facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Virtualizace a cloud computing

Konsolidace serverů, virtualizace aplikací a desktopů, cloud computing

clanky Virtualizace a cloud computing: články

Význam a přínosy cloudu z perspektivy malých firem

Význam a přínosy cloudu z perspektivy malých firem
Cloudové služby jsou novým trendem využívání IT prostředků. V cloudu se neřeší, jaký si koupit hardware či software, ale individuálně se řeší, jakou konkrétní službu každý uživatel potřebuje, a tu si v cloudu objedná. Cloudy jsou novodobou revolucí IT, protože působí na změnu myšlení a mění náhled na IT jako takový. Cloudy jsou určitě přínosnou inovací každé společnosti a nabízejí velmi zajímavá řešení pro malé firmy, které si nemusí držet IT odborníky a vlastně si platí jen konkrétní službu, kterou potřebují.
Co si vlastně představit pod pojmem cloud? Pod tímto pojmem si můžeme jednoduše představit všechny služby, které mohou být využív... více »

Nákup, nebo pronájem?

aneb Jak řešit podporu procesů v malé firmě

Nákup, nebo pronájem?
Malá firma většinou nepomýšlí na sofistikované řešení vnitrofiremních agend. Stojí to přece spoustu peněz, času a jenom málokdy to něco přinese. Správu dokumentů tak firmy často řeší přes e-mail, v lepším případě sdílený adresář. Na smlouvy jsou šanony a personální systém šikovně nahradí několik papírů nebo sešitů v Excelu. Evidenci majetku stačí držet v „hlavě“, zaměstnanci stejně nebudou mít důvod ho při odchodu nevrátit. Zkrátka a prostě, zvládnutí vnitrofiremních procesů může počkat až na okamžik, kdy z nás bude velká a prosperující firma, která si může dovolit do těchto oblastí investovat. Je to ovšem pravda?
Výše nastíněným způsobe... více »

Blíží se konec éry PC?

Blíží se konec éry PC?
Je to neuvěřitelné, ale PC od společnosti IBM oslavilo letos už třicáté výročí svého vzniku. V souvislosti s tímto výročím se objevilo velké množství článků, které předpovídaly zánik PC éry a nástup nové éry, nejčastěji nazývané „post-PC“ érou. Je ale tato předpověď správná? Pojďme se ohlédnout za tím, co nám vlastně PC éra přinesla a čím je identifikována.
Vynecháme-li technické detaily, můžeme říct, že hlavním a zásadním rozdílem byl fakt, že díky PC se změnil poměr mezi množstvím uživatelů a počítačů. V minulosti byl nejtypičtějším scénářem jeden mainframe na určité množství uživatelů, nástup PC éry upravil tento poměr na jedna ku jed... více »

Uspěchané zavedení virtualizace?

Víc škody než užitku

Uspěchané zavedení virtualizace?
Jsou věci, které je třeba brát krok za krokem. Jednou z nich je také virtualizace. Zkuste do ní vlétnout jako pilot formule 1 a zaděláváte si místo úspor a větší flexibility na spoustu nepříjemných překvapení (VM sprawl apod.). Naproti tomu rozumně vypracovaná a krok za krokem následovaná strategie přináší ovoce…
Představte si, že jste právě dostali řidičský průkaz. Až na výjimky se asi taky rovnou nepustíte do závodění. Je třeba dospět, dozrát, bravurně zvládnout základy, získávat zkušenosti a kariéru si plánovat. Analogicky to funguje také u virtualizace. Většina organizací se může přetrhnout, aby v co nejkratším čase nasadila technolo... více »
akce

„Cloud computing dokáže zajistit milionové úspory...,“

říká Marcel Procházka, manažer rozvoje služeb a strategií Českých Radiokomunikací

„Cloud computing dokáže zajistit milionové úspory...,“
Většina zahraničních, ale i tuzemských společností postupně přichází na chuť cloud computingu, který v poslední době čeří zdánlivě klidné vody firemních IT oddělení. Ačkoli se postupně dostává do našeho slovníku, jen málokdo skutečně tuší, v čem spočívají jeho výhody. O tom, jaké úspory může virtuální datové centrum firmám přinést a jak pomůže zvýšit kvalitu ochrany uložených dat, jsme hovořili s Marcelem Procházkou, manažerem rozvoje služeb a strategií Českých Radiokomunikací.
Jakých parametrů by měla dosahovat serverovna, kterou většina firem využívá pro zajištění svých dat? Standardní datové centrum využívají firmy pro umístění a pro... více »

Právní aspekty cloud computingu

Právní aspekty cloud computingu
Fenomén tzv. cloud computingu již naplno zasáhnul i Českou republiku a mnoho zákazníků touží těžit z výhod, které tento způsob poskytování IT služeb nabízí, nicméně valná většina z nich se obává o bezpečnost svých dat, které leží někde „v oblacích“. Podstatou cloudcomputingových služeb je sdílené využívání IT technologií více uživateli za účelem efektivní utilizace výpočetního výkonu a aplikací. Tato kostrbatá definice je jen vyjádřením principu, že uživatel platí pouze za to, co spotřeboval. Daní za tuto flexibilitu je, že uživatel služby nemá plně pod kontrolou technologie, které jsou k poskytování služeb využívány, může se proto cítit méně... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine