facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

ERP systémy - podnikové informační systémy

Více informací o ERP systémech najdete na specializovaném webu www.ERPforum.cz

www.erpforum.cz
clanky ERP systémy: články

Informační systémy pro potravinářství

Informační systémy pro potravinářství
Potravinářské společnosti jsou dnes na trhu vystaveny několika významným faktorům. Jednak je to tlak trhu na ceny, kde dominují obchodní řetězce s dnešním podílem kolem osmdesáti procent maloobchodního prodeje. Dále jsou to zemědělci sdružující se v odbytových družstvech a požadující zvýšení výkupních cen. Jsou zde i legislativní nároky na označování a dosledovatelnost výrobků a zvyšující se úhrady za veterinární výkony. Tato situace dnes nutí potravinářské společnosti zvyšovat produktivitu a snižovat náklady. Nákup nových technologií a jejich plné využití pomocí efektivního plánování je dnes klíčové pro zvyšování produktivity ve výrobě. Da... více »

IS K2 podporuje růst společnosti Elfetex

Informační systém oporou

Společnost ELFETEX, spol. s r.o., byla založena v roce 1991. Od svého založení se orientuje na uspokojování potřeb svých zákazníků, kterých na začátku roku 2006 obsluhovala více než šest tisíc. Právě díky svým službám nabízí ELFETEX zákazníkům velké konkurenční výhody. Společnost má 14 prodejních míst, 150 spolupracovníků a roční obrat se blíží jedné miliardě korun. Na skladě má trvale více než dvacet pět tisíc položek a další milion jich je možné ve velice krátké době objednat. ELFETEX je od roku 1998 součástí nadnárodního koncernu WÜRTH. Cílem společnosti je stát se druhým největším velkoobchodem elektroinstalačním materiálem na trhu.
... více »

Implementace ERP iScala v pekárenském průmyslu

s tradičními recepturami pro pekaře

Implementace ERP iScala v pekárenském průmyslu
Zeelandia, spol. s r.o., je součástí holandského koncernu Zeelandia International Zierikzee. Na českém trhu působí od roku 1991 a dnes patří mezi jednu z největších firem v oblasti vývoje, výroby, prodeje a distribuce surovin a přípravků určených pro pekaře a cukráře, gastronomii a potravinářskou výrobu. V současné době společnost rozšiřuje svůj sortiment o suroviny využívané pro výrobu posilující zdraví, funkčních potravin a potravin pro speciální použití. V roce 2006 se Zeelandia rozhodla pro změnu svého informačního systému. Důvodem byla rychlá expanze společnosti, stále širší produkce výrobků a užší spolupráce s partnery. Ve výběrovém ř... více »

Podnikové informační systémy na Invexu 2006

Letos bude nabídka ekonomických a informačních systémů na Invexu především ve znamení řešení pro malé a střední podniky.
SAP Business One Dokladem může být expozice společnosti SAP, která se bude na Invexu prezentovat zejména prostřednictvím svých partnerů dodávajících řešení SAP Business One určené právě pro menší společnosti. Jednotliví partneři zde seznámí návštěvníky nejen s klíčovými vlastnostmi a funkcemi tohoto úspěšného řešení, ale představí i v praxi realizované projekty v České republice. Cígler Software – Money S3 Ucelenou rodinu podnikových systémů pro menší firmy nabídne i expozice společnosti Cígler Software. Hlavním... více »
akce

Nové požadavky na řízení procesní výroby

Nové požadavky na řízení procesní výroby
Firmy zabývající se procesní výrobou se musí vyrovnávat se stále novými nároky a požadavky, ať už legislativními, od svých odběratelů, nebo prostě kvůli konkurenci. A informační systém musí být s těmito požadavky kompatibilní. Skupina firem orientovaných na procesní nebo semiprocesní výrobu je v České republice silně zastoupena a stále se rozšiřuje.
Skupina firem orientovaných na procesní nebo semiprocesní výrobu je v České republice silně zastoupena a stále se rozšiřuje. Tradičně sem patří nejen podniky vyrábějící chemické látky, ale také potravinářské a nápojářské podniky nebo farmaceutické firmy. Dále do této skupiny nepochybně patří ... více »

IT bude divoká jízda, připoutejte se!

IT bude divoká jízda, připoutejte se!
Už na počátku loňského roku upozornil Jay Kidd, CTO společnosti NetApp, na několik významných trendů v oblasti ICT, které se na českém trhu velmi pravděpodobně uplatní v letošním roce. Jay varuje, že to bude divoká jízda, protože každá část IT nyní prochází obdobím významných změn, ať už jde o koncová zařízení, sítě, design aplikací, software pro virtuální servery, design fyzických serverů, storage systémy a dokonce i storage média. Celý článek ... Nová generace Informačního systému K2 zvládá práci s řízeným skladem Společnost K2 atmitec v říjnu uvolnila novou generaci svého ERP řešení... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25
Ceník inzerce portálu SystemOnLine