facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

ERP systémy - podnikové informační systémy

Více informací o ERP systémech najdete na specializovaném webu www.ERPforum.cz

www.erpforum.cz
clanky ERP systémy: články

Řízení pracovních toků v Helios Green

Řízení pracovních toků v Helios Green
Helios Green je ERP systém nejvyšší třídy vyvíjený a dodávaný společností Asseco Solutions. Jeho technologická a funkční vyspělost ho předurčuje k nasazení ve středních, a zejména velkých organizacích s rozsáhlými a složitými podnikovými procesy. Proto se také neobejde bez komfortních nástrojů pro řízení pracovních toků (workflow). V následujícím článku vás seznámíme s podrobnou charakteristikou workflow a jeho využitím v rámci tohoto ERP produktu.
Workflow jako integrální součást systému Podpora Workflow je zabudovaná v samotném jádře Helios Green. To znamená, že jeho procesy lze nastavovat nad jakýmkoli záznamem i napříč všemi moduly.... více »
POINT.X

„Uplatnění cloud computingu ve výrobních společnostech vidím skepticky,“

říká Petr Koptík, předseda představenstva společnosti Minerva Česká republika

„Uplatnění cloud computingu ve výrobních společnostech vidím skepticky,“
Minerva Česká republika patří k nejvýznamnějším ERP dodavatelům na českém trhu. Petr Koptík, předseda představenstva této společnosti, poskytl exkluzivní rozhovor časopisu IT Systems a portálu CVIS.cz. V něm se mimo jiné dozvíte, na čem závisí úspěch při budování softwarové společnosti, jak by se měla hodnotit oborová řešení či jaké aktuální trendy se budou pravděpodobně prosazovat v nejbližší budoucnosti.
Společnost Minerva Česká republika oslaví v příštím roce dvacet let působení na českém trhu. Můžete uvést nejdůležitější události, jimiž si za tu dobu vaše společnost prošla? Za nejdůležitější milník naší existence považuji přerod spo... více »

„Většina manažerů nevnímá nasazení IS/ICT jako příležitost...,“

říká Jaroslav Follprecht, výkonný ředitel a místopředseda představenstva společnosti Aimtec

„Většina manažerů nevnímá nasazení IS/ICT jako příležitost...,“
Společnost Aimtec letos oslaví patnáct let působení na českém trhu. Při této příležitosti poskytl časopisu IT Systems a portálu CVIS.cz exkluzivní rozhovor Jaroslav Follprecht, výkonný ředitel a místopředseda představenstva společnosti.
Jaké jsou vaše hlavní postřehy z vývoje českého i světového trhu s podnikovými aplikacemi za dobu, po kterou působíte ve společnosti Aimtec? Co byste označil za hlavní dlouhodobé trendy? Za dobu mého působení na této scéně vnímám zcela zásadní posuny. Týkají se nejen oblasti technologické, ale především oblasti koncepční. Lidé dnes vnímají jinak zařazení a využití podnikových aplikací. Informační systém ... více »
POINT.X

Rychlá příručka k outsourcingu ERP

Rychlá příručka k outsourcingu ERP
Outsourcing, kdysi považovaný za záležitost velkých podniků, je nyní schůdnou alternativou pro společnosti všech velikostí, které usilují o efektivitu a chtějí se plně soustředit na svoje podnikání. Jednou z možností je outsourcing systému pro plánování podnikových zdrojů ERP. Ale co přesně obnáší outsourcing ERP? Jaké má výhody? A co musíte vzít v úvahu při výběru poskytovatele služeb?
Outsourcing ERP má obecně tři samostatné složky: hosting aplikací, jejich správu a helpdesk. Hosting aplikací zahrnuje nákup prostoru a zdrojů z datového centra pro provoz jednoho nebo více informačních systémů. Správou aplikací se rozumí zajištění „takti... více »
akce

Informační systémy v podnikové praxi

Novinka na trhu odborných publikací

Informační systémy v podnikové praxi
Petr Sodomka, Hana Klčová: Informační systémy v podnikové praxi, 2. aktualizované vydání Oba autoři, kteří jsou zároveň vysokoškolskými pedagogy a spoluzakladateli Centra pro výzkum informačních systémů, nám předkládají rozsáhlou, bohatě strukturovanou publikaci, která v širokém spektru vlastních poznatků, externích odkazů, případových studií a praktických příkladů usiluje o komplexní zmapování problematiky podnikových informačních systémů.
Pětisetstránková kniha je rozdělená do deseti následujících kapitol: Od sběru informací k učící se organizaci Informace jsou v kontextu informačních systémů chápány jako nezbytná součást roz... více »

Řízení projektů s podporou ERP systémů

Řízení projektů s podporou ERP systémů
Nástroje projektového řízení patří k nejdůležitějším pomocníkům v každodenní práci firem, jež se zaměřují na zakázkovou činnost. Tvoří jednu z klíčových konkurenčních výhod a často mohou určovat nejen komerční úspěch podniku, ale také jeho přežití. Řadu výhod pak navíc přináší podpora plánování a řízení projektů integrovaná přímo do ERP řešení.
Základní princip řízení projektů spočívá v rozdělení projektu na dílčí části (etapy, činnosti, úkoly a milníky) s cílem dosáhnout stanoveného výsledku v daném termínu. Ještě než projekt zahájíme, je nutné rozklíčovat všechny faktory, které vlastní projekt ovlivňují. Jedná se zejména o lidské či ma... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25
Ceník inzerce portálu SystemOnLine