facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

ERP systémy - podnikové informační systémy

Více informací o ERP systémech najdete na specializovaném webu www.ERPforum.cz

www.erpforum.cz
clanky ERP systémy: články

Nástroje projektového manažera v prostředí Apple Mac OS X

Nástroje projektového manažera v prostředí Apple Mac OS X
V aktuálním čísle startujeme seriál článků, které se budou zabývat nástroji sloužícími k podpoře práce projektového manažera s počítači firmy Apple a operačním systémem Mac OS X. Následující text si neklade ambice být vyčerpávající recenzí daného softwarového nástroje, ale spíše konkrétním popisem jeho praktického využití. A protože v českém podnikovém prostředí najdeme jen velmi málo společností, které mají své IT systémy postavené na řešeních společnosti Apple, dočtete se také, jakým způsobem lze v prostředí, které je převážně postaveno na platformě Windows, spolupracovat s kolegy či zákazníky a sdílet data.
Merlin Merlin je software ... více »

Svět informačních systémů 2010

Ohlédnutí za konferencí

Svět informačních systémů 2010
Konference Svět informačních systémů je největší pravidelnou odbornou akcí určenou pro širokou veřejnost, která se zabývá aktuálními tématy z oblasti podnikových informačních systémů. Sedmý ročník konference SiS 2010, který se uskutečnil ve dnech 16. a 17. září 2010 v hotelu Voroněž v Brně, uspořádalo Centrum pro výzkum informačních systémů společně s redakcí časopisu IT Systems a Fakultou podnikatelskou Vysokého učení technického v Brně.
Konference se těšila velkému zájmu a významné podpoře partnerů z řad výrobců a dodavatelů IT řešení. Letošní ročník aktivně podpořilo celkem osmnáct společností. Konference prokázala, že zájem podnikové... více »

Může být model SaaS zklamáním?

Může být model SaaS zklamáním?
Z výzkumu společnosti Gartner provedeného v prosinci 2008 vyplývá, že mezi nejvýznamnější důvody, proč se firmy brání nasazení informačního systému formou software as a service, jsou především překvapivě vysoké náklady na provoz (ve 42 procentech případů) a problémy s integrací s ostatními systémy ve společnosti (38 procent). V celé třetině případů je pak hlavním důvodem skutečnost, že řešení nesplňuje technické požadavky zákazníka. Jsou tyto obavy oprávněné?
Náklady na provoz V případě skutečných nákladů na provoz informačního systému formou SaaS zákazníci uvádějí, že jsou nečekaně vyšší, než jaká byla jejich původní očekávání. Zda je ... více »

Problematika B2B bran podnikových systémů

Problematika B2B bran podnikových systémů
Automatizace komunikace mezi právními subjekty a elektronizace administrativní agendy – to jsou dvě hlavní funkce, které zastávají B2B brány podnikových systémů. Jejich nasazení je vhodné především tam, kde je třeba redukovat náklady spojené s administrativními procesy a zvýšit efektivitu obchodní komunikace. Aby však podnik mohl maximálně těžit z výhod B2B brány a dosáhl co nejrychlejší návratnosti investice do ní, je třeba zvolit takové řešení, které bude odpovídat aktuálním požadavkům na komunikaci, vycházet z předem připraveného konceptu a do budoucna umožňovat jednoduché rozšíření.
Běžná představa mezifiremní komunikace spočívá v ot... více »
akce

Nedostatky a rizika smluv o vytvoření a implementaci softwaru

Nedostatky a rizika smluv o vytvoření a implementaci softwaru
Ve své praxi se setkáváme velmi často s velkými nedostatky smluv, jejichž předmětem je vývoj softwaru a jeho následná implementace. Tyto nedostatky plynou zejména z absence právní úpravy takového typu smluv v právních předpisech a z nedostatečné zkušenosti v oblasti práva informačních technologií. Uvádím zde pouze základní nedostatky a rizika či doporučenou úpravu ve smlouvách a jsem si vědom toho, že nelze popsat všechny aspekty smluv o vývoji a implementaci softwaru.
Typ smlouvy Základní nedostatky plynou ze skutečnosti, že na vytvoření a dodání softwaru je používána v právní praxi klasická smlouva o dílo. Taková smlouva je upravena o... více »

Projektové řízení jako součást ERP

Projektové řízení jako součást ERP
U kterých aktivit, činností či postupů použít principy projektového řízení? Jak velké zakázky má smysl řídit projektově? Jakým způsobem projekt vytyčit, připravit a řídit? Lze pracovat efektivně projektově bez podpůrných aplikací? A jak na projekt a jeho řízení nahlížet?
Pokud se podíváme na dostupné informační zdroje, lze projekt definovat jako „zpracovaný záměr, rozvrh nebo plán nějaké budoucí činnosti nebo jejího výsledku“ či jako „časově ohraničené úsilí, směřující k vytvoření unikátního produktu nebo služby“ (Wikipedia.org). Vedle toho řízení projektu nebo také project management představuje způsob rozplánování a realizaci složitých... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine