facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa dokumentů

Správa dokumentů, EDM, Spisová služba, Webové aplikace, E-shopy, B2B portály

clanky Správa dokumentů: články

ECM automatizuje a zrychluje procesy

Když se dneska řekne „elektronické workflow“, tak si většina z nás něco představí, nebo alespoň přizná, že už to slovo slyšela. Zvláště když se v práci musíme vypořádat s termíny jako procesy, optimalizace, efektivita nebo snižování nákladů. A elektronické workflow opravdu vypadá jako zajímavé řešení optimalizace firemních procesů. Tedy teoreticky. Prakticky si hodně lidí stále myslí, že papír je přece jenom papír a když už po nich někdo chce něco schvalovat, tak ať je to hezky podepsané (také to chvíli trvalo, než ten svůj podpis dotáhli do té pěkné podoby). A tento článek je určen právě těmto lidem. Nesnaží se je přesvědčit, že bez workflow... více »

Kdy se ECM vyplatí?

Enterprise content management není pouze soubor produktů nebo technologií. Jsou to především řešení. Nejen na míru celé firmy zákazníka, ale řešení podle business potřeb jednotlivých oddělení firmy. Samotná technologie zde nastupuje až v druhém sledu a dodává komplexnímu řešení potřebnou technickou podporu – jednotnou centralizovanou platformu.
Jednou z klíčových oblastí ECM stále zůstává správa dokumentů a jejich elektronické workflow. Tato řešení vnáší pořádek do práce s dokumenty, kontrolu nad jejich životním cyklem a také zrychlení procesů. Do popředí se dále dostává snaha o splnění legislativních požadavků, s čímž souvisí například ... více »

Správa e-mailů jako součást ECM

Správa e-mailů jako součást ECM
E-maily jsou nezbytnou součástí dnešní obchodní i soukromé komunikace a jejich počet neustále dramaticky roste. A stejně tak roste i počet e-mailových zpráv, které jsou z různých důvodů uloženy v e-mailových archivech, do nichž je často nutné nahlédnout a příslušný e-mail vyhledat. Aby bylo možné efektivně pracovat s obrovským množstvím e-mailů, vznikly systémy pro jejich správu, které patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím segmentům na dnešním softwarovém trhu. Tyto systémy se navíc stále častěji stávají součástí komplexní firemní strategie pro správu podnikového obsahu.
Správa podnikového obsahu (enterprise content management – ECM) je... více »

ERM – další zkratka v IT slovníku

Za posledních několik let se doslova roztrhl pytel s různými zkratkami a akronymy v IT. Začalo to nenápadně samotným IT, pak přibyly CRM, ERP, MIS, aby se záhy přidaly SCM, ECM a další „kódy“, o nichž odborníci tvrdí, že jsou naprosto nepostradatelné pro efektivní řízení podniku. Pojďme se podívat na další přírůstek do této rodiny, a to ERM, neboli enterprise rights management.
Opodstatnění enterprise rights management, tedy podnikové správy práv, vychází ze specifika dnešní „zasíťované“ doby. Učebnicová poučka zní, že pokud chce zůstat společnost konkurenceschopná, musí vyvíjet novější, lepší a účinnější produkty při co možná nejnižších... více »
akce

Zamyšlení o content managementu

Zamyšlení o content managementu
Na stránkách IT Systems, ale i jiných časopisů se už na téma content management, document management, record management či workflow napsalo hodně. Co však mají všechna tato témata společné? Jak spolu souvisí? V tomto článku jsem se nad těmito pojmy snažil zamyslet i z trochu jiného pohledu, než na jaký jsme většinou zvyklí. Naleznete zde rovněž vysvětlení všech základních principů a souvislostí content managementu.
Rozvoj informačních technologií s sebou přináší mnoho výhod, ale také nárůst produkčních dat a informací. Pro mnoho společností je dostupnost a rychlý pohyb informací rozhodující, a někdy i životně důležitý. Zaměstnanci těchto... více »

Jak se liší ECM a BPM?

Jak se liší ECM a BPM?
Pojmy ECM (enterprise content management) a BPM (business process management) jsou si pro někoho velmi, až „přirozeně“ blízké, pro jiné nepochopitelně vzdálené. Zákazníci si kladou otázky, které jim usnadní hledání pro ně nejvhodnějšího řešení, které kombinuje oba pohledy. Na takové otázky se snaží odpovědět následující odstavce. Jak se liší ECM a BPM, jak se prolínají, jaká jsou mezi nimi propojení, co přináší implementace těchto technologií a jak se třeba liší od implementací „hlavních“ informačních systémů. A nezapomeneme samozřejmě na zástupce hlavních hráčů na tomto poli a tomto trhu.
Nová disciplína Už více než patnáct let jsou na... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Ceník inzerce portálu SystemOnLine