facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa dokumentů

Správa dokumentů, EDM, Spisová služba, Webové aplikace, E-shopy, B2B portály

clanky Správa dokumentů: články

Jak integrovat bez rozhraní i bez integrační platformy?

Jak integrovat bez rozhraní i bez integrační platformy?
Zkušenost posledních let ukazuje, že řízené předávání XML dat mezi informačními systémy je po všech stránkách výhodnější alternativou nejen vůči vytváření integračních rozhraní, ale často i vůči klasické integrační platformě. Rozhodně je tak tomu v organizacích, kde jsou zpracovávány relativně malé objemy dat. Tedy organizacích, jako jsou například výrobní podniky.
Co se týče integrace informačních systémů, je situace ve většině výrobních firem velmi podobná. Funguje zde aplikace pro řízení výroby, účetní systém, potom systém, v němž jsou spravována data o zákaznících, personalistika, řízení skladů, objednávkový systém a nejspíš i několi... více »

Spisová služba a důvěryhodné ukládání dokumentů

Spisová služba a důvěryhodné ukládání dokumentů
Výměna dokumentů pomocí Informačního systému datových schránek (ISDS) přispěla k masivnímu nárůstu počtu digitálních dokumentů. Tomu se veřejná správa dlouho vcelku úspěšně bránila a měla pro to jeden poměrně pádný argument – dosud nebylo dořešeno, jak digitální dokumenty důvěryhodně ukládat.
Hrozí „doba temna“? Situaci skutečně nelze brát na lehkou váhu. Kdo by se chtěl dočkat chvíle, kdy nebude možné zobrazit a přečíst uložené digitální dokumenty? Kdo by chtěl takto ztratit část své historie? Bohužel i touto tvrdou zkušeností si již prošly některé zahraniční instituce a odborníky používané pojmenování pro současnou dobu „digital dark ... více »

Řízení informací a záznamů

podle normy ISO 15489

Řízení informací a záznamů
Způsob řízení dokumentů, záznamů a jejich obsahu může být různý. Jak nejlépe zpracovat, řídit a uchovávat dokumenty a záznamy? Dokážete nalézt správné dokumenty a záznamy v okamžiku, kdy je potřebujete použít? Jakým způsobem vám napomáhá váš systém řízení dokumentů a záznamů při zvyšování efektivity? Odpovědi na tyto otázky jsou zahrnuty v požadavcích normy ISO 15489:2001 Information and Documentation – Records Management (Správa informací a dokumentů – spisová služba).
Norma ISO 15489-1:2001 Information and Documentation – Records Management (Správa informací a dokumentů – spisová služba) je rámcem nejlepších praktik (best practices), k... více »

Datové schránky na úřadech

Proč se někde daří zefektivňovat činnosti, a jinde ne?

Datové schránky na úřadech
Datové schránky mají nesporně potenciál transformovat činnost organizací veřejné správy. Nejde zdaleka jen o úsporu na poštovném. Výsledkem by měly být čistě elektronické procesy s vysokou mírou automatizace, a tudíž i interní snížení nákladů. V řadě úřadů skutečně probíhají změny tímto směrem. Vedle toho ale jsou organizace, kde zatím pracnost spíše narostla a procesy se spíše zkomplikovaly. V čem jsou hlavní rozdíly mezi oběma skupinami úřadů?
Ačkoliv nemáme k dispozici statistický průzkum, podle našich zkušeností s centrálními i samosprávnými úřady neodpovídá mediální obraz realitě. Mnoha orgánům veřejné moci na všech úrovních – od Če... více »
akce

V archivech už nestraší

V archivech už nestraší
Když vyslovíte slovo archiv, asi se většině lidí vybaví místo s regály a krabicemi plnými papírových dokumentů, kterému vládne archivář. Možná si někteří vzpomenou i na starého úředníka, oficiála Bormana, ztvárněného nezapomenutelným Vlastou Burianem ve filmu Katakomby, který úřadoval ve sklepních kancelářích Pozemkového úřadu. Technologický vývoj však kromě klasických papírových dokumentů, filmových a zvukových záznamů na nosičích či fotografiích přinesl, zejména díky rozvoji informačních systémů, také elektronické formy dokumentů, které je třeba archivovat nad jiné pečlivě a spolehlivě.
Celosvětová encyklopedie Wikipedie definuje archi... více »

Datové schránky – na co si dát pozor

Datové schránky – na co si dát pozor
První měsíce provozu datových schránek ukázaly přínosy tohoto systému, ale upozornily i na některá rizika, která se mohou objevit, pokud firmy nový systém podcení. Podívejme se tedy, na co by zejména firemní uživatelé datových schránek měli dávat pozor.
Datové schránky jistě přinesly a přinášejí velkou modernizaci i do oblasti, kde se stýká veřejná správa a soukromé firmy. Pro firmy znamenají přínos v podobě snadnější komunikace, ovšem v případě, pokud firmy podcení některá důležitá opatření, která by měla být s elektronickou komunikací nezbytně spjata, může systém datových schránek přinést i určitá právní rizika. Následující řádky přiná... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19
Ceník inzerce portálu SystemOnLine