facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Správa dokumentů

Správa dokumentů, EDM, Spisová služba, Webové aplikace, E-shopy, B2B portály

clanky Správa dokumentů: články

Formulářová řešení pro podporu obchodních zástupců

Formulářová řešení pro podporu obchodních zástupců
Nahrazování papírových tiskopisů nebo textů a tabulek posílaných e-maily interaktivními formuláři s řízeným oběhem je jednoznačným trendem. Zvlášť výhodné je nasazení formulářových technologií tam, kde posílat papíry není praktické a zároveň je třeba zajistit jednoznačné a prokazatelné schválení, typicky u organizací s mnoha pobočkami nebo mnoha pracovníky v terénu. Tedy například se sítí obchodních zástupců.
Dále popisované řešení je velmi sofistikované a komplexní. V praxi se zatím většinou používá méně formulářů a je automatizována menší část procesu. Nicméně nejedná se o pouhou vizi, všechno, co zde popisujeme, už reálně funguje v ně... více »

Běžné chování uživatelů datových schránek znamená bezpečnostní problém

Běžné chování uživatelů datových schránek znamená bezpečnostní problém
Denně dochází k mnoha pokusům o útoky na servery a počítače připojené k síti Internet a jen naivní člověk by si mohl myslet, že si hackeři nechají ujít příležitost zkusit změřit své síly s novinkou v elektronické komunikaci – systémem datových schránek.Od 1. listopadu 2009 všechny české firmy a organizace přijímají korespondenci od orgánů veřejné moci výhradně elektronicky prostřednictvím datových schránek. V praxi to znamená, že přes Internet dostanou například vyměřený nedoplatek daní z finančního úřadu, oznámení o zahájení konkursu od soudu či například rozhodnutí o vítězství ve veřejné soutěži o lukrativní zakázku.
Jde tedy o z... více »

Reportáž: konference Datové schránky pro pokročilé

Reportáž: konference Datové schránky pro pokročilé
Ještě před ostrým spuštěním datových schránek proběhla v kongresovém centru Top Hotel Praha konference Datové schránky pro pokročilé. Účast takřka šesti set účastníků, kteří naplnili oba sály kongresového centra, dávala tušit, že datové schránky je současným tématem číslo jedna. Mnoho účastníků konference, především z řad odborné veřejnosti, vnímalo tuto akci jako příležitost podrobně se seznámit s problematikou datových schránek z úst nejpovolanějších. Tedy od osob, které stály u zrodu projektu a právní úpravy datových schránek a jsou provozovatelé informačního systému datových schránek nebo poskytovatelé produktů pro datové schránky. Účastn... více »

Datové schránky a informační bezpečnost

Datové schránky a informační bezpečnost
Témata spojená s datovými schránkami plní již několik měsíců stránky odborných i všeobecně zaměřených médií, která propírají různé aspekty jejich neúprosně se blížícího ostrého provozu. I když se některé články dotýkají i dílčích bezpečnostních témat, nemohu se zbavit pocitu, že jen málokdo si plně uvědomuje všechny dopady, které bude zavedení datových schránek mít na řešení informační bezpečnosti jak na straně soukromých firem, tak i pro samotné státní orgány.
Elektronické informace = ohrožené informace Základní a nejzávažnější problém nespočívá v technických ani procesních aspektech datových schránek, ale v tom, že... více »
akce

Integrace datové schránky

Integrace datové schránky
Před čtvrt rokem vešel v platnost zákon o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, který zcela zásadně mění způsob komunikace mezi soukromými subjekty a státními institucemi. Nový zákon ukládá orgánům veřejné správy a právnickým osobám povinnost přijímat a podávat úřední dokumenty i v elektronické podobě. Pro tento účel byl Ministerstvem vnitra zřízen Informační systém datových schránek (ISDS), jehož hlavním cílem je efektivnější, tedy rychlejší, levnější a bezpečnější, veřejná správa.
... více »

Elektronická výměna dat aktuálně a z různých pohledů

Elektronická výměna dat aktuálně a z různých pohledů
Jak jsou chápány rozdíly mezi standardní elektronickou výměnou dat (EDI) a zbytkem e-komunikace? Má smysl integrovat léty prověřený globální EDI standard nebo investovat do více či méně proprietárních řešení na jiných technologiích? Jak se dívají uživatelé na problematiku elektronické výměny dat a co ukazují aktuální trendy v různých oblastech? Přinášíme pohled zblízka určený zejména těm, pro které problematika B2B elektronické komunikace dosud představovala „vzdáleného strašáka“. S ohledem na rostoucí potřebu automatizace výměny obchodních a logistických dokumentů mezi podniky je zřejmé, že takových je a bude stále méně... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
Ceník inzerce portálu SystemOnLine