facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa dokumentů

Správa dokumentů, EDM, Spisová služba, Webové aplikace, E-shopy, B2B portály

clanky Správa dokumentů: články

Elektronická fakturace a formát ISDOC

Cesta k modernímu podnikání

Elektronická fakturace a formát ISDOC
Od počátku letošního roku jsou díky legislativním změnám elektronické faktury postaveny na roveň papírovým. Co to znamená pro firmy a podnikatele? Potenciálně celou řadu úspor a výhod plynoucích ze zjednodušení a automatizace základních firemních procesů.
„Elektronická fakturace“ je ideálním řešením pro firmy všech velikostí z mnoha důvodů. Celý proces vystavování i přijímání faktur se z velké části zautomatizuje a zrychluje a šetří nejen čas zaměstnanců, ale také náklady na rozesílání poštou, náklady spojené s archivací apod. Zasílání faktur elektronickou cestou není zdaleka novinkou, mezi mn... více »

Co přinese novela zákona o DPH pro e-fakturaci?

Co přinese novela zákona o DPH pro e-fakturaci?
Zrovnoprávnění elektronické faktury s papírovou podobou, nové formulace pro výklad a zásadní změny v pravidlech fakturace, vystavení a uchování dokladů. Takové úpravy přináší novela zákona o DPH, která s účinností od počátku roku 2013 harmonizuje tuto oblast s evropskou směrnicí 2010/45/EU. Její přijetí je spojeno s podporou rozvoje elektronické fakturace a začlenění do národních legislativ obhajuje Evropská komise plánovanými úsporami 240 miliard eur v průběhu příštích šesti let. Jakým způsobem ke změnám ve způsobu fakturace přistupovat, aby vše proběhlo v souladu s českým legislativním rámcem a bylo dosaženo i plánovaného ekonomického efekt... více »

Legislativní požadavky archivace elektronických dokumentů

Legislativní požadavky archivace elektronických dokumentů
Předložíte-li papír, budou úřady zjišťovat přítomnost razítka a podpisu, případně jejich pravost. Nikdo nebude kontrolovat, ve které skříni dokument ležel a jestli tam byl umístěn správnou procedurou. S elektronickými dokumenty je tomu podobně. Legislativní požadavky se týkají vlastností dokumentů, nikoliv vlastností archivů.
Důvěryhodné dokumenty versus důvěryhodné archivy Představte si, že v roce 2013 uložíte do archivu elektronický doklad a v roce 2030 vás kontrola vyzve k předložení tohoto dokumentu. Pošlete odkaz, kontrolor si dokument stáhne z cloudu (nebo z toho, co bude po cloudech následovat) a ve svém zařízení (nejspíše nástup... více »

Social content management a podniková sociální síť

Budoucnost, nebo realita?

Social content management a podniková sociální síť
Doba, kdy lidé využívali sociální sítě výhradně pro zábavu ve svém volném čase, je již dávno za námi. Dnes se stále více využívají ve sféře byznysu – nalezení ideálních zaměstnanců za použití LinkedInu, marketingové kampaně a oslovení potenciálních zákazníků přes Facebook, komunikace či okamžitá interakce se stávajícími zákazníky a sdělování novinek na Twitteru. Proč ale nevyužít tyto možnosti také v podnikové struktuře ke zlepšení spolupráce, na podporu sdílení informací nebo pro utváření „zaměstnaneckých komunit“? Co brání podnikům vytvořit si vlastní podnikovou sociální síť a následně ji propojit také s obchodními partnery a zákazníky? Odp... více »
akce

Document Management System

představuje moderní trend v práci s dokumenty

Document Management System
Pojem Document Management System (DMS) je v současné době skloňován stále častěji. Správa elektronických dokumentů je v době digitální komunikace jedním z nejdůležitějších předpokladů efektivní práce firem vč. státní správy. Podniky si problémy s oběhem dokumentů uvědomují a chtějí nepřehlednou situaci řešit. Co je DMS, čemu pomůže a proč je důležité jej používat?
Dokumenty ve firmách a úřadech lze řešit v papírové formě, ad absurdum zcela bez využití výpočetní techniky. Pokud je ale skutečným cílem zvýšit vlastní funkčnost firmy a současně snížit náklady, pak je nasazení IT naprosto nezbytné. Jednotlivé normy a certifikace předepisu... více »

Dlouhodobá archivace dokumentů po legislativních změnách

Dlouhodobá archivace dokumentů po legislativních změnách
Normy PAdES, CAdES a XAdES LTV přinášejí jistotu nezpochybnitelnosti dokumentu po neomezeně dlouhou dobu. Pro úřady je jejich aplikace povinností, pro ostatní velkou výhodou. V červnovém čísle časopisu IT Systems se čtenáři dozvěděli o normách vydaných Evropským institutem pro standardy v telekomunikacích (ETSI). Tentokrát ukážeme, jaké jsou výhody archivace podle těchto norem a jak je snadno implementovat do podnikové informatiky.
Nejprve stručné shrnutí. ETSI ve svých normách specifikuje tři sady formátů elektronického podpisu. PAdES (PDF Advanced Electronic Signatures) hovoří o podepisování PDF dokumentů, CAdES (CMS Advanced Ele... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Ceník inzerce portálu SystemOnLine