facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Virtualizace a cloud computing

Konsolidace serverů, virtualizace aplikací a desktopů, cloud computing

clanky Virtualizace a cloud computing: články

Cloud z hlediska řízení rizik a nákladů (4. díl)

Rentabilita a metodika migrace do cloudu

Cloud z hlediska řízení rizik a nákladů (4. díl)
Cloud computing je z ekonomického hlediska vždy výhodnější než klasický computing, protože dochází ke sdílení zdrojů a tím k jejich lepšímu využití (vytížení) v čase i prostoru. Toto lepší vytížení má odvrácenou stranu – snižují se tím rezervy, které jsou potřebné k pokrytí předvídatelných i nepředvídatelných výkyvů v nárocích na kapacitu (výpočetní, úložnou i komunikační).
Při posuzování ekonomických výhod a nevýhod je proto vždy důležité, aby se porovnávaly srovnatelné parametry – k tomu se nabízí srovnání kontrastu osobní a hromadné dopravy: ekonomické výhody hromad... více »

Cloud z hlediska řízení rizik a nákladů (3. díl)

Speciální rizika bezpečnosti cloudu

Cloud z hlediska řízení rizik a nákladů (3. díl)
Nejčastější obavy zákazníků v souvislosti s cloudem vyplývají ze ztráty kontroly nad řízením informačních aktiv. I u hostovaného privátního cloudu, kdy je infrastruktura dedikována výlučně pro zákazníka, existují zmíněná rizika jednak ze samotné virtualizace, která přidává další vrstvu mezi HW a OS, která je potenciálně zneužitelná (proto musí být správně nakonfigurována, spravována a zabezpečena).
Pro vyhodnocování bezpečnosti ICT je rovněž nezbytné, aby byly správně implementovány a nastaveny procesy řízení bezpečnosti. Na straně bezpečnostních technologií je potřebná jejich správná celková architektu... více »
  

- Inzerce -

Nové sídlo pro nové milénium

Společnost K2 atmitec se přestěhovala do nového a jedinečného sídla


Je sice pravda, že 21. století již nakouslo svoji další desítku, přesto se takových projektů nevidí moc. Společnost K2 atmitec, která vznikla počátkem devadesátých let století minulého, se nedávno přestěhovala do nového sídla, které je vskutku jedinečné.

Než začnete ukládat data do cloudu, udělejte si v nich pořádek

Než začnete ukládat data do cloudu, udělejte si v nich pořádek
Nejčastější chybou v IT většiny českých podniků i institucí je plýtvání prostorem datových úložišť. Tato věta zní hrozivě. Je problém skutečně takového rázu, že stojí za to se jím vážně zabývat? Pokusme si na tuto otázku odpovědět.
Co je jasné, objem dat v národním i světovém měřítku narůstá. A to oproti minulým letům skokově. Je běžné, že středně velká firma okolo sta zaměstnanců počítá svá data až na desítky terrabajtů. No proč ne, řeknete si, vždyť cena datových úložišť stále klesá. Dnes jsou běžně dostupné známé NASky (Network Attached Storages), kde za pár tisíc získáte obří zásobník, jen jej naplnit. Al... více »

Jak na výstavbu firemního datacentra? (3. díl)

3. díl: Virtualizace, cloud a dostupnost

Jak na výstavbu firemního datacentra? (3. díl)
Nově vybudované datové centrum jsme v minulém díle vybavili síťovými technologiemi. Na vybavení i zdvojenou podlahu se ale zatím jen práší. Jak vdechnout datacentru život a převést do něho firemní aplikace, aby plnilo svůj účel?
Třetí a finální díl mapující výstavbu datacentra nastíní téma virtualizace, cloudu a s nimi související mantru vysoké dostupnosti. Do datacentra jsme do dnešního dílu investovali nemalé peníze, ale v případě cloudu nás ještě jedna zásadní investice v podobě diskového pole čeká. Výhody virtualizace serverů Abychom snáze pochopili zásadní výhodu cloudu, je vhodné začít z... více »
  

- Inzerce -

Efektivnější provoz a kvalitnější výuku podpořily univerzální desktopy

na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové


Fakulta informatiky a managementu je moderní školou rozvíjející perspektivní obory a úzce spolupracující s praxí. Na fakultě studuje více než 2 400 studentů ve třech studijních programech. Úspěšně se rozvíjí mezinárodní spolupráce. V rámci získaných grantů měli a mají pracovníci a studenti možnost krátkodobých studijních pobytů na univerzitách v rámci Evropské unie i mimo ni a fakulta vzdělává řadu zahraničních studentů.

Cloud z hlediska řízení rizik a nákladů (2. díl)

Cloud z hlediska řízení rizik a nákladů (2. díl)
Pro uživatele cloudu, konkrétně jejich CISO (Chief Information Security Officer), je nutné znát rizika, týkající se ochrany dat při používání služeb cloud computing a cloud storage. Primárně se samozřejmě jedná o klasickou triádu bezpečnosti: důvěrnost-integrita-dostupnost. V tomto článku nastíníme problematiku umístění dat, pokusíme se odpovědět na otázku „Kdo kontroluje data v cloudu?“ a upozorníme na některá kritická místa, která mohou vést k jejich chtěnému či nechtěnému odposlouchávání.
V kontextu ochrany dat je zapotřebí uvědomit si a posuzovat zejména: Míru možnosti oddělení (izolace) dat při... více »

OpenStack? OpenStack!

OpenStack? OpenStack!
Linux prošel během uplynulých dvaceti let vývojem od systému vhodného pro svobodné a komunitní projekty k platformě, která je ideální pro nasazení ve všech komerčních oblastech. Toto přijetí firemní sférou přitom nebylo lineární – signifikantní nárůst zájmu zaznamenal Linux až v posledních pěti letech. A ve srovnání s předchozími obdobími šlo o nárůst opravdu velmi výrazný. Důvod je prostý – Linux si dokázal získat důvěru. Oprávněně.
Průběh přijímání nových technologií se liší případ od případu. Například virtualizace má mnohem delší historii, než by se mohlo na první pohled zdát. Nic na tom nemění rychlost,... více »
  

- Inzerce -

FalconStor virtualizace storage

pro řešení dvou serveroven zdravotní pojišťovny Revírní bratrská pokladna


Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna (RBP) je jednou z největších zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven v ČR. V současné době registruje více než 410 tisíc pojištěnců převážně na severní a střední Moravě a ve Slezsku. Dostupnost služeb a přímý styk s klienty zabezpečuje síť expozitur a jednatelství. RBP je členem Svazu zdravotních pojišťoven ČR. Pro trvalou dostupnost datových služeb hlavnímu databázovému serveru si tato organizace vybrala řešení od společnosti COMA ZÁLOHOVACÍ SYSTÉMY – virtualizace storage FalconStor – postavené na hardwaru společnosti HP.

 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine