facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Virtualizace a cloud computing

Konsolidace serverů, virtualizace aplikací a desktopů, cloud computing

clanky Virtualizace a cloud computing: články

Vyhýbáme se revoluci: podnikový průvodce přechodu na virtualizaci

Vyhýbáme se revoluci: podnikový průvodce přechodu na virtualizaci
S virtualizací přichází potenciál nižších nákladů a lepší produktivity v důsledku menšího počtu fyzických serverů, menší uhlíkové stopy, spotřeby i požadavků na chlazení. Nehledě, zda firma poptává více environmentální přístup nebo zlepšení své image a konkurenceschopnosti, vždy je pro ni virtualizace atraktivním řešením.
Virtualizace umožňuje efektivněji využívat dostupné systémové zdroje prostřednictvím konsolidace aplikací na pouhých pár fyzických serverů. Se změnou poptávky v oblasti infrastruktury datového centra, ale i v reakci na dopravní špičky se fyzické servery, které nejsou momentálně vytížené, automaticky vypnou, což přináší ... více »

Kvalitní management je základ

virtualizace a cloud computingu

Kvalitní management je základ
Virtualizace je fenomén, který nelze přehlížet. Výhody plynoucí z jejího nasazení jsou nemalé a mohou mít dalekosáhlé dopady na chod celé organizace. Je však třeba umět zajistit kvalitní a bezpečný management virtualizované infrastruktury.
Desítky virtuálních strojů na jednom serveru mohou zvýšit reakční schopnost IT oddělení, snížit náklady, zvednout produktivitu, omezit spotřebu elektrické energie a uspořit cenné metry čtvereční prostoru. Proto není divu, že virtualizace přitahuje společnosti všech velikostí. K tomu připočtěte rostoucí poptávku po cloud computingu, která tento trend jen podporuje… V rámci objektivity je však nutno z... více »

Cloud computing mění IT

Cloud computing mění IT
Cloud computing mění způsob, jakým firmy využívají IT služby. Mění IT oddělení z nákladového střediska na samotný motor podnikatelského úspěchu. A srdcem této transformace je právě virtualizace.
Cloud computing umožňuje využívat jakýkoliv zdroj IT jako službu bez ohledu na to, zda se jedná o podnikovou aplikaci, nástroje na podporu produktivity, platformy, firewally či servery. Mezi výhody patří, že společnosti získávají přístup k nejmodernějším technologiím a službám bez nutnosti rozsáhlých investic, odborného personálu a bez setrvalých provozních potíží. Díky cloud computingu lze přes síťové spojení poskytovat software, infrastrukturu,... více »

Personální cloudy?

Personální cloudy?
O veřejných či privátních cloudech byly popsány již stovky stran papíru, předneseny stovky přednášek, poskytnuty tisíce analytických, konzultačních a implementačních hodin. Cloudy patří mezi nejvíce diskutovaná témata v oblasti virtualizace, a kdo o nich nemluví, jako by nešel s dobou. Cloudová řešení vedou k efektivnějšímu způsobu poskytování aplikací a dat koncovému uživateli a zpřístupnění IT služeb „na vyžádání“ prostřednictvím nejvýhodnějších a dostupných technologií. Zákazníci se o ně zajímají a vyžadují je, dodavatelé je vyvíjejí, zdokonalují a čekajícím zákazníkům je nabízejí, prodávají a implementují. Při určitém zjednodušení pak clo... více »
akce

Licence pro software v mracích

Licence pro software v mracích
Hovoříme-li o různých výhodách cloudu, zaslechnete občas i takové zkratky jako „v cloudu už žádné licence nebudou“. Ale z tohoto mráčku hned tak nezaprší. Zkusme si tedy na ně raději posvítit, abychom si udělali představu, jak vypadá také tento rozměr řešení.
Připomeňme si, že licenční ujednání je tím mechanismem, jímž autor jakéhokoli softwarového díla (včetně těch provozovaných v cloudu) poskytuje uživateli vůbec jakékoli právo pracovat se softwarem. Pokud je nepřijmeme, nepřejdou na nás od autora žádná práva a on si se svým softwarem bude sice moci dělat cokoli, ale bez nás. I nakládání se softwarem v cloudu je řízeno nějakými pravidl... více »

Ani v cloudu nezapomeňte na správu

Ani v cloudu nezapomeňte na správu
Není to tak dávno, kdy jsme téměř ve všech médiích mohli číst články a získávat vlastní zkušenosti s tím, jak virtualizace umožňuje řešit problémy s narůstajícím množstvím serverů, pomáhá jim optimalizovat využití investic do hardwaru a snižovat provozní náklady. Podobná pozornost je dnes věnována technologiím cloudu. Obě tyto oblasti mají společného jmenovatele, který je v obou případech velmi důležitý, a tím je potřeba efektivní správy.
Od tradičních serverů až po cloud IT prochází téměř pravidelně generačními obměnami. Původně jsme se v serverovnách setkávali s velkými mainframe servery. Centralizované pojetí výpočetního výkonu ve sp... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine