facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa dokumentů

Správa dokumentů, EDM, Spisová služba, Webové aplikace, E-shopy, B2B portály

clanky Správa dokumentů: články

Web content management

Web content management
Každá společnost vlastní informace, dokumenty, multimédia, databáze apod. v elektronické podobě, a pokud chce dobře fungovat, měla by tyto informace nějakým řízeným způsobem spravovat a využívat. Klíčovým se stává spolehlivé uložení takovýchto informací, tedy bezpečné uložení se zabezpečením proti neoprávněnému přístupu a proti ztrátám dat, a také zajištění efektivního přístupu k informacím.
U řešení web content managementu (WCM) je kladen důraz zvláště na druhý bod – na zpřístupnění informací prostřednictvím webu uživatelům, klientům, partnerům, zaměstnancům apod. Nasazením řešení WCM dostává společnost do rukou nástroj, kter... více »
POINT.X

Co nabízí systémy ECM?

Co nabízí systémy ECM?
Enterprise content management (ECM) zůstává diskutovaným termínem, za kterým si každý představí něco jiného. Někdo vidí oběh dokumentů, jiný komplexní systém, další skenování dokumentů. Systémy ECM nejsou na našem trhu novinkou, a přesto někteří z nás stále nevědí, jak na ně nahlížet. Informace jsou již dlouho právem považovány za jednu z hlavních deviz podnikání. Stejně jako v případě jiných populárních termínů je i ECM definován různě. Zpravidla se velcí výrobci snaží ustanovit sami sebe lídrem na trhu, a proto zavádějí nová označení, kterými dokazují, že právě jejich technologie je nejnovější a nejpokrokovější. Tento fakt bohužel způsobuje... více »

ECM šetří čas i náklady

ECM šetří čas i náklady
Minimálně třetinu nákladů na práci s informacemi ušetří společnost po dvou letech od nasazení enerprise content managementu. Moderní správa dokumentů a jejich převedení do jednotného úložiště navíc zabrání na jedné straně duplicitě, na straně druhé neúplným a neaktuálním informacím. Trend, který se v Česku projevuje teprve pár let, je dnes ve světě standardem.
Enterprise content management (ECM) se v posledních letech skloňuje ve všech pádech. Jde totiž o soubor velmi účinných nástrojů, které umožní spravovat elektronický obsah dokumentů v tom nejširším slova smyslu. A správa dokumentů je v současné době pro většinu společností více než ... více »
POINT.X

Elektronický oběh dokumentů šetří čas a finance

Elektronický oběh dokumentů šetří čas a finance
Elektronická komunikace je dnes pojmem skloňovaným všude a ve všech pádech. Dostupné připojení do sítě internet, dostupné počítače a softwarové vybavení umožnilo její masivní rozšíření. V podnikové sféře je dnes samozřejmostí využívaní elektronické pošty, která postupně vytlačuje korespondenci papírovou. Ač naše země není lídrem v oblasti využívání IT v domácnostech, i zde už jsme si zvykli na výhody elektronické pošty nebo dalších způsobů elektronické komunikace – instantního messagingu ICQ, MSN či chatu. Využíváme však všechny možnosti, které nám elektronická komunikace nabízí?
V podnicích, a zejména na úřadech je dodnes kupodivu velmi... více »
akce

Perspektivy e-fakturace pro malé a střední podniky

Perspektivy e-fakturace pro malé a střední podniky
Pozornost poskytovatelů ICT služeb se přesouvá od velkých firem ke středním a menším společnostem. Mnozí odborníci hovoří o tom, že průlomovou službou v oblasti B2B integrace v tomto segmentu se může stát elektronická fakturace. V současné době však nejsou na trhu k dispozici dostatečně rozšířená a standardizovaná řešení.
Elektronická fakturace narozdíl od mnohých jiných IT projektů přináší okamžité a přesně vyčíslitelné přínosy. V České republice je vydáváno zhruba 700 milionů faktur ročně, z toho přibližně 40 % stále na papíře (odhad na základě čísel dostupných pro skandinávské státy). Pokud se zaměříme pouze na „quick-wins“ v podobě o... více »

ECM automatizuje a zrychluje procesy

Když se dneska řekne „elektronické workflow“, tak si většina z nás něco představí, nebo alespoň přizná, že už to slovo slyšela. Zvláště když se v práci musíme vypořádat s termíny jako procesy, optimalizace, efektivita nebo snižování nákladů. A elektronické workflow opravdu vypadá jako zajímavé řešení optimalizace firemních procesů. Tedy teoreticky. Prakticky si hodně lidí stále myslí, že papír je přece jenom papír a když už po nich někdo chce něco schvalovat, tak ať je to hezky podepsané (také to chvíli trvalo, než ten svůj podpis dotáhli do té pěkné podoby). A tento článek je určen právě těmto lidem. Nesnaží se je přesvědčit, že bez workflow... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19
Ceník inzerce portálu SystemOnLine