facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa dokumentů

Správa dokumentů, EDM, Spisová služba, Webové aplikace, E-shopy, B2B portály

clanky Správa dokumentů: články

Datové schránky – na co si dát pozor

Datové schránky – na co si dát pozor
První měsíce provozu datových schránek ukázaly přínosy tohoto systému, ale upozornily i na některá rizika, která se mohou objevit, pokud firmy nový systém podcení. Podívejme se tedy, na co by zejména firemní uživatelé datových schránek měli dávat pozor.
Datové schránky jistě přinesly a přinášejí velkou modernizaci i do oblasti, kde se stýká veřejná správa a soukromé firmy. Pro firmy znamenají přínos v podobě snadnější komunikace, ovšem v případě, pokud firmy podcení některá důležitá opatření, která by měla být s elektronickou komunikací nezbytně spjata, může systém datových schránek přinést i určitá právní rizika. Následující řádky přiná... více »

Podepisování elektronických dokumentů s přehledem

Podepisování elektronických dokumentů s přehledem
Výkon veřejné správy s sebou přináší i značný počet zpracovávaných dokumentů, z nichž čím dál větší procento tvoří dokumenty elektronické. Správu a řízení jejich oběhu řeší většina úřadů (dnes už obligatorně) prostřednictvím informačních systémů pro jejich správu – spisových služeb. Tyto produkty už hranice dnešního chápání pojmu spisová služba dávno přesahují. Standardem je jejich integrace s konverzními pracovišti, datovou schránkou, jejich provázanost s kancelářskými systémy i kancelářskou technikou (frankovací stroje), vazba na rozšiřující aplikace (e-learning, úkoly), vytěžování dat z formulářů atd.
Elektronických dokumentů přibývá ... více »

Jak snížit náklady fungování elektronického obchodu

Jak snížit náklady fungování elektronického obchodu
Chcete-li konkrétní radu a ihned začít šetřit, vytiskněte si svůj výkaz zisků a ztrát a jděte položku po položce a přemýšlejte, jak ušetřit. Hmmm. Anebo se nad tím můžeme společně zamyslet trošku systémověji.
Úspory a strategie e-shopu – co to má společného Říká se, a já s tím souhlasím, že jsou jen dvě cesty, jak může být e-shop opravdu úspěšný – specializovat se, nebo být veliký. Ať už jste si vybrali jednu nebo druhou cestu, obě mají společné to, že nahrávají prostoru pro úspory. Velikost: úspory z rozsahu (například cena telefonní ústředny může být stejná v malé i velké firmě, ale ve velké ji využívá ... více »

Datové schránky v podmínkách resortu Ministerstva obrany

Datové schránky v podmínkách resortu Ministerstva obrany
Zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, si vyžádal na Ministerstvu obrany ČR (jakožto tzv. veřejnoprávním původci) organizační a projektové zajištění příjmu a odesílání datových zpráv, jejich oběh, vyřizování a následně ukládání.
Zvládnutí datových schránek v podmínkách resortu znamenalo realizovat značně rozsáhlý projekt. Ministerstvo obrany patří k největším orgánům veřejné moci v zemi, resort představuje řádově třicet tisíc zaměstnanců, přes dvě stě organizačních složek a útvarů a 26 datových schránek. Změny zasáhly pochopitelně především elektronický systém správy dokumentů. Od roku 2005 je ... více »
akce

Podnikové transakce v éře cloud computingu

Podnikové transakce v éře cloud computingu
Dnes je prakticky nemožné přečíst si v počítačových médiích nějaký článek a nenarazit v něm na zmínku o cloud computingu. Přístup ke službám a aplikacím přes net se rychle stává něčím, co podniky prostě „musí mít“.
Fungování a ziskovost mnoha organizací jsou dnes závislé na klíčových podnikových transakcích jako zadávání on-line objednávek, aktivace nového mobilního telefonu nebo rezervace hotelového pokoje. Všechny tyto transakce velmi často zahrnují komunikaci se zákazníky nebo obchodními partnery, sestávají z komplexní sady interakcí a využívají různý aplikační software. Pokud cloud platforma nemůže automaticky ... více »

O2 Smart Data Box Solution Silver

O2 Smart Data Box Solution Silver
Řešení je vybudováno na platformě produktu Exact Synergy Enterprise (dále ESE), který poskytuje funkcionalitu potřebnou pro vybudování robustního řešení pro automatizaci práce s datovými schránkami ve společnosti či holdingu. Podnikový systém ESE je pro případ obsluhy datových schránek předpřipraven ve formě řešení O2 Smart Data Box Solution Silver (O2SDBS-S). Tímto způsobem je možné zajistit rychlé nasazení celého řešení u zákazníka. Funkcionalita systému potřebná pro práci s datovými zprávami ovšem představuje pouze zlomek celkové funkcionality systému – uživatelé mají možnost vytvářet si v systému další workflow proces... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Ceník inzerce portálu SystemOnLine