facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

ERP systémy - podnikové informační systémy

Více informací o ERP systémech najdete na specializovaném webu www.ERPforum.cz

www.erpforum.cz
clanky ERP systémy: články

Rozšíření ERP systému o řešení pro dopravu a mechanizaci

Rozšíření ERP systému o řešení pro dopravu a mechanizaci
Historický vývoj ERP systémů je relativně dlouhý. Na počátku se jednalo o úzce zaměřené systémy na podporu rozhodování v oblasti skladového hospodářství a materiálové zajištění výroby. Postupně se přidávaly další důležité prvky potřebné k efektivnímu řízení podniků. Jednalo se například o řízení lidských zdrojů, finance, logistiku, e-business a jiné. Sladění všech těchto prvků tvoří moderní pojetí ERP systému.
Moderní ERP systémy jsou v dnešní době velice dobře propracované, s širokou nabídkou funkcionalit. Tato propracovanost je nejvyšší u modulů řešících ekonomickou stránku chodu podniků, tedy u modulů nejvíce frekv... více »

Nové technologie ERP systémů ve službách velkoobchodu a distribuce

Nové technologie ERP systémů ve službách velkoobchodu a distribuce
Manažeři firem z této branže dobře vědí, že řídit distribuční firmu, velkoobchodní řetězec či logistické centrum tak, aby dlouhodobě vykazovaly růst spokojenosti odběratelů a současně i zisku a tržního podílu, je rok od roku těžší. Makroekonomické tlaky je nutí snižovat náklady a konkurenční tlaky zase investovat do zkvalitnění poskytovaných služeb. Jedním z důsledků tohoto vývoje je i požadavek na dodavatele informačních systémů, aby produkovali stále sofistikovanější nástroje na podporu klíčových podnikových procesů. Moderní ERP řešení pro velkoobchod a distribuci se proto vyznačují integrací nových technologií do svých modulů a s... více »

I nemocnice potřebují informační mozek

I nemocnice potřebují informační mozek
V dnešní době je klíčovým nástrojem k řízení organizace z jakéhokoliv odvětví kvalitní podnikový informační systém typu ERP, který dokáže pružně a účinně řešit všechny podstatné procesy, jako je finanční řízení, personalistika, logistika či výroba. To platí i o zdravotnictví. Využíváním ERP řešení mohou totiž odpovědní pracovníci získávat informace v ucelené, přehledné a reprezentativní grafické podobě v reálném čase. Tyto informace mohou následně sloužit jako podklady pro další analýzy prostřednictvím nástrojů business intelligence.
V každé oblasti je především důležité mít „kam sáhnout“ pro potřebné informace... více »

ERP systém open source?

Open source je kompromisem mezi vývojem systému a jeho nákupem

ERP systém open source?
Představte si, že jste v roli manažera a čeká vás implementace nového systému na podporu firemních procesů. Můžete koupit nový systém, nebo vyvinout svůj vlastní. Obě rozhodnutí mají svoje výhody, ale také svá úskalí.
Nákup nového hotového systému se jeví jako pohodlnější a jistější varianta. K vývoji nového systému je třeba mít vlastní IT oddělení, a navíc je známo, že spousta projektů, kde byl vytvářen nový software, nedopadla dobře. Druhou stranou mince je však riziko nenaplnění implementačních cílů hotovými produkty a zbytečné vynaložení investic do softwaru, který jen zčásti pokrývá původní požadavky. Vlastní vývoj softwaru je obtí... více »
akce

Nástup EDI do informačního systému

Je EDI moderní nástroj obchodní komunikace, nebo luxusní hračka retailových řetězců?

Nástup EDI do informačního systému
Elektronická výměna dat představuje komunikační technologii založenou na bezpapírovém obchodním styku. Z původně nutného zla, prosazovaného velkými obchodními řetězci, se díky moderním řešením EDI stal nepostradatelný pomocník mnoha velkých i malých firem, prostřednictvím kterého je možné efektivně vyměňovat a zpracovávat celou řadu dokladů, od elektronických objednávek až po elektronické faktury.
Zavádění EDI (electronic data interchange) komunikace mezi dodavateli a odběrateli se v dnešní době zejména u obchodních firem stává všeobecně vyžadovaným standardem. V případě komunikace s obchodními řetězci v ČR, které ovládají rozhodující čá... více »

Specifika plastikářské výroby v ERP systémech

Specifika plastikářské výroby v ERP systémech
Plastikářský průmysl v České republice prožívá v posledních letech nebývalý rozvoj a jeho postavení v rámci domácího zpracovatelského průmyslu neustále posiluje. Význam odvětví ještě vzrostl díky těsné vazbě na dynamicky se rozvíjející automobilový a elektrotechnický průmysl. Tempo růstu odvětví výroby plastů u nás roste ročně o více než deset procent. Jeho perspektiva je dále posilována dobrou surovinovou základnou, širokými dodavatelskými vazbami s navazujícími průmyslovými segmenty, dosavadní nízkou spotřebou plastů na obyvatele v porovnání se zeměmi západní Evropy i rostoucí konkurenceschopností domácích výrobců díky přílivu špičkových te... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine