facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Virtualizace a cloud computing

Konsolidace serverů, virtualizace aplikací a desktopů, cloud computing

clanky Virtualizace a cloud computing: články

Licencování softwaru ve virtualizovaném prostředí

Licencování softwaru ve virtualizovaném prostředí
Většina organizací po celém světě zavedla nebo zvažuje mix virtualizačních strategií pro zlepšení výkonu jejich IT infrastruktury a snížení provozních nákladů. Zatímco přínosy virtualizace jsou známé, složitost licencování softwaru ve virtualizovaném prostředí již méně a mnoho organizací se potýká s důsledky virtualizace, které mají vliv na jejich stávající softwarové licence. Pokud jde o výklad práv na základě st&... více »

Virtualizace v kostce

K čemu, jak a proč?

Virtualizace v kostce
Virtualizaci bychom mohli v krátkosti popsat jako vytvoření virtuálního, zdánlivého počítače uvnitř počítače skutečného (fyzického) pomocí vhodného softwaru. Ačkoli se může zdát, že je pojem virtualizace skloňován teprve pár let, reálné základy byly položeny již poměrně dávno. V dnešních dnech, kdy virtualizační technologie značně pokročily, již ani nemusí jít o virtualizaci celých počítačů. Virtualizovat lze i jednotlivé aplikace.
První virtu&a... více »

Podniková virtualizace na Linuxu?

Podniková virtualizace na Linuxu?
Pokud spoléháte na výhody Linuxu nasazeného v serverovém prostředí, možná uvažujete také o dalších možnostech zefektivnění provozu stávající serverové infrastruktury. Přeci jen, účinná virtualizace dokáže vlít novou krev do žil leckterému hardwaru a pomoci lépe využít jeho možností. Technologie KVM si s během více operačních systémů na jediné hardwarové sestavě poradí s přehledem. Co přináší uživatelům?
Za zkratkou KVM (Kernel Virtual Machine) se skrývá virtualizační technologie nové generace, která je úzce integrována přímo do samotného jádra Linuxu. Díky tomu je schopna nabídnout nejen vysoký výkon, ale také velmi dobrou kompatibilitu ... více »

Cloud computing přichází

Cloud computing přichází
Cloud computing je novodobým fenoménem, o kterém se diskutuje čím dál tím častěji, a mnohem více ještě bude. Nyní tento koncept může konečně, díky masivnímu rozvoji broadbandu a nárůstu přenosových kapacit páteřních sítí po celé Evropě, začít naplno fungovat. Co ale vlastně přináší a v čem vám dokáže pomoci?
Co je to cloud computing Cloud computing je stručně řečeno koncept, kdy si uživatel náročné aplikace již nekupuje ani neinstaluje na svém počítači či firemním se... více »
akce

Komplexní virtualizace

Synergické efekty virtualizace serverů, desktopů a aplikací

Komplexní virtualizace
Téma virtualizace již bylo v souvislosti s provozem firemního IT prostředí nastoleno k debatě snad v každé moderní společnosti. Ne vždy však na těchto diskusních setkáních zaznívají potřebné informace o tom, co všechno lze dnes vlastně virtualizovat a za jakých podmínek. Pojďme se tedy na jednotlivé možnosti ve stručnosti podívat a dát si je do aktuálních souvislostí, které vás dříve možná ani nenapadly.
Poté, co se na trhu v poměrně krátkém čase úspěšně etablovaly technologie a řešení určená pro virtualizaci serverů, získávají nyní na intenzitě i snahy o virtualizaci koncových pracovních stanic – desktopů. Přední analytická agentu... více »

Virtualizace desktopů s novým VMware View 4

Virtualizace desktopů s novým VMware View 4
Řešení pro komplexní virtualizaci desktopů VMware View 4 je první z technologií, která umožňuje využívat desktopy jako poskytovanou službu. V oblasti desktopové infrastruktury nastavuje nové špičkové standardy, zjednodušuje správu desktopů v podnicích jakýchkoli velikostí – od malých a středních firem s desítkami a stovkami pracovních stanic až po velké korporace s několika tisíci desktopy – a snižuje celkové náklady na jejich vlastnictví o více než padesát procent. Koncoví uživatelé získávají komfortní a vysoce výkonné desktopy a mohou plně využívat výhod podpory virtualizovaných datových center.
Desktopy jako poskytovaná sl... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine