facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Virtualizace a cloud computing

Konsolidace serverů, virtualizace aplikací a desktopů, cloud computing

clanky Virtualizace a cloud computing: články

Přínosy implementace VDI na Magistrátu Karviná

Přínosy implementace VDI na Magistrátu Karviná
Magistrát města Karviná je organizací, která v široké míře vsadila na virtualizaci své IT infrastruktury, včetně pracovišť jednotlivých úředníků. Na zkušenosti s implementací virtuální infrastruktury, úskalí při nasazení virtuálním desktopů u koncových uživatelů a dosažené přínosy jsme se zeptali Jiřího Jaremy, vedoucího oddělení informatiky odboru Kanceláře tajemníka Magistrátu města Karviné.
Jaká byla výchozí situace na magistrátu v Karviné před nasazením virtuálních desktopů? Můžete popsat, s jakými problémy jste se potýkali při správě IT infrastruktury? Asi jako na kterémkoliv jiném úřadě měl každý z... více »

Předpověď pro cloudové technologie hlásí slunečno

Je cloud vhodný i pro vás?

Předpověď pro cloudové technologie hlásí slunečno
Technologie cloud computingu dosáhly dnes takové úrovně, že jejich plnému komerčnímu využití skutečně nic nebrání. Integrace nové technologie do stávající infrastruktury ale vždy představovala pro IT svět velkou výzvu. Zavedení cloudu jako kombinace starých a nových technologií v tomto kontextu není výjimkou. Jaké výhody cloud přináší? A převáží nad výzvami spojenými s jeho zaváděním?
Primární výhodou zavedení cloudu je snížení nákladů. Cloud computing není novou technologií, ale především revolučním obchodním modelem „pay-as-you-go“, jenž umožňuje flexibilní poplatky odstupňované dle míry využití jednotlivých služeb.... více »

Nové přístupy k bezpečnosti cloudu

Nové přístupy k bezpečnosti cloudu
Analytici denně chrlí objemné studie o budoucnosti cloud computingu. Jejich nadšení však tlumí obavy o zabezpečení takto poskytovaných služeb. Je to pochopitelné, zvláště když počet a intenzita kybernetických útoků rok od roku roste. Jak ale potvrzují výzkumy, cloud může v porovnání s „in-house“ poskytovat méně rizikové prostředí pro běh aplikací. V následujícím článku se zaměříme na konkrétní oblasti bezpečnosti v cloudu, kterým bychom měli věnovat pozornost.
1. Správa identit, role a práva Mají-li zaměstnanci přístup, mohou-li měnit či kopírovat kritické informace, existuje vždy potenciál zneuži... více »

Společnosti nevyužívají potenciál virtualizace v oblasti ochrany dat

Společnosti nevyužívají potenciál virtualizace v oblasti ochrany dat
Velké společnosti dosud nevyužívají všechny výhody, které nabízí virtualizace v oblasti ochrany dat. Hlavními důvody tohoto stavu jsou potíže spojené s nedostupností funkcí, složitosti a náklady, uvádí zpráva Virtualization Data Protection Report 2013 společnosti Veeam. Studie shrnující závěry průzkumu mezi pěti sty řediteli informačních oddělení se zabývala vlivem virtualizace na strategii při ochraně, zálohování a obnově dat. Podle zprávy dokonce došlo v porovnání s rokem 2011 v řadě oblastí ochrany firemních dat k poklesu dostupných funkcí.
„Bez ohledu na potenciálně rychlejší a efektivnější ochranu dat, kterou virtualizace nabízí a v... více »
akce

Možnosti virtuálních desktopů v režimu off-line

Možnosti virtuálních desktopů v režimu off-line
Stále častěji se podniková IT oddělení ptají, bez ohledu na to, jestli s virtualizací desktopů teprve začínají, nebo s ní už mají zkušenosti, na možnosti používání technologií VDI (virtual desktop infrastructure) v režimu off-line. Výhod spojených s VDI je totiž mnoho – nabízejí centralizaci, bezpečnost, kontrolu, ovladatelnost a flexibilitu. Běžná reakce mnoha koncových uživatelů i administrátorů však zní téměř identicky: Moc rádi bychom implementovali a používali VDI, ale co když zrovna nebude dostupné připojení k síti?
Samozřejmě, že existuje řešení – virtuální desktop už není jen „desktopem v režimu on-line“. V průběhu času bylo vyvi... více »

Než začnete přemýšlet o cloudu

Než začnete přemýšlet o cloudu
Když budete dnes mluvit s kýmkoliv z IT oboru, tak se rozhovor téměř vždy stočí k tématu cloud computing. Cloud, fenomén dnešní doby, v němž mnozí vidí budoucnost, flexibilitu a úspory a naopak řada lidí varuje před jeho možnými hrozbami. Ale jako v případě každé technologie, její skutečné přínosy se projeví jen tehdy, když je organizace dobře připravená a správně ji začlení do firemní strategie a procesů.
Ke cloudu je důležité přistupovat realisticky a nenechat se unést vlnou prvotního nadšení. Klíčem k úspěchu je položení pevných základů, které umožní využít plný potenciál cloud computingu v dalších letech. Evoluce, nikoli revoluce P... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine