facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa dokumentů

Správa dokumentů, EDM, Spisová služba, Webové aplikace, E-shopy, B2B portály

clanky Správa dokumentů: články

Automatizovaný systém spracovania faktúr

Automatizovaný systém spracovania faktúr
Efektívnosť administratívnych procesov je cestou k znižovaniu nákladov a tým zvyšovaniu konkurenčnej schopnosti a ziskovosti. Jedným z najbežnejších firemných procesov v každej spoločnosti je spracovanie a následné schvaľovanie dodávateľských faktúr. Zefektívnenie uvedeného procesu vyriešila akciová spoločnosť SkyEurope Airlines zavedením najmodernejších informačných technológií. Využíva pritom špičkové technológie na skenovanie, OCR/ICR na automatizované rozpoznávanie údajov z faktúr, systém na elektronickú správu a archiváciu dokumentov GArchive a renomovaný workflow systém K2.net na obeh dokumentov.
Projekt v SkyEurope realizovala v č... více »

Správa obsahu portálů

Správa obsahu webových prezentací a interních portálů je otevřenou otázkou pro každou územněsprávní instituci. Hlavní myšlenkou řešení bylo vytvoření integrační platformy webových prezentací krajského úřadu a interního webového portálu. Hlavní cíle projektu byly centralizace správy obsahu webových prezentací, nastavení jednotných pravidel a postupů, zjednodušení publikace informací občanům a zaměstnancům úřadu. Splnění těchto cílů a jejich přidané hodnoty bylo dosaženo kombinací vhodných produktů Microsoft jako integrační platformy spolu s tvorbou aplikačních nadstaveb.
Výchozí stav Krajský úřad Olomouckého kraje provozoval svoji webov... více »

ECM není jen pro velké společnosti

Stalo se vám už někdy, že jste nemohli najít nějakou důležitou informaci, dokument, schéma, obrázek, o kterém jste věděli, „že tady někde přece musí být“? Přitom tím „tady někde“ se nemá na mysli jen pracovní stůl nebo skříň s dokumenty, ale především lokální nebo síťový harddisk, který využíváte pro svou práci. Nebo jste nemohli zjistit, zda už byl příslušný dokument vyřízen – například faktura schválena, kalkulace či nabídka zpracována a smlouva odsouhlasena?
Pokud některý čtenář tohoto článku o sobě může prohlásit, že se mu nic takového nestalo, pak nezbývá než jen tiše závidět, protože nejspíše žije v ideálním světě. Nebo, s větší pr... více »

Procesy a dokumenty v podniku – rezerva současných IS

Dokument management systém (zkrácené DMS) a zpracování procesů pomocí workflow/workgroup je stále ještě poněkud opomíjené téma v informačních systémech. V následujícím textu bychom rádi představily tyto technologie z pohledu praktických zkušeností společnosti, která se vývojem i implementací těchto technologií zabývá již deset let.
Firmy i organizace na celém světě investovaly a stále investují mnoho peněz i úsilí do informačních technologií (dále IT). Instalovaný hardware, software i zkušenosti pracovníků získané řešeními IT se staly jedním z klíčových faktorů konkurenceschopnosti, produktivity práce, a tím bonity i prosperity firmy. IT... více »
akce

Tři praktické scénáře z oblasti ECM

Tři praktické scénáře z oblasti ECM
ECM (enterprise content management) je dnes již celkem známý termín, starší označení jako DMS (document management) nebo workflow, které jsou jednou z částí ECM, se již zažila a jsou běžně používané i mimo odbornou veřejnost. Přesto pokud se mluví o ECM (v překladu správa firemního obsahu, tzn. správa veškerých informací a dokumentů a na ně navázaných procesů), je tento termín ze strany vedoucích pracovníků stále zahalen určitou mlhou. Také je třeba říci, že ECM představuje opravdu širokou oblast a není moc firem, kde by bylo nasazeno v celé šíři. Obvykle se postupuje po jednotlivých částech, které se řeší dle potřeby, respektive dle možnosti... více »

Rozhovor: Jan Mošna, Siemens Business Services

Rozhovor: Jan Mošna, Siemens Business Services
V rámci tematického zaměření na enterprise content management v prvním letošním čísle IT Systems jsem si domluvil schůzku s Janem Mošnou, šéfem divize Document Management Systems ze společnosti Siemens Business Services. Naše původně plánovaná půlhodinka setkání se protáhla na téměř dvojnásobek, a mohla by ještě dále pokračovat, nebýt dalších pracovních povinností. Tištěný výstup z našeho povídání máte právě před sebou.
Můžete krátce představit vaši divizi? Divize Document Management Systems patří do linie Solutions, což vychází z typu dodávek řešení. Přístup Siemens Business Services jako systémového integrátora k projektům je založený... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Ceník inzerce portálu SystemOnLine