facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Virtualizace a cloud computing

Konsolidace serverů, virtualizace aplikací a desktopů, cloud computing

clanky Virtualizace a cloud computing: články

Vysoká dostupnost virtuální serverové infrastruktury

Seriál: Virtualizace v praxi (4. díl)

Vysoká dostupnost virtuální serverové infrastruktury
Téma virtualizace serverů je dnes velice často skloňováno ze dvou základních důvodů. Tím prvním je úspora finančních nákladů, ať už z pohledu vstupních, či celkových nákladů na vlastnictví. Druhým důvodem jsou nové možnosti vysoké dostupnosti, které virtualizované prostředí přináší. V dnešním článku se zaměříme právě na přínosy virtualizace v oblasti vysoké dostupnosti. Opět přitom budeme vycházet z možností virtualizační platformy Hyper-V.
Co je vysoká dostupnost? Termín vysoká dostupnost se používá hlavně u serverů spojených v tzv. clusteru, což je seskupení několika serverů (nodů) k zajištění vysoké dostupnosti služeb provozovaných v... více »
POINT.X

Co změnila virtualizace ve společnosti Siemens Elektromotory Frenštát

Co změnila virtualizace ve společnosti Siemens Elektromotory Frenštát
Výraz virtualizace se v oblasti informačních technologií objevuje stále častěji. Samotné slovo virtuální by se dalo vysvětlit jako zdánlivý, neskutečný, myšlený. Z pohledu informační technologie pak nejlépe asi jako vyskytující se mimo nebo nad fyzickou podstatou. S virtualizací se v IT setkáváme denně, aniž bychom si to většinou uvědomovali.
Například některé programovací jazyky jsou navržené tak, že běží pouze na virtuálních strojích. Nejznámější je asi jazyk JavaVM, kde programy v něm běží nezávisle na hardwaru (fyzické podstatě) a operačním systému. Dalším příkladem je síťový disk, na který si ukládáme data. Ten je ve skutečnosti slo... více »

Přineste si do práce vlastní počítač

Virtualizace posouvá možnosti modelu BYOC

Přineste si do práce vlastní počítač
Správa počítačů zasahuje v rozvětvených společnostech hluboko do rozpočtu každého IT manažera – instalace, aktualizace, zabezpečení, záplatování a správa operačních systémů a aplikací na každém zařízení zvlášť je velmi náročná. S rostoucím podílem notebooků to platí dvojnásob. Zároveň se zvyšuje počet mladých pracovníků „digitální generace“, důvěrně obeznámených s nejmodernější technikou, kteří jsou často nespokojeni s notebooky, které dostanou od svého zaměstnavatele a jejichž používání je svázáno omezujícími pravidly a nařízeními. Většina uživatelů proto obvykle střídá používání svých pracovních a osobn... více »
POINT.X

Virtualizace na serverech IBM

Virtualizace na serverech IBM
Úspora energie, místa, nákladů, snížení administrace a zvýšení efektivity – to jsou termíny, kterými se odborná IT veřejnost v posledních letech zabývá. Přičemž nástrojem, jak dosáhnout efektivního využívání zdrojů a maximalizace vytížení každého procesoru, jsou virtualizační nástroje. Ty provedou abstrakci vlastního hardwaru a poskytují jej dále jako virtuální prostředky pro běh několika virtuálních prostředí, které je souběžně využívají podle definovaných pravidel.
Pro vytvoření virtualizační platformy existuje několik typů řešení. IBM ve svých serverech Power Systems nabízí technologii virtualizace hardwarových prostředků PowerVM, kte... více »
akce

Snímkování virtualizovaného prostředí na platformě Hyper-V

Seriál: Virtualizace v praxi (3. díl)

Snímkování virtualizovaného prostředí na platformě Hyper-V
V minulých dílech seriálu o virtualizaci na platformě Microsoft Hyper-V jsme se nejprve zaměřili na obecnější informace o výhodách a přínosech virtualizace, následně jsme si popsali základní správu a nastavení Hyper-V a nyní, v tomto díle, si popíšeme další výhody, které vám nasazení této technologie přinese.
Snímkování – pozitiva Schopnost snímkování (snapshot) virtuálních operačních systémů patří bezesporu k nejzajímavějším přínosům, které vám může virtualizace nabídnout. Zjednodušeně řešeno se jedná o možnost uložení aktuálního stavu virtuálního stroje, ke kterému se můžeme následně kdykoli vrátit. Takovýto sníme... více »

Virtualizace ve světě desktopů

Virtualizace ve světě desktopů
Svět počítačové infrastruktury se dnes nachází na zásadní křižovatce a mílovými kroky se přibližuje praktické uskutečnění vize cloud computingu a poskytování IT jako služby. To se týká i koncových zařízení, která uživatelům slouží ke komunikaci, provozu aplikací a zpracování a ukládání dat. Vedle klasických stolních počítačů a notebooků využíváme nepřeberné množství dalších přístrojů a vše vyžaduje přenášení dat a jejich synchronizaci, zabezpečení a přizpůsobování používanému hardwaru a platformám.
Pracovní plocha budoucnosti Virtualizace vnáší i sem nový řád. Odděluje pracovní prostředí uživatele od přístrojů a jejich operačních systém... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine