivně fungovat.
V případě nasazení systému pro řízení a plánování výroby a MES se vždy jedná o automatické a reálné propojení s výrobním zařízením, nikoli o teoretickou ... více »

Máte evidenční, nebo informační systém?

Máte evidenční, nebo informační systém?
Podle zjištění ČSÚ používá 45 procent malých a středních podniků ERP systém, v segmentu firem nad 250 zaměstnanců jsou to pak necelé tři čtvrtiny firem. Ve zpracovatelském průmyslu je to dokonce 52 procent malých a středních podniků a 84 procent velkých firem. Jaké je však využití ERP systémů v praxi? Slouží jako evidenční, nebo skutečně informační systémy?
Pro toto rozlišení nepoužíváme dělení na levné „pouze evidenční“ informační systémy a ty druhé dražší informační systémy. Samozřejmě, že komplexnější systém, který obsahuje mnoho pokročilejších funkcionalit má lepší předpoklady stát se informačním nástrojem pro řízení. Ze zkušenosti v... více »
  

- Inzerce -

Money S5 pomáhá rekultivovat krajinu společnosti ČEZ Energetické produkty

logo-S5O společnosti ČEZ Energetické produkty s.r.o.

Společnost ČEZ Energetické produkty je součástí skupiny ČEZ. Zajišťuje komplexní dodávku paliva a následné zpracování odpadu – vedlejších energetických produktů (VEP) tepelných elektráren. Ty jsou vysoce žádaným materiálem ve stavebnictví (při výrobě stavebních materiálů, při stavbě náspů a hrází aj.), používají se při rekultivaci terénu či zavážce bývalých dolů a podobných činnostech. Celá agenda manipulace s VEP je přitom velmi náročná.Jde o dlouhodobý proces, ve kterém je nutné přesouvat ohromná množství hmoty a plánovat na řadu let dopředu kvůli výběru skladovacích prostor či postupnému zaplňování vytěžených slojí. VEP není možné přesouvat z místa na místo jako běžné skladové položky – efektivní systém nakládání s informacemi se proto ukázal zcela nezbytným.

 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine