facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

ERP systémy - podnikové informační systémy

Více informací o ERP systémech najdete na specializovaném webu www.ERPforum.cz

www.erpforum.cz
clanky ERP systémy: články

Když s vámi spadne letadlo...

aneb Proč je ERP silnější než tužka a papír

Když s vámi spadne letadlo...
Proč je projektové řízení zapotřebí při každé činnosti? Zabezpečuje nejen klid při realizaci a přehlednost jednotlivých částí projektu, ale hlavně vysokou pravděpodobnost dosažení stanoveného cíle a zisku. Projekt nemusí znamenat rozsáhlou činnost trvající několik měsíců. Projektové řízení se vyplatí se i při plánování pravidelných porad či vzdělávání zaměstnanců. Přesto stále řada firem „projektově řídí“ pomocí barevné tabulky, zvýrazňovačů a nalepovacích papírků. Kde vidí hlavní výhodu využití plánovaní přímo v ERP systému jeho uživatelé? Zeptali jsme se našich zákazníků – průzkumu se zúčastnilo 162 osob z různých manažerských pozic.
M... více »
POINT.X

Informační systémy (nejen) pro plné lahve

Informační systémy (nejen) pro plné lahve
Všimli jste si někdy, kolik povinných informací obsahují etikety na potravinářských výrobcích? Zdrojem těchto údajů je výrobní informační systém, který je v průběhu výroby sbírá, eviduje a poskytuje historii všech vstupních surovin. To samozřejmě platí o všem, co je určeno k lidské konzumaci, tedy i pro nápoje.
V rámci výroby potravin je nutné znát nejen přesné složení finálního výrobku, ale také dodavatele jednotlivých vstupních surovin a polotovarů. To pro případ, že by bylo třeba dohledat původ jednotlivých komponentů výrobku. To je obvykle nutné především v případech reklamace konečného produktu nebo kontroly ze strany státních orgán... více »

ERP systémy v potravinářském průmyslu

Strategická zbraň v konkurenčním prostředí

ERP systémy v potravinářském průmyslu
V dnešním ekonomicky i konkurenčně složitém prostředí se výrobci potravin střetávají s mnoha výraznými problémy, tlaky, ale současně i výzvami. Otevřená globální ekonomika, zvyšující se ceny i konkurenční boj, omezení kladená nejrůznějšími státními či evropskými institucemi, otázky ochrany zdraví občanů či bezpečnosti a v neposlední řadě neustále se měnící chutě a požadavky spotřebitelů jsou jen základním výčtem charakteristik trhu, v němž se pohybují. Jejich společným jmenovatelem je v konečném důsledku neustálé zvyšování složitosti procesu nákupu surovin, výroby i expedice, které nezřídka vede k výraznému růstu nákladů.
K dalším faktor... více »
POINT.X

Nástroje projektového manažera v prostředí Apple Mac OS X

Nástroje projektového manažera v prostředí Apple Mac OS X
Druhý díl našeho seriálu se bude zabývat rozšířenými možnostmi aplikace pro plánování a řízení projektů Merlin. Minule jsme si ukázali, jak můžeme projekt naplánovat. Nyní projdeme ostatní nástroje aplikace. Včetně těch zásadních, které uživatelům Mac OS X umožní sdílet projektové plány s ostatními kolegy pracujícími na počítačích s operačním systémem Windows.
Elements, neboli vše na jednom místě Máme definovány úkoly, termíny, milníky, lidi i materiál, takže bychom se mohli pustit do realizace projektu. Ano, mohli. Jenže Merlin toho nabízí mnohem víc. Díky možnosti přiřadit k jednotlivým aktivitám události z kalendáře, soubory, krátké ... více »
akce

Rizika při vývoji podnikového softwaru

Rizika při vývoji podnikového softwaru
Během implementace velkých podnikových softwarových systémů se často vyskytují nejrůznější problémy. Informační systém vyvíjený na míru podle konkrétních požadavků zadavatele pravděpodobně bude trpět dětskými nemocemi. S tímto faktem je nutné počítat a připravit se na různá rizika. Podcenění rizik může zapříčinit, že výsledný produkt nepřinese kýženou hodnotu vzhledem k vynaloženým prostředkům. Proto je nutné vnímat rizika se zvýšenou pozorností především v dnešní době, která klade důraz na snížení nákladů.
Je důležité si uvědomit, že existuje velký rozdíl při nasazení hotového krabicového softwaru oproti podnikovému řešení, které je tvo... více »

Nástroje projektového manažera v prostředí Apple Mac OS X

Nástroje projektového manažera v prostředí Apple Mac OS X
V aktuálním čísle startujeme seriál článků, které se budou zabývat nástroji sloužícími k podpoře práce projektového manažera s počítači firmy Apple a operačním systémem Mac OS X. Následující text si neklade ambice být vyčerpávající recenzí daného softwarového nástroje, ale spíše konkrétním popisem jeho praktického využití. A protože v českém podnikovém prostředí najdeme jen velmi málo společností, které mají své IT systémy postavené na řešeních společnosti Apple, dočtete se také, jakým způsobem lze v prostředí, které je převážně postaveno na platformě Windows, spolupracovat s kolegy či zákazníky a sdílet data.
Merlin Merlin je software ... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25
Ceník inzerce portálu SystemOnLine