facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Virtualizace a cloud computing

Konsolidace serverů, virtualizace aplikací a desktopů, cloud computing

clanky Virtualizace a cloud computing: články

Duální datacentrum

Důležité je rozumět principům

Duální datacentrum
Pojmy jako metro či site recovery v oboru síťových úložišť často chybně vzbuzují dojem zajištění nejvyšší možné dostupnosti dat. Poznejte detaily, které rozhodují, kdy tomu tak je, a kdy ne.
Uvažujete o tom, jak učinit svou serverovnu, a tedy vaše aplikace odolné proti nepříznivým vlivům náhody, počasí či omylu člověka? Nejspíš už jste se zamýšleli nad zdvojováním serverů, switchů, diskových polí, racků, napájení, nebo celých serveroven. Na trhu je mnoho produktů, které funkce redundance a trvalé dostupnosti inzerují, mnoho z nich je ale plní omezeně. Mnoho diskových úložišť s přívlastky jako „trvale dostupné“, „synchronní“, „fault-to... více »

Obecná pravidla a operační systémy

Seriál: Licence produktů Microsoft ve virtuálním prostředí (1. díl)

Obecná pravidla a operační systémy
Licence k softwaru tvoří stále významnější položku v ceně mnoha IT řešení. Jejich nesprávné pořízení je ale spojeno s vysokými sankcemi. Z podstaty autorského práva smí uživatel s produkty zacházet jen tak, jak mu to licenční smlouva výslovně dovolí. To, co licence nezmiňuje (nemusí to ani zakazovat), je tedy uživateli nedovoleno, i když je to technicky proveditelné. Uživatel přitom musí být schopen kdykoli věrohodně prokázat, že podmínky udělené licence dodržuje. Protože licenční smlouvy nepatří zrovna k nejčtenější literatuře, přinášíme dvoudílný seriál, abychom postupně připomenuli pravidla, jejichž přehlížení se opravdu nev... více »

Reporting, kapacitní plánování a sledování změn

Reporting, kapacitní plánování a sledování změn
Postupný přechod z fyzické infrastruktury na virtuální je zásadní změnou ve správě a řízení celého IT prostředí. Větší flexibilita umožňuje dynamičtější fungování a správu ICT prostředků, větší utilizace zdrojů serverů přináší efektivní nakládání s investicemi a jejich ochranu. Virtualizace v podobě, jakou ji dnes známe a běžně využíváme, je ale také další vrstvou infrastruktury, o kterou je nutno se starat a mít o ni přehled, tedy ji monitorovat. Jedná se o velmi zásadní změnu v přístupu k využívání a správě nejenom výpočetních zdrojů. To, co se na první pohled zdá jako velká výhoda, by se mohlo při nesprávném využí... více »

VDI aneb Desktopy tak trochu jinak

VDI aneb Desktopy tak trochu jinak
Trápí vás složitá správa a deployment prostředí vašich klientských počítačů? Virtual desktop infrastructure (VDI) může být řešením. Myšlenka VDI spočívá v konsolidaci a virtualizaci klientských operačních systémů v datovém centru, kam budou uživatelé přistupovat ke svým desktopům pomocí protokolu pro vzdálený přístup. Virtualizace obecně slouží k oddělení hardwaru od poskytované služby, která může představovat cokoliv od prohlížeče internetu až po virtuální desktopy.
Virtuální desktopy mohou existovat ve dvou režimech. Tím prvním je režim permanentní, kdy má každý uživatel svůj osobní virtuální desktop a vždy se připojuje k tomu samému. ... více »
akce

Temné stránky virtualizace

Temné stránky virtualizace
Velké procento podniků již dnes používá, nebo se v krátké době chystá začít provozovat více a více serverů ve virtualizovaném prostředí. Hlavním důvodem jsou úspory, kterých lze dosáhnout díky optimálnějšímu využití hardwaru. To, že na jednom fyzickém serveru běží několik virtuálních, znamená nejen nižší výdaje za hardware samotný i jeho údržbu, ale snižují se i provozní náklady za elektřinu, kterou server potřebuje k provozu i chlazení. Na druhou stranu má i virtualizace své temné stránky.
Zálohování Obecně platí, že každý počítač by měl být zálohován, a to platí i o virtuálních strojích. Každý kritický server by měl být zabe... více »

Jak je to s návratností investic do virtualizace?

Jak je to s návratností investic do virtualizace?
Virtualizace a konsolidace slibuje snížit náklady na IT, sjednotit správu, podpořit ekologické cíle IT oddělení, plnění regulačních požadavků a zvýšení kontroly dat. Na co vše je třeba se ohlížet, pokud je zvažována realizace takto zásadní změny infrastruktury, a co je nutné zahrnout do nezbytné analýzy návratnosti investic na cestě k virtualizaci, je tématem tohoto článku.
Jako příklad pro rozbor návratnosti vložených investic do projektu virtualizace vezmeme analýzu tříletého provozu pro jednu českou společnost podnikající v dopravě, která se rozhodla virtualizovat 29 serverů. Po zpracování dalších parametrů, které si uvedeme níže... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine