facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa dokumentů

Správa dokumentů, EDM, Spisová služba, Webové aplikace, E-shopy, B2B portály

clanky Správa dokumentů: články

Portálová řešení nejen pro agenta 007

Portálová řešení nejen pro agenta 007
„Zase pondělí ráno a víkend byl tak nudný. Doufejme, že mi M nachystal nějaký pořádný úkol,“ pomyslel si James Bond a zasedl k počítači. Po spuštění prohlížeče se automaticky zobrazila portálová stránka mimo jiné i s přehledem úkolů. „Havana? Proč mě alespoň jednou nepošlou do Prahy. Tam bych se chtěl také někdy podívat.“ Opět se vrátil k portálu s předpovědí počasí: „Období tornád – to abych si vzal deštník.“
Možná nějak podobně bude jednou začínat další „bondovka“. My tento úvod ovšem nebudeme rozvíjet z hlediska agenta 007 a&nb... více »

SharePoint a procesní řízení (2. část)

2. část: Správa znalostí, postup zavádění, shrnutí přínosů

SharePoint a procesní řízení (2. část)
Nová doba od nás vyžaduje nový přístup. Nový přístup vyžaduje technologickou podporu. Někteří z nás vědí, že je potřeba naši práci formalizovat a podpořit pevnými pravidly, kterým se říká „procesy“. V první části tohoto článku uveřejněné v minulém čísle jsme vyjasnili charakter prostředí, ve kterém musíme fungovat, a jakým způsobem se nové požadavky na produktivitu a stabilitu procesů projevují v metodách řízení. Získali jsme přehled o škále funkčností, které nám nasazení moderní portálové technologie přinese. Oddělili jsme modelování a podporu řízení procesů nástroji typu BPM – systém. Skončili jsme tím... více »

Co po nás zbude

Reportáž z konference CNZ 2008

Co po nás zbude
V Praze bylo krásně slunečno, nádherný podzimní den. V budově Národního archivu v Praze Chodovci se uskutečnil třetí ročník konference Co po nás zbude. Pro ty kdo nejsou obeznámeni, nejedná se o žádnou konferenci na téma smyslu života. Jedná se o konferenci se zaměřením na elektronizaci státní správy pořádanou stejnojmenným sdružením.
Počátky sdružení Co po nás zbude lze datovat do roku 2003, v němž byl tým odborníků, zastoupený experty  z Národního archivu, Ministerstva vnitra, Ministerstva informatiky a společnosti ATS Relsie, pověřen prací na tvorbě standardu, reflektujícím novelu zákona. Ukončení úkolu, jehož výsledky byly preze... více »

Business rychleji a efektivněji?

Pak jedině bez papíru

Business rychleji a efektivněji?
Trendem dnešní „turbulentní“ doby je jednoznačně zrychlování a tlak na efektivitu. V obchodu je tento trend hnán do extrému potřebou konkurenceschopnosti a nezbývá, než mu čelit, jak jen to je možné. Dříve výměna dokumentů běžnou poštou trvala několik dní až týdnů. Dnes jsme schopni smluvní jednání realizovat přes e-mail během několika hodin. Přiznejme si tedy, že papír, který tu byl od nepaměti, do této doby už tak nějak nezapadá a nestačí nám. Nabídky se tvoří, podávají a čtou elektronicky, prezentace produktů a služeb jsou realizovány s využitím počítačů, komunikace probíhá e-mailem a klíčové informace hledáme na internetu. Informace na pa... více »
akce

Zavádíme elektronické schvalování faktur

Elektronický automatizovaný oběh příchozích faktur je snem většiny finančních ředitelů. Na první pohled přináší samá pozitiva: faktury jsou placené v termínu, obrázky jsou bezpečně uloženy na archivním serveru, kde jim nehrozí ztráta ani poškození a za určitých podmínek lze obrázky faktur považovat za originály, které obstojí u soudních řízení. Rád bych vás seznámil s aspekty, se kterými se můžete při zavádění elektronického schvalování faktur setkat, a nastínil některá řešení, která jsou v dnešní době k dispozici.
Proces elektronického schvalování faktur se dá rozdělit do několika částí: Digitalizace faktury V tomto kroku je faktura ... více »

Problémy při návrhu a implementaci workflow systémů

Problémy při návrhu a implementaci workflow systémů
Workflow systémy se nezasvěcenému pozorovateli mohou zdát jako složitá džungle, ve které se operuje různými zkratkami či technologiemi. Co je vlastně v této oblasti důležité a kam směřuje? Jaké záludnosti je možno očekávat při implementaci workflow systému v podnikové sféře? V následujícím textu se pokusím na tyto otázky odpovědět. Článek vznikl na základě praktických zkušeností s vývojem workflow systému a následných implementací u konkrétních zákazníků.
Analýza procesů První, avšak nejdůležitější krok při zpracování workflow procesů je způsob převodu podnikového procesu do interní struktury použitého softwaru. Podnikové procesy bývají... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19
Ceník inzerce portálu SystemOnLine