facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Virtualizace a cloud computing

Konsolidace serverů, virtualizace aplikací a desktopů, cloud computing

clanky Virtualizace a cloud computing: články

Krok za krokem s hypervizorem VMware ESXi

Krok za krokem s hypervizorem VMware ESXi
Chcete-li získat první zkušenosti s virtualizací, zkuste začít se softwarem VMware ESXi, který je zdarma, ale přitom nabízí veškerou potřebnou virtualizační funkcionalitu. Po seznámení s jeho prostředím pro vás bude jednoduché nasadit v prostředí vaší infrastruktury některý ze sofistikovaných virtualizačních nástrojů VMware vSphere 4.
Je váš hardware připraven na virtualizaci? Na seznamu certifikovaných strojů uvedeném na webových stránkách www.vmware.com jsou prakticky všechny běžně používané servery. Navíc VMware sestavuje seznamy hardwaru a jeho konfigurací, které sice nejsou oficiálně certifikovány, ale jsou ověřené širokou komunito... více »

Instalace a nastavení virtualizovaného prostředí na platformě Hyper-V

Seriál: Virtualizace v praxi (2. díl)

Instalace a nastavení virtualizovaného prostředí na platformě Hyper-V
Po úvodním dílu našeho seriálu o virtualizaci, ve kterém jsme se obecně zaměřili na jednotlivé typy virtualizací, na důvody, proč vlastně virtualizovat a jaké z toho mohou plynout výhody, se dnes posuneme do praktické roviny. Na platformě Microsoft Hyper-V Server si popíšeme, jak postupovat, abychom získali kvalitní virtuální prostředí, které naplní očekávání, která do oblasti serverové virtualizace vkládáme.
Hardware Jako první bude nutné ověřit, zdali servery, které budou hostovat naše budoucí virtuální prostředí, splňují nezbytné hardwarové požadavky. Díky použité technologii hypervisoru Hyper-V je nezbytné, aby naše servery byl... více »

Virtualizace

Virtualizace
Virtualizace obecně přináší možnost provozování více tzv. virtuálních počítačů na jednom fyzickém počítači. Jednotlivé virtuální počítače jsou navzájem izolovány, pouze vzájemně sdílejí prostředky (výkon) hostitelského fyzického počítače. Virtualizaci na nejrozšířenější současné HW platformě - PC serverech, se budeme věnovat v následujících řádcích.
Přínosy virtualizace, výhody a nevýhody Od virtualizace IT jsou očekávány následující přínosy: konsolidace serverů v rozsáhlém IS, minimalizace vzájemného ovlivňování provozovaných systémů, zvýšení dostupnosti a provozní spolehlivosti služeb ICT, sjednocení testovacího a provozního pro... více »

Možnosti virtualizace, přínosy virtualizace serverů

Seriál: Virtualizace v praxi (1. díl)

Možnosti virtualizace, přínosy virtualizace serverů
Protože slovo virtualizace doslova a do písmene hýbe současným světem IT, byli jsme požádáni redakcí IT Systems o napsání několikadílného seriálu, který by vás postupně provedl jednotlivými úskalími této problematiky. A to pokud možno co nejpraktičtěji a s co největším důrazem na zkušenosti, které se dají získat jen opakovanou implementací a řešením problémů „na bojišti“. Každý seriál je ale nutné nějak zahájit, uvést do potřebného kontextu. Proto se dnes zaměříme na úvod do problematiky virtualizace, příkladů jejího využití a dosažitelných přínosů. V příštích dílech už se vydáme směrem k praktické a implementační f... více »
akce

Bezpečnostní hrozby a doporučení pro virtualizované systémy

Bezpečnostní hrozby a doporučení pro virtualizované systémy
Současností a budoucností ICT je virtualizace. Ač nezadržitelně postupuje a nabývá na kvantitě i kvalitě, je přijímána s rozpaky. Někdy je vítaná, jindy obávaná. Obé z toho důvodu, že není dostatečně prozkoumaná a pochopená. A pro oblast informační bezpečnosti to platí dvojnásob.
Známá neznámá Virtualizace je přitom právě z bezpečnostního hlediska specifická. V „běžném“ počítačovém světě (kde „běžném“ je synonymum pro „nevirtuálním“) má každá aplikace svůj hardware, firewall, port, prostředí, operační systém apod. Stejně jako vlastní jasně definovanou a transparentní konfiguraci či říze... více »

Správa virtuální IT infrastruktury

Seriál: Virtualizace v praxi (5. díl)

Správa virtuální IT infrastruktury
V předešlých dílech našeho seriálu jsme se zaměřili na klíčové oblasti virtualizace – ať už z obecného pohledu, či například z pohledu zajištění vysoké dostupnosti. Jednou z posledních oblastí je potom správa a dohled nad celým virtuálním prostředím. Aby virtualizace přinesla opravdu to, co je pro management společností nejdůležitější, tedy snížení nákladů na vlastnictví serverové infrastruktury, musí se splnit a správně navrhnout tři klíčové oblasti: volba virtualizační technologie, nákup hardware a hlavně správný návrh/design celé infrastruktury, zajištění vysoké dostupnosti, aby nové prostředí nepřineslo víc... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine