facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa dokumentů

Správa dokumentů, EDM, Spisová služba, Webové aplikace, E-shopy, B2B portály

clanky Správa dokumentů: články

Změny v postavení spisové služby

Změny v postavení spisové služby
Legislativní vývoj v oblasti předpisů týkajících se vedení spisové služby již konečně odráží posuny v poměru elektronických a listinných dokumentů, které jsou organizacemi privátního i veřejného sektoru zpracovávány. Následující příspěvek naznačuje průběh těchto legislativních změn za poslední dva roky a ukazuje, jaké důsledky mají tyto změny na postavení spisových služeb a co je třeba v této oblasti řešit.
Legislativa pro spisovou službu Pojem spisová služba jako odborná správa dokumentů není termínem novým, ale vzhledem k prudkému rozvoji elektronických dokumentů získává nový rozměr. Základním právním předpisem pro tuto oblast je záko... více »

Digitalizace je první krok do bezpapírové kanceláře

Digitalizace je první krok do bezpapírové kanceláře
Komplexní systém pro řízení a správu dokumentů by měl obsahovat přibližně desítku vzájemně integrovaných funkcionalit. Všechny mají společně za úkol zajistit kompletní životní cyklus digitalizovaných materiálů v organizaci.
Mezi základní funkcionality uceleného řešení správy dokumentů patří management digitálních aktiv, tisk a zobrazování, skenování, řízení workflow, správa záznamů, archivace a skartování, ukládání dokumentů, elektronické formuláře, kontrola dokumentů z pohledu norem ISO a moduly pro bezpapírovou kancelář. V rámci organizace by měl fungovat jeden centrální systém pro řízení dokumentů, v němž všechny informační materiály ... více »

Světem obchází strašidlo elektronický dokument

Světem obchází strašidlo elektronický dokument
V podstatě každý, kdo používá e-mail, obdržel nebo poslal elektronický dokument. Prakticky všechny dokumenty, s nimiž nyní v životě pracujeme, vznikly elektronicky. Přesto většinu dokumentů, které považujeme za důležité a hodné uložení pro budoucnost nebo které potřebujeme ověřeně doručit, vytiskneme a založíme nebo podepíšeme a odešleme doporučeně poštou.
Elektronické dokumenty nám samovolně pronikly do života. Prostě jsme je dostali e-mailem a pak jsme je zase odeslali. A právě v tom tkví jejich hlavní síla a faktická samozřejmost. Těžko dnes budeme hledat někoho, kdo bude využití výhod elektronických dokumentů popírat. Pro pořádek si ... více »

„ECM aplikace přinášejí úspory, proto budou pro firmy zajímavé,“

říká Vladimír Sýkora, generální ředitel společnosti Sabris

„ECM aplikace přinášejí úspory, proto budou pro firmy zajímavé,“
Společnost Sabris uskutečnila na začátku letošního roku významnou akvizici. Odkoupila jednoho z předních dodavatelů aplikací pro správu podnikového obsahu (ECM – Enterprise Content Management). Proč považuje právě tento segment za lukrativní, jaké jsou její priority do budoucna v roli předního partnera společnosti SAP a další otázky zodpověděl v exkluzivním rozhovoru pro IT Systems a CVIS.cz generální ředitel společnosti Vladimír Sýkora.
Ve funkci generálního ředitele působíte od roku 1998. Jaké největší změny v trendech jste za tu dobu zaznamenal na českém trhu s podnikovými aplikacemi? Obor ICT je jedním z nejdynamičtějších a rychlost... více »
akce

Integrační řešení aneb Další krok v EDI komunikaci

Integrační řešení aneb Další krok v EDI komunikaci
V současné době již řada společností úspěšně implementovala standardní EDI komunikaci, výměna elektronických zpráv GS1 EANCOM s obchodními řetězci je několik let již zcela běžnou záležitostí. Zároveň se však zvyšuje rozmanitost a hloubka požadavků jednotlivých obchodních partnerů jak z hlediska řešených procesů, tak z hlediska použitých EDI standardů, požadovaných komunikačních kanálů, a hlavně i rychlosti realizace. To přináší zvyšující se požadavky na flexibilitu řešení a klasický koncept EDI konvertoru přestává vyhovovat – nastupuje integrační platforma.
Co přináší integrační platforma Integrační platforma představuje flexibilní řeše... více »

PDM systémy jsou ve výrobních firmách klíčem ke konkurenceschopnosti

PDM systémy jsou ve výrobních firmách klíčem ke konkurenceschopnosti
Ať chtějí či nechtějí, musejí dnes výrobní společnosti hledat způsoby, jak zefektivnit své výrobní procesy. Podle profesora Jiřího Marka, autora knihy Integrovaný vývoj produktu a jinak technického ředitele společnosti Toshulin, ovlivňuje až dvě třetiny výrobních procesů oddělení konstrukce, která tak bývá ve většině výrobních podniků úzkým místem. Zkušenosti úspěšných výrobních společností ukazují, že je třeba toto úzké místo rozšířit, aby prostřednictvím neustálých inovací dokázaly čelit sílícím konkurenčním tlakům na trhu.
Základní výzvy: rychlost, kvalita, variantnost V posledních několika letech byly výrobní podniky nuceny významně... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Ceník inzerce portálu SystemOnLine