facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa dokumentů

Správa dokumentů, EDM, Spisová služba, Webové aplikace, E-shopy, B2B portály

clanky Správa dokumentů: články

Dobře zvládnutá implementace DMS usnadňuje práci a šetří čas

Dobře zvládnutá implementace DMS usnadňuje práci a šetří čas
Document management system (krátce DMS) jako systém centrální správy dokumentů usnadňuje jednotlivcům i celým společnostem práci s dokumenty od jejich identifikace, evidence a oběh přes schvalování, vyřizování, ukládání a verzování až po jejich vyřazování, archivaci a případnou skartaci. Nezbytnost nasazení tohoto řešení a zjevný zájem hlavně větších firem dokazuje interní průzkum společnosti Infinity z lednu tohoto roku, který uskutečnila ve 130 středně velkých a velkých českých firmách. Až 44 procent z nich řadí mezi klíčové současné IT potřeby ukládání, vyhledávání a sdílení dokumentů na základě přístupových práv. Každá firma s tím bojuje ... více »
POINT.X

Je SharePoint kompletním ECM řešením?

Je SharePoint kompletním ECM řešením?
Technologie SharePoint má v oblasti enterprise content management (ECM) speciální postavení, které vychází z jejího stáří a původu. Přirovnal bych ji k věku tak okolo puberty. Dá se s ní mluvit, ale pokud nevíme jak, tak se zasekne. Do dospělosti jí ještě trochu chybí, ale s určitou podporou se již velmi zdárně vyrovnává svým starším konkurentům. Při rozhodování o nasazení SharePoint se mnohem méně diskutuje o ceně technologie než u jiných systémů, ale daleko více o tom, zda bude pro požadované řešení dost robustní, zda zvládne odpovídající zátěž, případně zda má dostatečnou podporu.
Společnosti Microsoft se podařilo vytvořit prostředí, ... více »

Archivace legislativně platných dokumentů

Archivace legislativně platných dokumentů
Archivace elektronických dokumentů je v současné době velmi skloňovaným termínem. Na českém trhu se tak vyskytuje hned několik systémů pro dlouhodobé ukládání dokumentů, které povětšinou používají přídomky zabezpečený elektronický archiv, důvěryhodný archiv, zaručený archiv nebo spisovna. Způsobem archivace, uložením dokumentů a jejich správou se však velmi liší. Otázkou tedy je, jak vybrat ten správný?
První a asi největší skupinou těchto archivů, jsou úložiště, která pracují primárně se dvěma formáty dokumentů. Jednak je to formát PDF/A (ISO 19005-2:2011) využívající bezpečnostní formát PAdES, který je standardizován normou ETSI TS 102... více »
POINT.X

Trend portálových technologií – Liferay

Trend portálových technologií – Liferay
Pokud jste se setkali s on-line marketingem, znáte tři jeho základní cíle: zvýšit výnos, snížit náklady a zvýšit uživatelskou zkušenost. Zároveň pro vás nebude novinkou, že hlavními on-line hráči současné doby jsou Google a Facebook. Tento článek se týká převážně posledního pravidla, zvýšení uživatelské zkušenosti a směrů v této oblasti. Aby toho mohly zmíněné firmy dosáhnout, potřebují získat maximální množství informací od uživatele. Mnoho společností se tímto trendem on-line businessu nechává v poslední době inspirovat a na jeho principech staví i populární portál Liferay.
Google již dávno není pouze vyhledávač, stal se platformou pos... více »
akce

Invoice process management

Dynamický rozvoj ovlivňuje základní firemní procesy

Invoice process management
Když se před pár lety začaly úspěšně prosazovat OCR systémy pro automatické vytěžování dat z dokumentů, znamenalo to zásadní změnu v procesu zpracování faktur. Zároveň to rozpoutalo diskusi, jak dlouho to bude trvat, než budou papírové faktury nahrazeny elektronickými. Nedává přece smysl tisknout něco, co je v elektronickém tvaru, na papír a poté to opět manuálně přepisovat z papíru do elektronické podoby. Nyní po více než pěti letech stále přepisujeme, vytěžujeme a archivujeme. Něco se ale přece jen mění a pravděpodobně dochází k další výrazné změně v procesu zpracování faktur.
Tou změnou je legislativní posun v problematice zabezpečení... více »

Změny v postavení spisové služby

Změny v postavení spisové služby
Legislativní vývoj v oblasti předpisů týkajících se vedení spisové služby již konečně odráží posuny v poměru elektronických a listinných dokumentů, které jsou organizacemi privátního i veřejného sektoru zpracovávány. Následující příspěvek naznačuje průběh těchto legislativních změn za poslední dva roky a ukazuje, jaké důsledky mají tyto změny na postavení spisových služeb a co je třeba v této oblasti řešit.
Legislativa pro spisovou službu Pojem spisová služba jako odborná správa dokumentů není termínem novým, ale vzhledem k prudkému rozvoji elektronických dokumentů získává nový rozměr. Základním právním předpisem pro tuto oblast je záko... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19
Ceník inzerce portálu SystemOnLine