facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Virtualizace a cloud computing

Konsolidace serverů, virtualizace aplikací a desktopů, cloud computing

clanky Virtualizace a cloud computing: články

Cloud computing jako cesta k úsporám výdajů za správu IT

Cloud computing jako cesta k úsporám výdajů za správu IT
Ekonomická výhodnost patří mezi nejčastěji zmiňované přínosy zavedení cloud computingu do firemního prostředí. Zejména je tomu tehdy, pokud hovoříme o veřejném cloudu, ve kterém platí zákon tzv. ekonomiky velikosti (economy of scale). Ta v podstatě říká, že při dostatečně velké koncentraci IT infrastruktury, nejčastěji měřené pomocí počtu virtuálních serverů, dojde k několikanásobnému snížení nákladů na vlastnictví a správu.
Například společnost Microsoft uvádí (obr. 1), že datové centrum o velikosti sto tisíc serverů má o osmdesát procent nižší náklady na vlastnictví jednoho serveru, než je tomu u datového centra se sto servery. Takto s... více »

Cloud computing jako alternativa

pro malé a střední firmy

Cloud computing jako alternativa
V dnešním světě čelí (nejen) malé a středně velké podniky stále větší konkurenci. Sebemenší konkurenční výhoda tak může znamenat rozdíl mezi prosperitou a bankrotem. Dozrál čas pro přechod ke cloud computingu?  
Teorie cloud computingu není ve světě IT ničím novým. Hlavním důvodem, proč se o tomto fenoménu začíná hovořit především v poslední době, je to, že se konečně stává plně použitelným a společnostem slibuje nejednu praktickou výhodu. Dnes zkrátka najdete cloud komponentu pro jakoukoli obchodní funkci a to tu dříve nebylo. Chcete tedy snížit své náklady nebo zvýšit pružnost firemního IT? Co je to cloud computing? Samotný... více »

Cesta ke cloudu: jak udržet správný směr?

Cesta ke cloudu: jak udržet správný směr?
Za dobu existence informačních technologií jsme mohli být svědky nespočtu trendů a vývojářských paradigmat. Na scénu nyní naplno vstupuje další, takové, které má potenciál zcela změnit svět IT, tak jak ho známe. Seznamte se s cloud computingem.
Ačkoli se o tomto fenoménu hovoří v kuloárech již poměrně dlouho, mnozí stále nevědí, oč vlastně jde. Pojďme si to pro jistotu zrekapitulovat. Samotný „cloud“ bývá často používán pro označení celého internetu. Budeme-li se tedy držet jedné z nejrozšířenějších definic, je cloud computing sdílení hardwarových i softwarových prostředků pomocí sítě (internetu). Proč by to mělo být tak významné? Vždyť ... více »

K virtualizaci je potřeba přistupovat zodpovědně

K virtualizaci je potřeba přistupovat zodpovědně
IT se podobně jako ostatní části našeho každodenního života mění. Lze pozorovat změnu zaměření z péče o fyzické systémy, ekonomické aplikace a jejich data uložená převážně v databázích na péči o informace. Už není ani tak zajímavé, kde informace leží, ale spíše jsou-li dostupné, a také je vidět, že většina dat potřebných pro provoz je uložena v nestrukturované podobě. Samotná infrastruktura již není jen fyzická. Stále více firem virtualizuje a některé začínají využívat služeb poskytovaných třetí stranou pro vybrané druhy IT činností.
V roce 2009 se do provozu uvedlo více virtuálních serverů než fyzických. Tento trend bude jistě pokračova... více »
akce

Licencování softwaru ve virtualizovaném prostředí (3. díl)

Licenční podmínky pro desktopové aplikace

Licencování softwaru ve virtualizovaném prostředí (3. díl)
Virtualizační speciál a srpnové vydání IT Systems přinesly dvě pokračování článku o tom, jaká jsou pravidla pro využití licencí produktů společnosti Microsoft ve scénářích uplatňujících virtualizaci, ať už serverů, či desktopových zařízení. V prvním díle byly popsány základní principy práce s licencemi a jejich přiřazování zařízením a uživatelům, především pak s důrazem na operační systémy. Ve druhém díle byla odhalena plnobarevná škála podmínek pro Microsoft SQL Server a některé další aplikační produkty a nyní rozkryjeme zákoutí licenčních podmínek pro desktopové aplikace.
Licence rodiny Microsoft Office Opět se budeme zabývat nejnověj... více »

Zero Client – další krok virtualizace

Zero Client – další krok virtualizace
Zatímco virtualizace napomáhá v posledních letech společnostem vytvořit štíhlejší IT prostředí, stále existuje oblast, kde je základní filozofií zvýšení efektivity práce na základě menších hardwarových nákladů. Většina organizací stále pracuje s plně vybavenými desktopovými systémy, které mají vlastní procesor, paměť, úložiště dat, operační systém a aplikace. Ve výsledku jsou tato řešení nejen nákladná, ale i obtížně spravovatelná a udržovatelná. Kromě toho jsou desktopy složité na ochranu proti potenciálním útokům, mají dopad na životní prostředí díky uhlíkové stopě a relativně vysokou spotřebu energie v pohotovostním režimu. Všechny tyto fa... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
Ceník inzerce portálu SystemOnLine