facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa dokumentů

Správa dokumentů, EDM, Spisová služba, Webové aplikace, E-shopy, B2B portály

clanky Správa dokumentů: články

Přínosy ECM systémů pro správu dokumentů a obsahu jsou jednoznačné

Přínosy ECM systémů pro správu dokumentů a obsahu jsou jednoznačné
V současné době, kdy se počítačová technika stává běžnou součástí života téměř všech pracovníků administrativních složek, je vhodné ji využít i při zpracovávání dokumentů – vytvoření elektronické kanceláře. Elektronická kancelář zajišťuje nejen přehledný a jasně definovaný tok dokumentů v rámci jednotlivých složek podniku, ale nastavuje i daleko vyšší bezpečnost zpracovávaných dokumentů v rámci podniku. Systém, který je zodpovědný za nakládání s dokumenty a jejich správu, se nazývá enterprise content management system (dále jen ECM systém).
ECM je elektronickým systémem pro správu dokumentů a obsahu. Zajišťuje, že dokument vložený do sys... více »

Kdy neuvažovat o enterprise content managementu?

Kdy neuvažovat o enterprise content managementu?
Často podceňovaným zdrojem informací ve firmě jsou data. Data jsou však informací jen tehdy, když je máme v pravý čas k dispozici. Enterprise content management (ECM) řešení představují možnost, jak natrvalo získat přehled o všech typech záznamů a využívat tak informace z firemní dokumentace.
Správa fyzických dokumentů – kolik stojí tento luxus? Typickým příkladem pomalé práce s dokumenty je proces likvidace došlých faktur. Podle studie společnosti Gartner nás zpracování jedné faktury stojí ve středně velké firmě 30 euro. Faktura putuje z ekonomického oddělení, kde byla zaevidovaná, ke schválení objednavateli. Obsah dokumentu dále schva... více »

Využijte BPM nástroje pro analýzu procesů

Příklad využití BPM při nasazení systému správy dokumentů a obsahu

Využijte BPM nástroje pro analýzu procesů
Každá firma v dnešní době stojí před otázkou, jak zlepšit způsob svého podnikání. To znamená, jak produkovat své služby či produkty efektivněji, tak aby obstála před konkurencí na trhu. Jedna z možností, jak zlepšit výkonnost, je pružné zavádění organizačních změn ve firemních procesech. Řada těchto procesů je často zastaralá a roztříštěná v jednotlivých odděleních. BPM (business process management) nástroje jsou v takové situaci velmi vhodným řešením, protože dovolují nejen zpracovat kvalitní analýzu, ale přinést jako vedlejší efekt řadu dalších důležitých informací. Chceme-li nějaký konkrétní příklad změn ve firemním procesu, představme si ... více »

Odpovědnost za obsah na internetu (1. díl)

Odpovědnost za obsah na internetu (1. díl)
Problematika odpovědnosti subjektů, kteří na internetu podnikají nebo jej používají k propagaci svých služeb, se vynořila velmi rychle, aniž by na to byla připravena legislativa nebo soudy. Dnes však již můžeme vycházet z evropských právních předpisů, které jsou součástí našeho právního řádu, a rovněž z řady rozhodnutí zejména zahraničních soudů a diskusí, jež některá rozhodnutí vyvolala.
Mezi „poskytovatele obsahu“ (content provider) jsou pro účely tohoto článku vedle těch subjektů, které skutečně nabízejí určitý obsah k užívání svým klientům (např. download hudby, počítačových programů, ASP přístup k počítačovým programům), zařazeny ta... více »
akce

Automatizace řízení procesů a optimalizace workflow

Efektivita firemních procesů je jedním ze základních předpokladů úspěchu na trhu. Její dosažení není jednoduchá záležitost, ale spíše běh na dlouhou trať, během kterého se musí procesy neustále vyhodnocovat a optimalizovat. Nestačí je pouze jednou definovat a následně jejich řízení automatizovat, ale je nezbytné do budoucna umožnit flexibilní změnu jejich průběhu, vstupů, výstupů či participujících rolí.
Automatizovat řízení procesů je možné mnoha různými, více či méně výkonnými prostředky informačních technologií. Jedním z nejprogresivnějších nástrojů v této oblasti jsou workflow systémy, které automatizují řízení procesu a na základě s... více »

Automatizovaný systém spracovania faktúr

Automatizovaný systém spracovania faktúr
Efektívnosť administratívnych procesov je cestou k znižovaniu nákladov a tým zvyšovaniu konkurenčnej schopnosti a ziskovosti. Jedným z najbežnejších firemných procesov v každej spoločnosti je spracovanie a následné schvaľovanie dodávateľských faktúr. Zefektívnenie uvedeného procesu vyriešila akciová spoločnosť SkyEurope Airlines zavedením najmodernejších informačných technológií. Využíva pritom špičkové technológie na skenovanie, OCR/ICR na automatizované rozpoznávanie údajov z faktúr, systém na elektronickú správu a archiváciu dokumentov GArchive a renomovaný workflow systém K2.net na obeh dokumentov.
Projekt v SkyEurope realizovala v č... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19
Ceník inzerce portálu SystemOnLine