facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Virtualizace a cloud computing

Konsolidace serverů, virtualizace aplikací a desktopů, cloud computing

clanky Virtualizace a cloud computing: články

Vítejte v éře cloudu

skvělé době pro zákazníky, špatné pro dodavatele IT

Vítejte v éře cloudu
O potenciálu cloudových služeb si dnes můžeme přečíst v mnoha nádherně vyvedených marketingových materiálech IT firem a konzultačních společností. Většina vizí, které zde prezentují, jde správným směrem. Co ale v souvislosti s cloudem zůstává opomíjeno, je problematika vývoje backendového prostředí a také otázka, kdo na IT trhu přežije, až se cloud stane dominantním IT paradigmatem.
Není to ani deset let, co vědci Frank Levy a Richard Murnane tvrdili, že je nepravděpodobné, aby se auta řídila sama, bez řidiče. Své přesvědčení stavěli na jednoduchém argumentu, totiž že počítač nikdy nedokáže napodobit kombina... více »

Vyplatí se uvažovat o DRaaS?

Vyplatí se uvažovat o DRaaS?
Disaster Recovery as a Service (DRaaS) je jednou z nejnovějších cloudových služeb, která v sobě kombinuje nejvýraznější výhody a zároveň největší obavy zákazníků z cloudu. Proč má tedy smysl o ní uvažovat?
Geografické oddělení záloh dat jako klíčový problém O tom, že je důležité mít zálohy dat geograficky oddělené od jejich zdroje, dnes téměř nikdo nepochybuje. Zejména v ČR se řada firem už poučila ze stále častěji se opakujících povodní, ale také z požárů či poškození dat v důsledku úderu blesku anebo třeba i havárie vody přímo v budově. Situace, kdy jsou data replikována jen do ve... více »

Jak software as a service mění ICTM?

Jak software as a service mění ICTM?
Zažili jste již, že vás přerostly vlastní děti? Já ano. Jednoho dne se syn postavil, řekl, ať si sundám bačkory a opřu se o něj zády. Všichni okolo s radostí konstatovali, že už je vyšší a že se můžu jít klouzat. A takhle to chodí nejenom s dětmi, ale se vším okolo nás. Jen co nám svět vnutí e-mail a my si zvykneme, že někteří šťastnější jedinci už nám nepíší dopisy, najednou zjistíme, že e-mail na internetu je zadarmo, že máme čtyři e-mailové účty a nevíme, co s nimi.
Naše děti takové problémy nemají. Když jsem docela nedávno dostal od zaměstnavatele svůj první dotykový mobil, volal jsem dceř... více »

Virtualizace datového centra z hlediska zajištění business kontinuity

Virtualizace datového centra z hlediska zajištění business kontinuity
Transformace datacenter, která vede k plně nebo alespoň převážně virtualizované architektuře, přinesla organizacím mnoho výhod. Patří mezi ně především zvýšená flexibilita IT, snížení investičních i operačních nákladů, zjednodušení údržby hardwaru, ale také zavedení vysoké dostupnosti jako přirozené součásti virtualizované infrastruktury. Je však tato architektura opravdu připravena zajistit kontinuitu vašeho podnikání v případě poruchy nebo havárie?
Jdeme správným směrem, ale... Současná virtualizovaná prostředí disponují vlastnostmi, které jsou z principu připravena podporovat kontinuitu podnikání, ale v řadě ... více »
akce

Databáze jako služba umožňuje zjednodušit podnikové IT

aneb Virtualizací se nekončí

Databáze jako služba umožňuje zjednodušit podnikové IT
IT oddělení v podnicích jsou pod tlakem. Požaduje se po nich rychlá reakce na nové požadavky, zajištění odpovídající kvality služeb, a to vše samozřejmě za co nejnižší cenu. Ředitelé IT mají nyní k dispozici další možnost, jak přenést starost o firemní IT na externího dodavatele. Jako službu lze totiž poskytovat i databáze. Na scénu přichází další zkratka: DBaaS (database as a service).
Je třeba zdůraznit, že motivací pro přesun databáze do prostředí cloudu není pouze snaha ušetřit. IT oddělení dnes nejsou vnímána jen jako nákladová položka, ale požaduje se po nich, aby pomáhaly realizovat růstovou strategii... více »

Plánovací nástroje v cloudu

Plánovací nástroje v cloudu
Cloud je nyní velmi populární způsob poskytování softwaru, který má na jedné straně mnoho zastánců, a na druhé straně mnoho odpůrců. Dle řady IT specialistů, kteří mají na starost správu a bezpečný provoz softwaru ve velkých firmách, je cloud nebezpečný, nedůvěryhodný a limitovaný. Mnoho business uživatelů, manažerů, a především sponzorů IT projektů naopak oceňuje jeho flexibilitu a nízké, respektive lépe kontrolovatelné náklady. Ať již stojíte na té či oné straně, určitě vás diskuse mezi oběma tábory nemohly minout.
V oblasti nástrojů pro podporu rozhodování a řízení výkonnosti (business intelligence a ... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine