facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Virtualizace a cloud computing

Konsolidace serverů, virtualizace aplikací a desktopů, cloud computing

clanky Virtualizace a cloud computing: články

Není mrak jako mrak

Není mrak jako mrak
Cloudové služby jsou dnes na vzestupu a zdá se, že v blízké budoucnosti se postupně stanou hlavní formou, jak budou zákazníci přistupovat k datům. Poskytovatel cloudu tedy pronajme výpočetní výkon a poskytne úložiště pro vaše aplikace a data, ať už jde o e-mailovou schránku nebo firemní aplikace a data, jinými slovy vaše data putují do jeho úložišť. Není divu, že právě to u mnohých firem vzbuzuje obavy.
Koneckonců úniky citlivých dat se staly realitou a z větší části to je způsobeno nedbalostí vlastních zaměstnanců. Úniky citlivých informací mohou, kromě poškození dobrého jména firmy, vést ke ztrátě konkurenčních výhod. Důsledkem pak můž... více »

Jak vybírat cloud?

Cena až na druhém místě

Jak vybírat cloud?
Služby cloudu jsou ideálním řešením pro mnohé firmy. Především totiž umožňují vyhnout se výrazným jednorázovým investicím do pořízení celkové IT infrastruktury. Cloud computing obnáší zásadní změnu ve způsobu poskytování IT služeb. Je rychlejší, lepší i levnější. Jak se však zorientovat na trhu připomínajícím džungli a na co konkrétně se zaměřit?
Nehledě na stav globální ekonomiky jsou ICT oddělení firem historicky vždy jedny z prvních na ráně, když dojde na utahování opasků. Jednou z cest, jak si poradit se sníženým rozpočtem, může být cloud computing. Dokáže snížit náklady, má zanedbatelnou vstupní investici, je zcela transparentní, ne... více »

„Největší potenciál pro další konsolidaci IT leží ve středních a větších podnicích,“

říká Michal Stachník, country manager společnosti VMware

„Největší potenciál pro další konsolidaci IT leží ve středních a větších podnicích,“
Řízení české pobočky VMware se Michal Stachník ujal v minulém roce. Tuzemské podniky podle něj v oblasti virtualizace a cloudu nijak nezaostávají za těmi zahraničními, přestože je třeba neustále řešit ochotu lidí vyrovnat se s legislativními či provozními problémy, které přináší. „Je třeba říznout do světa business kritických aplikací a virtualizovat i aplikace typu SAP nebo jiné klíčové ERP systémy,“ říká. Nejen o těchto výzvách, ale i plánech VMware pro letošní rok je následující rozhovor.
V současné době se ve světě přenáší pozornost firem od virtualizace, jako prvního kroku separace softwaru od hardwaru, směrem ke cloudu. S jakými pr... více »

Cloud computing z pohledu uživatele

Cloud computing z pohledu uživatele
Uživatelé cloud computingu mohou vystupovat v různých rolích – čistě jako konzumenti cloudových služeb v rámci společnosti, nebo jako správci a administrátoři cloudu, případně jako příležitostní uživatelé. Co znamená cloud computing z pohledu těchto rolí? Jakou přidanou hodnotu přináší v kontextu uživatelských potřeb a komfortu?
Dnešní vnímání cloud computingu je u odborné i neodborné veřejnosti relativně široké. Shrňme proto nejdříve fundamentální vlastnosti cloudu, jinými slovy to, co by měl cloud obsahovat, jak jsme to definovali v předchozím dílu tohoto miniseriálu o cloudu (IT Systems 12/2011). Pro jednoduchost mezi klíčové (esenciá... více »
akce

Cloud computing versus virtualizace

Rozdíl mezi cloudem a virtualizovaným řešením

Cloud computing versus virtualizace
Cloud computing je de facto nový model využívání a poskytování IT služeb s využitím internetových technologií. Představuje nové evoluční paradigma v oblasti konsolidace, virtualizace a poskytování IT služeb. V reáliích českého IT trhu se však setkáváme s tím, že se virtualizace a cloud computing pokládají za identické. Co je vlastně cloud „pod povrchem“, to si představíme v prvním článku z minisérie věnované této problematice.
Dnešní vnímání cloud computingu je v rámci IT i ne-IT veřejnosti relativně široké. Podívejme se na fundamentální vlastnosti cloudu. Jinými slovy, co by měl cloud obsahovat, abychom jej považovali za cloud. Pro lepš... více »

Praktické postřehy ze sjednávání smlouvy o zajištění IT formou služby

Praktické postřehy ze sjednávání smlouvy o zajištění IT formou služby
Nazvat tento článek případovou studií by asi bylo nadnesené. Nicméně bych se chtěl se čtenáři podělit o několik postřehů při sjednávání dosti komplikované smlouvy týkající se oblasti označované jako cloud computing. Na základě uvedené smlouvy došlo k převodu kompletní IT infrastruktury objednatele (hardwaru i softwaru) do datového centra provozovatele, ovšem na rozdíl od „obyčejného“ hostingu bude jeho provozovatel zajišťovat komplexní správu softwaru na něm provozovaného. Objednatel bude užívat tuto infrastrukturu jako službu (IaaS), přitom časem bude stále větší část IT infrastruktury ve vlastnictví objednatele nahrazována hardwarem i softw... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine